Wrap Protocol об’єднається з Plenty DeFi: що це означає для Tezos

Wrap Protocol об’єднається з Plenty DeFi: що це означає для Tezos

Минулого тижня розробники Wrap Protocol оголосили про об'єднання проєкту з Plenty DeFi. Команда Plenty представила дорожню карту розвитку Wrap: вони планують створити нові кроссчейн-мости, перейменувати старі активи та запустити новий токен — PLY.

Розповідаємо, що станеться з токенами WRAP та PLENTY, які обернені активи з’являться на Tezos і як екосистема виграє від злиття проєктів.

Переосмислення Plenty

Спочатку Tezsure запустили Plenty, щоб перевірити можливості фермерства прибутку та залучення ліквідності з Ethereum за допомогою Wrap Protocol. Експеримент пройшов успішно.

Зараз команда Plenty планує побудувати DeFi-платформу формату «все в одному»: з перенесенням активів, торгівлею, заробітком та позиками, при цьому з управлінням спільнотою. Розробники вірять, що об’єднавши мости, Flat Curve AMM, cTez і checker, вони створять один із найповніших DeFi-протоколів на Tezos.

Першим кроком до мети стане запуск cTez — синтетичного tez. Делегування Tezos може стати складним завданням, якщо контракт зберігає активи декількох користувачів. Обернена версія tez буде корисною в подібних ситуаціях, якщо вона задовольнить умови:

 • взаємозамінність — обернений та оригінальний актив взаємозамінні;
 • децентралізація — рішення не винагороджує конкретних бейкерів;
 • вигода — користувачі не втрачають вигоди з делегування.

Виконати дві умови із трьох легко. Якщо відкинути делегування, підійде контракт для обгортання tez, який просто зберігає отримані кошти. Якщо не перейматися взаємозамінністю, можна дозволити користувачам створювати власні печі для випуску синтетичного tez. І якщо не дбати про децентралізацію, то можна передати комусь право вирішувати, якому бейкеру делегувати кошти.

cTez може задовольнити всі три умови за допомогою математики. Щоб спростити використання cTez, Plenty хоче запустити Flat Curve AMM. При рівновазі користувачі можуть купити 78% пула з прослизанням менше 5%. Контракт зараз проходить аудит, і його можна випробувати у тестнеті.

Знайомтеся, токен PLY

Wrap Protocol — децентралізована програма для перенесення активів між блокчейнами Ethereum і Tezos, його розробляє Bender Labs.

Plenty DeFi — DeFi-екосистема для фармінгу, майнінгу ліквідності та обміну токенів; розробники — Tezsure.

У Wrap Protocol є нативний токен WRAP, у Plenty DeFi — PLENTY. Обидва токени використовуються для стейкінгу та нарахування нагород.

Після злиття проєктів розробники поєднають ці токени в один — PLY. Власники PLY керуватимуть новоствореною DeFi-платформою за допомогою голосувань усередині DAO.

Власники токенів WRAP та PLENTY зможуть обміняти їх на PLY у додатку Plenty. Кількість доступних обміну PLY буде визначено з урахуванням капіталізації старих токенів.

Команди протоколів обіцяли детально розповісти про токеноміку PLY протягом кількох тижнів.

Plenty + Wrap = Plenty.network

Фінал злиття — запуск Plenty.network, платформи для фармінгу, торгівлі, обгортання tez у cTez та перенесення активів між різними блокчейнами.

Злиття протоколів пройде кілька етапів:

 1. Право управління Wrap Protocol перейде до команди Tezsure. Також вони отримають контроль над Signers Quorum — кворумом, який підтверджує транзакції на смарт-контракти мостів Ethereum і Tezos. Спільнота Wrap буде перенаправлена ​​до Plenty.
 2. Plenty та Wrap Protocol запустять міст між Tezos та Avalanche. Обернені активи отримають назву по шаблону [тікер].[блокчейн]. Наприклад, USDC перенесений з Avalanche буде називатися USDC.a. Також Plenty запустить Flat Curve AMM для обміну tez на cTez із низьким впливом на курс.
 3. Plenty перейменує існуючі токени Wrap Protocol. Наприклад, wCOMP стане COMP.e. Платформа запустить більше Flat Curve AMM для зручного обміну активів з однаковою цінністю, на зразок USDC.a на USDC.e, а також більше пулів для торгівлі перенесених активів між собою та в парі до cTez.
 4. Розробники випустять токен PLY та почнуть обмінювати його на PLENTY та WRAP. Фінальний крок — перезапуск Plenty DeFi у вигляді нової платформи Plenty.network та закриття окремого Wrap Protocol.

Команда Plenty також розповіла про плани:

 • запуск нових ферм із голосуванням у вигляді кривих;
 • мости з Polygon та Binance Smart Chain;
 • механізм для використання бондів (облігацій);
 • децентралізовані позики.

Також Plenty надасть більше можливостей для керування проєктом силами спільноти. Наприклад, користувачі можуть голосувати за зміну нагород за майнінг ліквідності або токеноміки Plenty.network.

Як злиття Plenty та Wrap вплине на Tezos

По-перше, користувачі Wrap Protocol нічого не втратять. Обернені активи залишаться на гаманцях, існуючі мости з Ethereum продовжать працювати, заморожені токени не зникнуть із контрактів на Ethereum.

По-друге, злиття протоколів у Plenty.network та запуск токена PLY дозволять розробникам скоригувати токеноміку з урахуванням набутого досвіду.

По-третє, Plenty.network зможе розвиватися швидше, ніж Plenty та Wrap окремо. Окрім мосту з Avalanche, у 2022 році команди планують запустити мости з іншими популярними блокчейнами, а також децентралізовані позики та інші фінансові сервіси. Нова платформа має стати найбільшим DeFi-протоколом на Tezos.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

наступний

Мова Michelson повна за Тюрінгом: що це означає і чому це важливо

Читайте схожі пости

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота