Як делегувати tez під 185% річних: пояснюємо синтетичні активи на прикладі ctez

Як делегувати tez під 185% річних: пояснюємо синтетичні активи на прикладі ctez

ctez — це синтетичний tez (XTZ), який випустили розробники Wrap Protocol та DeFi-проєкт Plenty. Користувач блокує в смарт-контракті tez і отримує таку ж кількість ctez. Але навіщо? Де зиск? І до чого тут делегування?

Пояснюємо, що таке синтетичні активи, навіщо вони потрібні DeFi-екосистемам і як заробляти на ctez.

Дисклеймер: матеріал не є інвестиційною порадою або керівництвом до торгівлі. Tezos Ukraine не несе відповідальності за ваші інвестиційні рішення. Не вкладайте більше, ніж готові втратити.

«Who’s baking that tez?»

Tezos працює на алгоритмі консенсусу LPoS. Будь-який користувач може делегувати свої кошти публічному бейкеру та отримувати 5-6% річних.

Стейкінг, фармінг та інші способи пасивного заробітку в DeFi будуються на тому, що користувач блокує свої монети у смарт-контракті та отримує за це нагороду. У випадку токенів проєктів все виглядає добре. Але коли потрібно блокувати tez, виникає питання: чому tez просто лежатимуть на адресі контракту, якщо їх можна делегувати?

Спільнота запитувала «Who’s baking that tez?» з моменту зародження DeFi-екосистеми Tezos. Справа не лише у прибутку: чим більше коштів у бейкерів, тим важче здійснити атаку 51%. У січні 2021 року творець Tezos Артур Брайтман запропонував рішення: створити синтетичний tez, при випуску якого контракт буде делегувати гроші бейкерам.

Наприкінці жовтня Bender Labs (розробник Wrap Protocol) та Plenty реалізували ідею Брайтмана у вигляді ctez. Випуск ctez нагадує випуск kUSD або uUSD: користувач створює пічку (oven), вносить до неї tez і забирає ctez. Але при цьому він вказує, якому бейкеру пічка делегує заблоковані tez. Безпека Tezos зростає, а користувач отримує 6% річних.

Навіщо потрібні синтетичні активи

Найпростіша аналогія — LP-токени децентралізованих бірж. Користувач вносить у пул ліквідності токени та отримуйте замість LP — репрезентацію своєї частки в пулі.

З синтетичними активами так само: вони репрезентують оригінальні токени та зберігають їх цінність. Користувачі випускають їх, щоб отримати додатковий прибуток або скористатися деякими проєктами. Наприклад, біржа SpicySwap не підтримує tez, але приймає синтетичний WTEZ.

То де ж 185% річних?

Консервативні інвестори купують велику кількість tez та делегують його бейкерам під 5-6% річних.

За допомогою випуску ctez вони можуть делегувати кошти, але при цьому отримати синтетичні активи для заробітку на DeFi. Наприклад, обміняти половину ctez на PLENTY і внести їх у пул ліквідності. Потім заблокувати отримані LP у фермі на Plenty DeFi та отримувати додаткові 179% річних. У результаті — 185% річних, плюс заробіток на комісіях у пулі PLENTY/ctez.

З запуску ctez пройшло менш як місяць, і він ще не набув широкого поширення. Ми сподіваємося, що незабаром більше проєктів Tezos підтримуватимуть ctez, а можливостей для заробітку стане ще більше.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Від теорії до практики: учасники інкубатора Tezos Ukraine почали працювати над браузером блокчейну

Читайте схожі пости

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота