Що таке Bloometa та як проект вплине на ігри на Tezos?

Що таке Bloometa та як проект вплине на ігри на Tezos?

Мультиплеєрні ігри базуються на одному слові — «краще». Потрібно грати краще за інших, володіти кращими предметами, і що теж важливо — мати вигляд краще, ніж у суперників.

Але ігри мають проблему: майже ніде не можна вільно торгувати предметами. Блокчейн-ігри намагаються вирішити її за допомогою NFT, проте результат незручний для гравців. І тут на сцену виходить Bloometa.

Що хоче зробити Bloometa

Команда взялася за головну проблему блокчейн-ігор та торгівлі внутрішньоігровими NFT — неорганізованість торгівлі. Наприклад, на Tezos ігрові токени завжди продаються спочатку на внутрішніх маркетплейсах проєктів, а потім гравці перепродують на objkt.com.

Новим гравцям важко зрозуміти що відбувається: де просто jpg, а де персонаж, скільки реально коштує токен і чи принесе він користь в грі. Крім того, звичайні NFT-маркетплейси не дозволяють брати токени в оренду, спілкуватися з продавцями та банально фільтрувати ігрові токени, окрім як за назвою колекцій. Ну й інтерфейс: mint, list, mime type, attributes збивають з пантелику і відлякують новачків.

Мета команди Bloometa — розробити спеціалізований мультичейн-маркетплейс для внутрішньоігрових NFT, який вирішив би всі проблеми і об’єднав web3-геймерів у дружну спільноту.

Ключові фічі Bloometa

Куратори. Відбір проєктів необхідний, щоб гравці отримували доступ лише до найкращих ігор і не спонсорували скамерів чи ненадійні команди. Розробники ігор отримають ще один канал для залучення користувачів, адже Bloometa користуватимуться саме зацікавлені у web3 гравці.

Мультичейн. Bloometa підтримуватиме NFT на Tezos та кількох інших EVM-блокчейнах. Таке рішення має три плюси:

 • геймери згуртуються на одній платформі;
 • новим якісним іграм буде простіше отримати аудиторію;
 • розробники зможуть випускати NFT відразу на кількох блокчейнах — така собі кроссплатформа.

Щоб на повну використати фічу з мультичейном, Bloometa планує запустити кроссчейн-міст для NFT.

OTC-трейдинг Поточні NFT-маркетплейси не дозволяють торгувати NFT безпосередньо або обмінюватися токенами, як це реалізовано в централізованих мультиплеєрних іграх. Bloometa хоче зробити ескроу-модуль, за допомогою якого гравці зможуть продавати NFT адресам з білого списку за будь-які активи, що підтримуються майданчиком. Ескроу буде підтримувати складні операції на кшталт оглядового періоду (вніс заставу, випробував предмет, повернув чи оплатив), одночасної купівлі NFT на кілька адрес або прямого обміну цифровими активами.

Лаунчпад. Оскільки на Bloometa зберуться зацікавлені гравці, розробники web3-ігор зможуть зібрати гроші на розробку гри через випуск ексклюзивних NFT-колекцій та внутрішньоігрових ресурсів.

$BLOO. $ BLOO — утиліті-токен Bloometa. Згідно з Whitepaper, власники та стейкери отримуватимуть знижки на комісії платформи, братимуть участь у куруванні проєктів, голосуватимуть за розвиток платформи в DAO та отримуватимуть ранній доступ до лаунчпаду.

Висновки та очікування

Безпосередній вплив Bloometa на web3-ігри — об’єднання геймерів, кроссчейн-торгівля NFT та кастомних OTC-угод. Але запуск Bloometa може побічно вплинути на всю блокчейн-індустрію.

По-перше, звичайним користувачам буде простіше знаходити нові блокчейн-ігри. Зараз ми дізнаємося про нові ігри на Tezos тільки в Twitter, і то випадково, і деяких чатах, а набагато зручніше побачити список проєктів на одному майданчику і вибрати гру на свій смак.

По-друге, Bloometa може стати інфраструктурою для створення кроссчейн-метасвіту. На платформі буде підтримка різних блокчейнів та кроссчейн-міст — то чому б не додати туди 3D-аватарів та голосовий чат? Сподіваємось, хтось так і зробить.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook
 3. Twitter українською мовою
 4. Twitter російською мовою
 5. Twitter англійською мовою
 6. YouTube-канал
 7. Instagram
 8. LinkedIn
 9. hub ForkLog

наступний

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Читайте схожі пости

fx_dungeon_2: Proof of Concept NFT-гри від PRJKTNEON

fx_dungeon_2: Proof of Concept NFT-гри від PRJKTNEON

Цензура, володіння, потреби та статистика — цікаві факти про існуючі метавсесвіти

Цензура, володіння, потреби та статистика — цікаві факти про існуючі метавсесвіти

Як інтегрувати NFT у геймплей, а не лише у косметичні предмети

Як інтегрувати NFT у геймплей, а не лише у косметичні предмети

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота