Репортаж з #TezosDeFiHackathon

Репортаж з #TezosDeFiHackathon

22 команди боролися за призовий фонд у розмірі $25 000, який був розбитий на три категорії: «Власна ідея», «Челендж» і «Вибір Tezos Commons».

Підготовка до хакатону

Підготовка до хакатону почалася в січні 2021 року. Щоб більше розробників змогли підготуватися до хакатону, Tezos Ukraine опублікував вступний курс по розробці смарт-контрактів на блокчейн-платформі Tezos і провів воркшоп за матеріалами цього курсу. Два з трьох переможців цього воркшопу взяли участь в хакатоні та стали його призерами — Сергій Маков з DONUTEZ TEAM і Борис Мартиросов з The Buttonists.

Крім цього, в рамках підготовки до хакатону пройшли три підготовчих воркшопи:

 1. Воркшоп від Анастасії Кондаурової з Madfish Solutions про стандарти токенов FA1.2 на Tezos і особливості функціональної мови Ligo.
 2. Воркшоп від Михайла Заїкіна з Baking Bad про експлорері BCD, бібліотеку PyTezos і роботу зі смарт-контрактами Tezos прямо з браузера.
 3. Воркшоп від Корнія Васильченко з Madfish Solutions про взаємодію зі смарт-контрактами не тільки з браузера, а й іншого оточення, що підтримує JavaScript, а також про Temple Wallet (колишній Thanos) — рішення, яке дуже пригодилось учасникам Хакатона.

Хакатон

Хакатон був присвячений розробці DeFi-продуктів для екосистеми Tezos. Учасники могли реалізувати власні ідеї або вирішити челендж від Madfish.Solutions та BakingBad.

Для власних ідей розробники отримали такі напрямки: AMM-пули, деривативи, синтетичні та забезпечені активи, а також фармінг доходу (yield farming). Челенджі Madfish.Solutions були про DEX, NFT і DAO, а Baking Bad зробили акцент на атомарних свопах та їх використанню в DEX, а також на мостах між Ethereum і Tezos.

Менторами хакатону стали представники Attic Lab, Atomex, Baking Bad, Madfish.Solutions, а також AI.Livee, DiscoveryNinja, GxO, Robonomics, Sportify, UAngel і навіть Міністерства цифровий трансформації.

На хакатон зареєструвались 207 учасників. Були та повністю сформовані команди, і ті, хто в чаті хакатону в Slack знайшов нових членів або команду, і індивідуальні розробники. До речі, у фінал хакатону вийшли три індивідуальних розробники, і двоє з них стали призерами.

У підсумку в хакатоні взяли участь 22 команди, які представили 24 проєкти: 11 проєктів в категорії «Власна ідея» і 13 проєктів в категорії «Челендж». За кожною командою були закріплені командні ментори. Також учасники могли звернутися за допомогою до менторів-експертів, які спеціалізуються на різних областях розробки та взаємодії з Tezos.

Команди запропонували багато різних ідей: від фабрики токенов FA1.2 і FA2 для фармінгу доходу до іпотеки, що відповідає нормам ісламу, та ігрової галактики, де кожна планета — це AMM-пул для ігрових ресурсів. Проте найпопулярнішою темою хакатона стали NFT. Вісім проєктів були так чи інакше пов’язані з NFT, а три з них брали участь у челенджі «NFT-маркетплейс».

У фінал вийшли 10 кращих проєктів. На прямій трансляції фіналу хакатону тімліди захищали свої проєкти перед суддями. До суддівської колегії за категоріями увійшли засновники Tezos Ukraine Сергій Васильчук та Міхай Цибуляк, CEO Madfish.Solutions Матвій Сиворакша, розробник Attic Lab Михайло Дегтярьов, розробник Baking Bad Михайло Заїкін, а також представники Tezos Commons і TQ Tezos.

«Спонсорування Tezos DeFi Hackathon — наступний крок у розвитку програми заохочення ком’юніті. Разом з TQ Tezos і спільнотою ми виберемо і нагородимо кращі DeFi-проекти на хакатоні», — коментує виконавчий директор Tezos Commons Корі Цорефф.

Судді оцінювали проєкти за вісьмома критеріями:

 1. Унікальність.
 2. Відповідність тематиці хакатону або челенджу.
 3. Користь для екосистеми.
 4. Користувацький досвід (UX)
 5. Застосування в поточному вигляді, завершеність продукту.
 6. Складність реалізації й технологій.
 7. Презентація та стратегія щодо розвитку і масштабування рішення.
 8. Прогрес протягом хакатону.

Результати хакатону

Оголошення переможців хакатону почалося з категорії «Вибір Tezos Commons». Призерів цієї категорії вибирали представники Tezos Commons і TQ Tezos. Спочатку в цій категорії планувалося три місця, але виконавчий директор Tezos Commons Foundation Корі Цорефф зробив всім сюрприз і оголосив не три, а чотири команди-призера:

 1. DONUTEZ TEAM за гнучкий конструктор фармінгу доходу, створений на основі фабрики токенів стандарту FA1.2 і FA2 .
 2. Fortune за інструмент, який дозволяє робити ончейн-ставки на курси криптовалюти завдяки використанню оракула Harbinger.
 3. The Buttonists за NFT-маркетплейс широкого профілю з опцією мінтінгу NFT і новим типом all-pay аукціону.
 4. Дичина за інструмент для створення NFT-коміксів, які не потрібно завантажувати в IPFS.

Далі судді хакатону оголосили переможців категорій «Челендж» і «Власна ідея».

Категорія «Челендж»:

 1. Fortune за інструмент, який дозволяє робити ончейн-ставки на курси криптовалюти завдяки використанню оракула Harbinger.
 2. The Buttonists за NFT-маркетплейс широкого профілю, де можна випускати NFT і продавати їх через новий тип all-pay аукціону, який винайшла команда.
 3. PlugTruck за проєкт музичного NFT-маркетплейсу, де музиканти можуть токенізувати свої треки й продавати їх фанатам у вигляді NFT.

Категорія «Власна ідея»:

 1. DeFi Experts за DeFi-гру «Space Traders», в якій кожна планета ігрової галактики — це AMM-пул з ігровими ресурсами. Торговці цими ресурсами заробляють ігрову валюту, яку згодом можна обміняти на tez.
 2. DONUTEZ TEAM за фабрику токенів FA1.2 і FA2 та гнучкий конструктор для фармінгу доходу.
 3. Дичина за інструмент для створення NFT-коміксів, які не потрібно завантажувати в IPFS.

В результаті, призерами хакатону стали шість команд: DONUTEZ TEAM, Fortune, The Buttonists, Дичина, PlugTruck і DeFi Experts. Наші вітання!

Післямова

Звичайно, стати переможцем приємно, але головний меседж Tezos DeFi Hackathon не в тому, що для перемоги треба бути кращим. Головний меседж, який організатори, ментори, судді і Tezos Commons намагалися донести до учасників хакатону, набагато важливіший: не має значення, стали ви призерами хакатону чи ні — головне, чи хочете ви продовжувати розробляти в екосистемі Tezos. Якщо таке бажання є, то підтримка спільноти Tezos вам гарантована. Приєднуйтесь до спільноти Tezos через наші соціальні мережі:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

Додаток

В якості додатку до цього репортажу докладаємо список посилань на відеопрезентації всіх команд-фіналістів і склади цих команд (в порядку виступу в фіналі).

Відеопрезентації:

 1. Дичина
 2. DeFi Experts
 3. DONUTEZ TEAM
 4. SafeDeal
 5. Chainify
 6. PlugTruck
 7. Fortune
 8. Ivolga
 9. DONUTEZ TEAM
 10. The Buttonists

Склади команд:

 1. Дичина: Сергій Глушковський.
 2. DeFi Experts: Іван Федоров (тімлід), Natalya Fedorova.
 3. DONUTEZ TEAM: Сергій Маков (тімлід), Олег Рубаник, Олег Халін.
 4. SafeDeal: Владислав Сергєєв (тімлід), Ілля Розовський.
 5. Chainify: Амір Бозієв.
 6. PlugTruck: Георгій Бухаров (тімлід), Данило Ораін, Микита Чуркін.
 7. Fortune: Степан Наумов.
 8. Ivolga: Ольга Іванова (тімлід), Наталія Тимошенко, Сергій Голишев.
 9. The Buttonists: Дмитро Бондар (тімлід), Борис Мартиросов, Вадим Свиридов, Тимур Самойлов, Ольга Римар.

Читайте останнi новини Tezos

Де аналізувати дані dApp і блокчейна Tezos?

Де аналізувати дані dApp і блокчейна Tezos?

Кого варто фолловити в Twitter, щоб першим дізнаватися про новини про Tezos?

Кого варто фолловити в Twitter, щоб першим дізнаватися про новини про Tezos?

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота