fbpx
exclusive,tezos-whales - 19.05.2021

Кити Tezos: хто вони?

В кожної криптовалютній мережі є великі холдери, і Tezos не виняток.

Китами називають власників великої кількості криптовалюти. Їх вплив на долю тієї чи іншої криптовалюти важко переоцінити, тому адреси китів завжди привертають увагу публіки. Давайте ближче познайомимось з китами Tezos.

Первинний розподіл tez

При створенні блоку в мережі Tezos з’являється фіксована кількість tez (зараз це 40 tez), які розподіляються серед бейкерів. Є лише один винятковий блок в блокчейні Tezos — генезис-блок. В ньому були розподілені XTZ, які купили учасники краудсейла Tezos у 2017 році.

За результатами ICO в генезис-блоці Tezos були створено 763 306 929,69 tez, 20% з яких були заблоковані в вестингових контрактах. Первинну пропозицію tez було розподілено поміж 30 317 гаманців і коефіцієнт Джині для цього розподілу був досить високий — 0,878.

До цього часу 5% первинної пропозиції tez ще не виведені. Серед цих «сплячих» адрес є 24 акаунти з балансом від 100 000 tez до 600 000 tez, і ще два з балансами 2 500 000 tez і 6 000 000 tez. Залишається загадкою, чому власники цих монет досі не ініціювали їх отримання.

Ми не знаємо власників «сплячих» адресів. Також ми не знаємо інших китів, що взяли участь в краудсейлі tez. Відомо, що 3 156 502,85 tez було розподілено серед ранніх інвесторів і підрядників, тому можна припустити, що деякі з них все ще тримають великі суми tez. Незалежно від того, яким був первинний розподіл, поточний розподіл tez говорить про те, що головними китами Tezos є централізовані біржі.

Поточний розподіл tez

Серед топ-10 акаунтів Tezos за величиною балансу дев’ять належать централізованим біржам: Kraken, Binance, Upbit і Coinbase. Біржі делегують більшість tez своїх користувачів власним бейкерам (Kraken Baker, Binance Baker, Coinbase Baker), а частина монет просто лежить на біржових гаманцях (Kraken 4, Binance, Coinbase).

Публічні бейкери також є китами Tezos, оскільки їм потрібно володіти великими сумами tez для депонування бондів. Їхні гаманці скромніші, ніж активи централізованих бірж. У топ-100 акаунтів Tezos тільки шість публічних бейкерів: Flipping Tacos (46 місце), Everstake (48 місце), PosDog (59 місце), Stake.fish (63 місце), PayTezos (91 місце) і P2P Validator (97 місце).

Ми писали про те, які ризики несе стейкінг через централізовані біржі, і що не всі публічні бейкери однаково хороші. Тепер час хороших новин зі світу китів Tezos. Нам відомі два найбільших кити Tezos, які зацікавлені в довгостроковому успіху мережі більше, ніж хто б то не було. Вони з’явилися ще на зорі Tezos, в результаті первинного розподілу XTZ. Це Tezos Foundation і Dynamic Ledger Solutions (DLS) — компанія, заснована Артуром і Кетлін Брейтман.

Tezos Foundation і DLS

Tezos Foundation і DLS отримали в результаті первинної дистрибуції tez по 76 330 692,97 XTZ. Ці кошти є об’єктом вестингу. За первинним планом він повинен був закінчитися в травні 2022 року, але на цей час вестинг DLS був продовжений.

В кінці квітня 2021 року Tezos Foundation повідомили, що tez, які належать DLT, будуть протягом декількох тижнів переведені на адреси DLT, де вони будуть об’єктом чотирирічного вестингу.

Tez, що належать Tezos Foundation, знаходяться на 16 адресах: вісім адрес Foundation Baker і вісім адрес Foundation Delegator з відповідними номерами. Наприклад, Foundation Baker 4 і Foundation Delegator 4.

Деталі процесу передачі tez, що належать DLS, поки невідомі, але схоже цей процес вже почався. 27 квітня в мережі Tezos з’явилося десять приватних бейкерів з однаковою історією.

У дев’яти з цих бейкерів однакові баланси розміром 1 000 000 tez, і кожному з них 10 адрес делегували однакову суму розміром 619 098,07 tez. Кошти на ці адреси були переведені з KT-адрес, помічених як Vested Funds — тих самих 20% первинної пропозиції tez, які були заблоковані в вестингових контрактах.

Десятий бейкер має дві відмінності. Його баланс складає 2 000 000 tez, і йому делегували монети не десять, а одинадцять адрес. Як і у випадку з іншими дев’ятьма бейкерами, десять адрес, пов’язаних з адресами Vested Funds, делегували йому по 619 098,07 tez. Однак одинадцята адреса — дуже цікава. І не тому, що її власник делегував «незвичайну» для цих десяти бейкерів суму у розмірі 1 819 156,86 tez, а тому, що кошти на нього надійшли з адреси tz1c4GjeL8bzRJQgj9tNzzaCRzB8APGMGdyy.

tz1c4GjeL8bzRJQgj9tNzzaCRzB8APGMGdyy

Якщо ви підписані на Tezos Notifier Bot, то регулярно отримуєте повідомлення про транзакції китів. Можливо, ви звернули увагу, що 7 травня цих транзакцій було більше, ніж зазвичай. Серед них були не тільки транзакції, пов’язані з централізованими біржами, а й чотири транзакції на однакову суму 999 996.001 tez зі згаданої адреси.

Ця електронна адреса існує вже два роки, але ми звернули на неї увагу через те, що в період з 30 квітня по 12 травня 2021 року вона майже щодня фігурувала в транзакціях на великі суми. Ми не знаємо, що за кит стоїть за цією адресою. Можливо, у вас є здогадки?

Продовжмо обговорення китів Tezos в наших соціальних мережах:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти