Яких типів проєктів ще немає на Tezos? Розбираємось!

Яких типів проєктів ще немає на Tezos? Розбираємось!

Після падіння ринку та банкрутства FTX на Tezos раптово з'явилося 13 000 нових акаунтів. Виявилось, що їх хтось просто згенерував.

І все ж таки, якщо на Tezos прийдуть користувачі з інших чейнів, чого їм не вистачатиме в нашій екосистемі? Давайте розбиратись.

Що є в інших, чого немає на Tezos

Tezos має базу: DEX, свої стейблкоїни, вже з’явилися справжні флеш-позики на QuipuSwap, скоро будуть ф’ючерси та інші деривативи. Також у нас добре розвинена ніша NFT та багато крутих художників (дивіться останню добірку). Але ми вивчили інші чейни і зрозуміли, що деякі проєкти у нас поки що на стадії розробки чи прототипів.

Метавсесвіти

Суперечливі, але популярні проєкти. Капіталізація одного лише токена Decentraland MANA становить майже $900 млн — і це лише за 67 користувачів на тиждень!

Але на Tezos є метавсесвіти: tz1and і protoworld. Обидва метавсесвіти — щось на зразок Minecraft для створення тривимірних об’єктів та NFT-галерей.

Ще планується до запуску SalsaDAO.io: з продажем землі, будівництвом будівель-додатків зі своїми юзкейсами, комісіями та іншими атрибутами реального світу.

Чому тоді ми занесли метавсесвіт до списку проєктів, яких нібито немає? Тому що ми дізналися про tz1and і protoworld від передплатників, а не з Google, соцмереж або Tezos Projects. Потрібно більше реклами!

Децентралізоване спілкування

Криптовалюта децентралізувала фінанси, мистецтво та голосування, але не соцмережі. Ентузіасти так і спілкуються на централізованих майданчиках із цензурою.

На Tezos вже є зачатки соцмереж: месенджер Tezos Degen Club з відправкою повідомлень у вигляді NFT та децентралізований quilt чат із записом повідомлень в IPFS.

Але набагато найкраща ідея — trollbox на кшталт тих, що є на централізованих біржах, щоб користувачі одного проєкту могли більш-менш анонімно обговорити останні події або поспамати в чаті зі збереженням історії ончейн чи IPFS. І навіть якщо за кожне повідомлення доведеться платити 0,01 tez, це краще, ніж $8 за галочку.

Технологічні NFT

Ми любимо генеративне мистецтво та намальовані вручну колекції Tezos, але стандарти NFT можна розширювати.

Наприклад, команда RMRK експериментує із вбудовуваними NFT. Виглядає так: користувач купує голого NFT-скелета, і надягає на нього NFT-предмети, які відображаються на основному NFT-скелеті.

У Tezos є щось краще: команда SalsaDAO розробила спосіб зберігати токенізований об’єкт ончейн, і при цьому змінювати його з часом. Колекція Timekeepers використовує його, щоб показувати на годиннику поточний час з урахуванням тимчасової зони власника токена.

Теоретично, новий стандарт від SalsaDAO можна використовувати для NFT нового типу. Наприклад, можна продавати повністю білі токени-сюрпризи, на яких зображення виявлятиметься протягом місяця. Або створити NFT, які відображатимуть курс або будь-які інші дані про Tezos в реальному часі.

Автоматизований фармінг

У Tezos багато DeFi-проєктів із фермами та накопичувальними рахунками, але немає спільного дашборду. Тобто не можна подивитися в одному місці всі ферми, відфільтрувати їх за токенами, порівняти прибутковість і автоматизувати реінвестування прибутку.

Чи може в цьому причина низьких TVL? Пам’ятати всі потрібні ферми та вручну їх перевіряти — втомлює.

Загальний трекер токенів

Кожен проєкт Defi має свій токен: QUIPU, SMAK, YOU, PLENTY (скоро буде PLY!), sDAO та інші. Але ви знаєте, скільки вони зараз коштують і де подивитися ціну? На Coingecko всіх немає, плюс там не можна відфільтрувати токени по блокчейну Tezos.

Відсутність власного аналога Coingecko веде до двох наслідків:

  • новачки екосистеми не знають, які токени взагалі є і чи заслуговують вони на довіру;
  • досвідчені користувачі купують токени, щоб заблокувати їх у фермах, а не для активної торгівлі.

Так, на QuipuSwap є сторінка аналітики з цінами, обсягами та ліквідністю. Але на ній відображається лише статистика самої QuipuSwap, а не екосистеми загалом.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Унікальні за стилем, виконанням та задумом NFT-колекції Tezos

Читайте схожі пости

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Розробка після акселератора: як податись на грант для запуску проєкту

Розробка після акселератора: як податись на грант для запуску проєкту

Приватність на Tezos: zk-SNARKS вже є чи ні?

Приватність на Tezos: zk-SNARKS вже є чи ні?

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота