GameFi-проєкти: що це таке і кому вони приносять користь насправді

GameFi-проєкти: що це таке і кому вони приносять користь насправді

Ігрова індустрія продовжує експериментувати з блкочейном. Кілька днів тому компанія-розробник відеоігор Konami провела аукціон NFT-колекції Castelvania. Тим часом блокчейн-розробники роблять повноцінні ігри з використанням NFT — так звані GameFi або Play2Earn.

Розбираємось, що входить у поняття GameFi, чим такі проєкти відрізняються від звичайних ігор, і кому Play-to-Earn ігри приносять найбільшу користь.

Відмінність GameFi від звичайних онлайн-ігор

У більшості онлайн-ігор є економічна модель. Гравці заробляють внутрішню валюту і купують за неї предмети, які спрощують або урізноманітнюють геймплей, або змінюють зовнішній вигляд персонажа.

Якщо користувачі можуть обмінюватися предметами, у грі народжується внутрішній ринок та спеціалізація. Наприклад, хтось копає залізну руду та кує мечі на продаж, а хтось б’є монстрів заради золота, щоб купити новий меч та воювати ще ефективніше.

Якщо гравець не хоче витрачати час на збирання руди або золота, він може купити валюту за реальні гроші. Це можна зробити легально у спеціальному магазині, або ж нелегально придбати його з рук в інших гравців.

Тут і проходить межа між звичайними онлайн-іграми та GameFi. В онлайн-іграх приплив реальних грошей у гру повністю легальний, а виведення грошей з гри — ні. У GameFi користувачі можуть чесно продавати ігрові ресурси за реальні гроші.

Блокчейн та токени дозволяють винести ринок предметів за рамки гри та зробити його зручним. Наприклад, якщо золото і руда існують у вигляді токенів, будь-який гравець може обміняти їх на децентралізованій біржі. Розробники можуть випускати предмети як NFT, а користувачі — торгувати ними на маркетплейсах.

Небагато критики GameFi

GameFi критикують за те, що розробники будують проєкти навколо економіки і забувають про геймплей. Стратегія на блокчейні сконцентрована на колекціонуванні карток із солдатами, будівельний симулятор – на спекуляції із землею, якась стрілялка — на костюмах, а не на стрільбі, тощо.

Ще один мінус — за старт у грі треба платити. Наприклад, у Tezotopia потрібно купити ділянку землі вартістю від $130, в іграх на Ethereum — інвестувати від $500 у початкового персонажа чи предмети. Але також є ігри з безкоштовним стартом, наприклад, симулятор футбольного менеджера Sorare.

Користь світу від GameFi-проєктів

У 2014 році видобуток золота у MMORPG Runescape став одним із способів заробітку у Венесуелі. Середня зарплата в країні становить $53 на місяць, а фармінг золота може принести до $200 на місяць і більше. Місцевий гравець розповів ігровому виданню Polygon, що у Runescape він зміг заробити $450 та виїхати до Перу, а потім назбирати ще $1000 та забрати родичів із країни.

В 2019 масові відключення електрики у Венесуелі призвели до кризи ігрового ринку Runescape. Жителі країни кілька днів не видобували ресурси, через що їхня вартість злетіла в кілька разів.

Перша GameFi MMORPG Mir4 також допомогла жителям Азії та Південної Америки заробляти на життя. Гравці видобувають ресурс Darksteel, обмінюють його на токени DRACO та продають їх на централізованих біржах. Після запуску користувачі могли заробити до $300 в день, а під кінець 2021 — до $30 в день.

Така сама ситуація спостерігається в інших іграх. Гравці з розвинених країн отримують задоволення від колекції NFT-котиків, що росте, а жителі Філіппін або Венесуели — засоби для життя.

Ще один плюс GameFi

Якщо у грі всі предмети прив’язані до NFT і знаходяться на гаманцях гравців, то теоретично гра може жити вічно. Допустимо, розробники закриють гру і відключать сервери — гравці можуть форкнути гру зі збереженням всіх здобутих предметів та їхньої цінності. Це реальний варіант: таким чином спільнота Tezos воскресила маркетплейс hic et nunc.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб бути в курсі всіх подій світу Tezos:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Google, Vimeo та Міністерство цифрової трансформації України: знайомимося з менторами Tezos DeFi Hackathon 2022

Читайте схожі пости

Купуємо, поки свіже: 5 способів знайти нові NFT-колекції на Tezos

Купуємо, поки свіже: 5 способів знайти нові NFT-колекції на Tezos

Аналітика економіки Tezos: мейнстрім — це добре

Аналітика економіки Tezos: мейнстрім — це добре

Ваші NFT не купують? Ви не вмієте їх шилити!

Ваші NFT не купують? Ви не вмієте їх шилити!

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота