Резюме другого мітапу учасників Tezos DeFi Hackathon 2022

Резюме другого мітапу учасників Tezos DeFi Hackathon 2022

Ми зробили коротке резюме з відповідей організаторів. Читайте або дивіться мітап на каналі Everscale Broadcast.

Реєстрація команд та вибір челенджів на Tezos DeFi Hackathon 2022

Коли учасник реєструвався на сайті Tezos DeFi Hackathon, він автоматично отримував лист із посиланням на приєднання до Slack, а організатори — повідомлення про нову реєстрацію та запис в Airtable. Потім вони вручну дублювали запрошення до Telegram.

Після підключення до Slack учасники робили інтро: розповідали про свою спеціалізацію, досвід та стек. Організатори заносили інформацію з інтро в таблицю, щоб потім формувати повноцінні робочі команди, готові до будь-яких челенджів. Якщо учасники прийшли на хакатон разом або зібралися на хакатоні, організатори теж записували їх як команду.

Кожна команда отримала власний канал у Slack хакатона. Пізніше до цих каналів приєднаються командні ментори.

Для фінальної реєстрації тімлід — голова команди — має до 2 лютого (не пізніше 18:00 за Києвом) заповнити командну форму. У ній він вказує назву команди, свою пошту (щоб ми точно знали хто тімлід), пошти решти учасників, яким способом зібралася команда, і ставить головну галочку: «Урочисто присягаюсь не відключати повідомлення в Slack».

2 лютого організатори опублікують форми для вибору челенджів. Над одним челенджем можуть працювати максимум 3 команди, при цьому вибір працює за принципом «First come, first served» — постарайтеся бути першими. Якщо ви подасте заявку на вже розібрані челенджі, організатори вам одразу напишуть та запропонують вибрати інші — знову ж таки через заявку.

Оля Римар, Tezos Ukraine: запорука перемоги — зібрати універсальну кваліфіковану команду. Навіть якщо не отримаєте челендж, який хотіли спочатку, у вас будуть шанси перемогти з іншими проєктами. Успішний хакатон — це насамперед ваша команда

Питання про команди

Чи потрібний фронт?

Михайло Заїкін, Baking Bad: фронт потрібен рівно для того, щоб добре презентувати продукт. Не варто морочитися над анімаціями. Але оскільки хакатон триває місяць, організатори очікують від команд складні та цікаві рішення. Враховуйте те, що ваш продукт оцінюватиметься в порівнянні з конкурентами.

Що там про гранти та перспективи?

Влад Ліхута, Tezos Ukraine: Tezos Foundation вже хочуть познайомитися з майбутніми переможцями хакатону та виділили на це окремого грантового менеджера. Але навіть якщо ви не займете призове місце, то з гарною ідеєю ви маєте високі шанси отримати грант. Крім того, ментори та партнери кажуть, що будуть хантити учасників. Але для цього слід показати свою активність.

Як відбуватимуться зустрічі з командними менторами?

Влад Ліхута: третього лютого ми закріпимо за командами менторів — переважно бізнесменів, менеджерів та співробітників великих компаній із досвідом на керівних посадах. Ментори влаштовуватимуть дзвінки з учасниками раз на тиждень, щоб перевірити їх прогрес та допомогти з організаційних питань.

Чи можна в процесі змінити команду?

Оля Римар: ні, так не можна робити. Потрібно працювати у тому складі, який ви зареєстрували у командній формі.

Питання про челенджі та роботу

Чому ви ввели обмеження в 3 команди на челендж?

Влад Ліхута: ми хотіли зберегти баланс між інтересами учасників, партнерів та екосистеми. Є ризик, що учасники виберуть найлегші чи цікаві челенджі та залишать складніші без уваги. Обмеження команд на челендж дозволить цього уникнути.

Деякі челенджі мають на увазі розробити аналог робочого проєкту на іншому блокчейні. Чи можна просто скопіювати його код?

Анастасія Кондаурова, Madfish Solutions: скопіювати не вдасться, тому що мови програмування смарт-контрактів Tezos та Ethereum сильно відрізняються. Ми зробили транспайлер Sol2Ligo, який перекладав код на Tezos, але він не впорається зі складними контрактами.

Чи можна змінити челендж під час роботи?

Оля Римар: ні, потрібно тверезо оцінити свої сили перед заповненням форми на челенджі.

Чи можна відмовитися від другого челенджу?

Оля Римар: так, можна. Але якщо ви спочатку подалися на два челенджі, а потім захотіли відмовитися від одного, потрібно відразу написати організаторам і повідомити про це.

Як отримати допомогу технічних менторів, щоби не розкрити своє рішення конкурентам?

Оля Римар: поки робота не розпочалася, ставте спільні питання у каналі #04-ask-tech-metors. Але після початку роботи над челенджами краще писати організаторам або своїм командним менторам, щоб вони призначили вам дзвінок з потрібним технічним ментором.

Михайло Заїкін: також можете писати в чати Tezos-розробників у Telegram, Discord або Slack, або у чати конкретних інструментів на зразок Ligo, SmartPy або Taquito.

Що буде із проєктами після хакатону?

Влад Ліхута: в учасників немає зобов’язань виводити проєкт до мейннету та підтримувати його. Приз можна використати на доопрацювання та запуск проєкту, а можна витратити на себе. Усі в руках учасників.

Передплачуйте соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб бути в курсі всіх подій світу Tezos:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

Читайте останнi новини Tezos

П’ять курсів, три хакатони та шість тисяч нових ентузіастів Tezos: підсумки роботи Tezos Ukraine

П’ять курсів, три хакатони та шість тисяч нових ентузіастів Tezos: підсумки роботи Tezos Ukraine

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота