fbpx
news,Q&A - 01.09.2020

Q&A із засновником та CEO Spruce Уейном Чангом

Після запуску Spruce на цьому тижні та заяви про колаборації з екосистемою Tezos Foundation поспілкувалися із засновником і головний виконавчий директор Spruce Уейном Чангом. Ми переклали їх бесіду.

Уейн Чанг розповів про компанію і про те, як вона може поліпшити проєкт Tezos.

Яку проблему вирішує Spruce? Як з’явилася ідея її створення?

Spruce — компанія, що займається цифровою ідентифікацією, переосмислюючи надійність комунікації між підприємствами та урядами. Ми допомагаємо нашим клієнтам створювати надійні екосистеми, що скорочують транзакційні витрати для ділових операцій та урядових послуг, шляхом інтеграції реальніх фактів у їх робочий процес на основі стандартів. Наші продукти працюють з інформацією про учасників і активи екосистеми, включаючи сертифікати, ліцензії, аудиторські звіти та офіційні форми, оцифровуючи їх, щоб вони були захищені від несанкціонованого доступу, максимально стиснуті і відстежувалися в ланцюжку поставок даних. Потім вони можуть бути конфіденційно і безпечно надані уповноваженим сторонам. Щоби забезпечити прозорість і сумісність, ми випустимо наші основні продукти з відкритим вихідним кодом.

Спочатку команда Spruce протягом декількох років працювала разом в ConsenSys, де ми отримали досвід співпраці з підприємствами та урядами в області нових технологій, таких як цифрова ідентифікація, прикладна криптографія, криптоекономіка та смарт-контракти. Поки ми були в ConsenSys, наша команда виграла флагманський конкурс BigApps в Нью-Йорку в 2019 році за наш підхід до вирішення управління нерухомістю для NYCEDC з використанням цифрової ідентифікації для активів. Ми також стали членами кількох глобальних органів по стандартизації цифрової ідентифікації та галузевих груп, і продовжуємо займатися цим і сьогодні. Після того, як ми покинули ConsenSys, ми подумали над тим, які колективні знання у нашому розпорядженні, і вирішили, що це найважливіша і найбільш значуща проблема, яку ми можемо вирішити.

Чому децентралізована ідентифікація важлива?

Ми вважаємо, що децентралізовані ринки, на яких транзакції здійснюються на одному рівні, а не через декількох (або окремих) потужних брокерів, мають величезний потенціал для поліпшення становища всіх учасників, за винятком централізованих акторів-шукачів вигоди.

За допомогою них також можна підняти рівень контролю і конфіденційності приватних осіб і невеликих компаній. Багато економістів-класиків інтерпретують «вільні ринки» як вільні від економічної ренти, сумісні з нормативно-правовою базою та іншими формами управління. Щоб здійснити цей зсув, сфера брокерських послуг також повинна перейти на децентралізовану модель.

Здебільшого людям комфортно сідати в машини Uber і жити в будинках, знятих через Airbnb. Ці бренди роблять все можливе, щоб завоювати довіру і статус надійності, включаючи перевірку особистих даних, гарантії на будинок на мільйон доларів, системи підтримання репутації та вирішення спорів в Інтернеті. Ось чому люди, як правило, не готові відправити гроші на випадкову хеш-адресу в загальнодоступному блокчейні, а потім сісти в першу-ліпшу машину. Ми вважаємо, що інформація, що піддається перевірці має вирішальне значення для втілення трьох ключових аспектів дизайну ринку — теорії, в якій економіст Елвін Рот вказує на важливість довіри, простоти і безпеки на всіх ринках.

Щоб забезпечити сумісність з такими однорівневими способами транзакції, ми повинні застосовувати відповідні способи видачі, передачі і перевірки ввіреній інформації. Візьмемо, наприклад, водія, який надає послуги через децентралізований торговельний майданчик. У нього дійсні водійські права і історія водіння з цифровим підписом місцевої автоінспекції, підтвердження наявності страховки від Geico і біо, видане Checkr (та ж компанія, яку використовує Uber) — все це конфіденційно і надійно, без посередників. За допомогою цієї моделі ми стаємо набагато ближче до реальності, в якій трастова частина транзакційних витрат на децентралізованому ринку більше не є граничною, а дохід, що отримується платформою, змінюється з 25% до 0,25 долара США. Надлишок йде споживачам і фактичним постачальникам послуг.

Виходячи з цього ми вважаємо, що децентралізована ідентифікація важлива, тому що вона корисна для контролю користувачів і конфіденційності, а також логічна з точки зору бізнесу. Ми думаємо, що децентралізована ідентифікація є ключем до створення безлічі нових конфігурацій для спеціалізації і торгівлі, і ми розглядаємо наші продукти з відкритим вихідним кодом як інструменти для практиків дизайну цифрового ринку, які структурують ринки за рахунок посилення безпеки, розвитку простоти і довіри.

Що підштовхнуло вас до роботи з Tezos?

Ми співпрацюємо з екосистемою Tezos у двох основних напрямках: (1) використовуємо Tezos в якості основного засобу підтримки і (2) створюємо громадські блага для екосистеми Tezos в тому, що стосується готових до роботи компонентів, пов’язаних з фінансовими активами, прозорістю уряду і іншими варіантами використання ввіреної інформації, які тільки починають розвиватися. У нас немає власного блокчейну і криптовалюти.

Також ми виявили, що наші цілі як компанії та цілі екосистеми Tezos надзвичайно сумісні. На віщому рівні:

 • Протокол Tezos оновлюваний і містить у своїй дорожній карті для основної мережі примітиви, які зміцнюють конфіденційність, — ті основні можливості, про які просили наші клієнти, для забезпечення подальшої перспективи розвитку та довгострокової стійкості.
 • Ми виявили, що це єдина екосистема, яка поєднує в собі перевірену боєм мережу, активну спільноту розробників та мови смарт-контрактів, призначені для підтримки перевірки функціональної коректності з використанням спеціальних асистентів. Ми зосереджені на сценаріях використання, які можуть вимагати високої надійності, що дозволяє нам задовольнити такі вимоги у всьому стеку, аж до рівня протоколу блокчейна у разі необхідності.
 • Його дизайн в рамках он-чейн управління добре злагоджується з машиночитабельними системами, які лежать в основі децентралізованих систем ідентифіекації.

Більше про це ви можете дізнатися у нашому блозі, де ми детально розповідаємо про співпрацю з екосистемою Tezos.

Які три найочікуваніші оновлення у Tezos?

 1. Ми раді працювати з ком’юніті Tezos, щоб формалізувати існуючу діяльність в якості облікових даних, що підлягають перевірці, включаючи статистику розробки та управління мережею. Це зробить довідкові дані екосистеми більш захищеними, відстежуваними і суміщуваними, що допоможе вдосконалити звітність. Оскільки облікові записи Tezos засновані на асиметричних ключах, особливо важливо почати працювати з ними за допомогою децентралізованих ідентифікаторів. Ми будемо використовувати ці крос-мережеві ефекти для повсюдного використання облікових даних, що належать користувачам.
 2. Ми раді спостерігати за подальшим розвитком Better Call Dev, найбільш якісного розробника смарт-контрактів, якого ми коли-небудь бачили в будь-якій екосистемі. Ми бачимо його первинною частиною цілого набору взаємопов’язаних, кращих у своєму роді, інструментів для поліпшення взаємодії з розробниками, і очікуємо, що вони відразу ж доб’ються успіху при запуску в корпоративній сфері.
 3. Ми з нетерпінням чекаємо появи алгоритмів, таких як Tenderbake і chronomint для основної мережі Tezos, здатних досягти BFT і вирішити задачу візантійських генералів, які, за нашим досвідом, зручні для підприємств і зазвичай зустрічаються тільки в ланцюжках, де потрібен дозвіл. Протокол Tezos вже був кілька разів успішно оновлений, тому, на нашу думку, рівень ризику на платформі вже значно знизився.

Інші новини екосистеми

У березні цього року Tezos Foundation та інші відповідачі підписали мирну угоду, яку мав затвердити суд, в рамках усіх поданих колективних позовів, що очікували розгляду у штаті Каліфорнія та у федеральних судах. Сьогодні раді повідомити, що суд затвердив угоду і цей судовий процес офіційно завершено. Судові розгляди коштовні та трудомісткі, тому ми дуже раді, що цей нарешті залишився в минулому, щоб ми могли сфокусувати всю енергію і увагу на підтримці довгострокового успіху Tezos. У зв’язку з цим нижче ділимося новинами екосистеми за цей тиждень:

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

 1. Telegram-канал.
 2. Facebook.
 3. Twitter українською та російською мовами.
 4. Twitter англійською мовою.
 5. YouTube-канал.
 6. Instagram.
 7. LinkedIn.
 8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти