Резюме першого мітапу учасників Tezos DeFi Hackathon 2022

Резюме першого мітапу учасників Tezos DeFi Hackathon 2022

На мітапі були:

 • учасники та організатори Tezos DeFi Hackathon 2022;
 • розробник з Everscale Ілля;
 • призер Tezos DeFi Hackathon 2021 Борис Гріт із The Buttonists;
 • призер Tezos DeFi Hackathon 2021 Степан Наумов з Juster.fi;
 • Tech Lead Михайло Заїкін з Baking Bad;
 • fullstack-розробник із MadFish Solutions Інокентій Мажара.

Ми зробили коротке резюме із відповідей на запитання учасників. Читайте або дивіться мітап повністю на каналі Everscale Broadcast.

Умови хакатону, челенджі та призові місця

На Tezos DeFi Hackathon 2022 можуть брати участь команди з кількох людей або окремі розробники. У команд більше шансів перемогти, тому організатори допоможуть об’єднатися, а ментори — налаштувати роботу.

З 1 по 4 лютого тімліди обирають челенджі для своєї команди. Команда бере максимум 2 челенджі, а над одним челенджем працюють максимум 3 команди.

Команда може отримати максимальний приз у розмірі $55 000: по $10 000 за 2 челенджі і до $35 000 від незалежного журі.

З 4 по 28 лютого команди працюють над проєктом та презентацією. Раз на тиждень вони спілкуються з командними менторами, щоб розповісти про прогрес, порадитися або призначити додатковий дзвінок. 1 березня партнери та журі оцінюють проєкти та оголошують результати.

Загалом, учасники Tezos DeFi Hackathon обійдуться без кранчів.

Запитання щодо хакатону

Чи варто продуктовим менеджерам, маркетологам та іншим «нерозробникам» брати участь у хакатоні?

Так. Частина челенджів передбачає роботу над фронтендом та концепцією проєкту. Також учасники презентують стратегію масштабування проєкту — з цим може допомогти продакт-менеджер, маркетолог чи креативний дизайнер. Будь-який фахівець принесе користь команді.

Чи можете детальніше пояснити челенджі?

На сайті Tezos DeFi Hackathon 2022 розміщені лише короткі описи челенджів. Інформації достатньо, щоб прикинути фронт робіт, але її не вистачить, щоб зробити проєкт заздалегідь.

Крім того, такий хід допоможе уникнути ситуації, коли команда готувалася до конкретного челенджу, але не встигла вибрати його на початку лютого. Тому рекомендуємо придивитися до всіх челенджів, зібрати універсальну команду і розібратися з технологіями Tezos.

Якщо над одним челленджем працюють максимум 3 команди, то в хакатоні можуть брати участь лише 30 команд?

У нас є запасні челенджі. Якщо команд буде занадто багато, ми додамо нові завдання та призи.

Питання про Tezos

Які блокчейн-мости є на Tezos?

Кроссчейн-мости важливі у розвитку молодих блокчейнів. З їхньою допомогою спільнота може інвестувати в популярні активи в інших мережах і при цьому збільшувати цінність своєї екосистеми.

Найвідоміший міст на Tezos — Wrap Protocol. Він працює із токенами популярних проєктів на Ethereum, але не дозволяє переносити NFT. Крім того, челендж від Crunchy присвячений саме розробці мосту між Tezos та Avalanche.

Чи можна на Tezos зробити таймер для виконання періодичних дій?

Борис Гріт, The Buttonists: один із способів реалізувати таймер — зробити кастомний бекенд, який звертатиметься до контракту із заданою періодичністю. За таким принципом працюють оракули. Але реалізувати таймер на самих лише смарт-контрактах не можна.

На Solana є децентралізовані біржі з книгами ордерів. Чи можна зробити це на Tezos?

Михайло Заїкін, Baking Bad: поки що на Tezos не варто реалізовувати книги ордерів — вони працюватимуть надто повільно. Деякі команди працюють над рішеннями другого рівня, на яких уже вдасться зробити робочий торговий стакан.

Які кілер-фічі є у Tezos?

Михайло Заїкін, Baking Bad: головна фіча — ончейн-управління. Оновлення відбувається через багатоступеневий процес голосування бейкерів. У 2021 році Tezos вийшов на стабільний темп з одним оновленням в 3 місяці. Наприклад, останнє оновлення ввело опціональні синхронні виклики смарт-контрактів, а в наступному буде новий алгоритм консенсусу.

З ончейн-управлінням пов’язана реальна децентралізація. У мережі 405 бейкерів із рівномірним розподілом коштів: частка найбільшого сервісу становить лише 5%. Завдяки цьому всередині Tezos немає конфліктів інтересів, мережа працює рівномірно.

У більшості блокчейнів є некомерційна організація, яка спонсорує розробку важливих проєктів. Tezos Foundation у 2017 році залучила інвестиції ще до буму 2017 року, та кошти зросли в ціні. Завдяки цьому Tezos Foundation запустила одну з найбільших грантових програм у світі блокчейну. Крім того, вона сприяє масовому прийняттю криптовалюти, рекламі та популяризації Tezos. Наприклад, є колаборації із командами Formula 1, NFT-платформами на кшталт OneOf, ігровими видавцями Ubisoft та NCSoft (Lineage 2).

Борис Гріт, The Buttonists: з точки зору розробників, у Tezos розвинена система інструментів, блокчейн-оглядачів та засобів перегляду смарт-контрактів. Tezos використовує Michelson — мову стекового типу, яка відрізняється від EVM. З нею можна не стикатися при написанні смарт-контрактів, якщо працювати з високорівневими мовами та їх діалектами. Також смарт-контракти добре структуровані: код окремо, сховище окремо, менший шанс наступити на граблі.

І остання фіча — гарна спільнота. Новачкам завжди допомагають розібратися у проєктах та інструментах.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб бути в курсі всіх подій світу Tezos:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

Читайте останнi новини Tezos

П’ять курсів, три хакатони та шість тисяч нових ентузіастів Tezos: підсумки роботи Tezos Ukraine

П’ять курсів, три хакатони та шість тисяч нових ентузіастів Tezos: підсумки роботи Tezos Ukraine

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота