Найнадійніший DeFi: рахуємо прибутковість бейкінгу ліквідності на Tezos

Найнадійніший DeFi: рахуємо прибутковість бейкінгу ліквідності на Tezos

Дисклеймер: матеріал не є інвестиційною порадою або керівництвом до торгівлі. Tezos Ukraine не несе відповідальності за ваші інвестиційні рішення. Не вкладайте більше, ніж готові втратити.

Чи варто вкладати кошти в бейкінг ліквідності? Ми все порахували!

Розповідаємо, як працює бейкінг ліквідності, скільки на ньому можна заробити та що вигідніше — tez / tzBTC чи інші пули.

Що таке бейкінг ліквідності

Бейкінг ліквідності або Liquidity Baking — це нововведення Granada. Розробники створили смарт-контракт, в який користувачі вносять tzBTC і tez. За це вони отримують LP-токени — репрезентацію своєї частки.

Приклад: користувачі внесли в пул $40 тисяч в tzBTC і стільки ж в tez. За це вони отримали 80 LP-токенів — по токену на кожну тисячу доларів. Потім ви внесли в пул $10 тисяч в tzBTC і стільки ж в tez, отримали 20 LP-токенів. Ваші токени репрезентують 20% від загальної частки, і ви можете в будь-який момент обміняти їх на 20% коштів з пулу.

При створенні нового блоку протокол Tezos додає в пул 2,5 tez. Обсяг коштів в пулі зростає, при цьому кількість LP-токенів не змінюється. Припустимо, після вашої інвестиції протокол додав в пул кілька тисяч tez вартістю $10 000. Загальна вартість коштів в пулі зросла до $110 000. Ви повертаєте LP-токени й забираєте свої 20% — $22 тисячі.

Скільки можна заробити на бейкінгу ліквідності

Нагорода у 2,5 tez здається маленькою. Але за добу учасники бейкінга ліквідності зароблять 7200 tez, а за рік — 2,6 млн tez. Для порівняння, валідатори мережі Tezos — бейкери — отримують 42 млн tez в рік.

На момент публікації користувачі Tezos внесли в пул ліквідності $7,7 млн. Припустимо, ви володієте 1% загальної частки — $ 77 тисяч. За рік ви заробите 26 тисяч tez. За курсом $3,7 це $98 тисяч або 127% річних.

Сума заробітку на бейкінгу ліквідності буде залежати від того, скільки відсотків становить ваша частка від загальної суми в пулі.

Прибуток бейкінгу ліквідності

Прибуток у відсотках від інвестиції залежить від того, скільки коштів знаходиться в пулі ліквідності.

APY бейкінгу ліквідності

На ділі прибуток може виявитися на кілька відсотків більше. Кількість tez в пулі постійно зростає, а значить tzBTC дорожчає щодо BTC. Користувачам буде вигідно продавати tzBTC за tez, щоб врівноважувати пул. Комісія за операції буде надходити в пул ліквідності та збільшувати прибуток учасників.

Як внести кошти в бейкінг ліквідності

У бейкінга ліквідності поки немає власного додатка. Найзручніший спосіб внести кошти в пул — скористатися блокчейн-оглядачем TzKT.io.

Спочатку купіть tzBTC на децентралізованій біржі. У пул потрібно внести депозити в tzBTC і tez з однаковою ринковою вартістю. Переконайтеся, що вам вистачить токенів для внесення бажаної суми.

Перейдіть на сторінку бейкінга ліквідності на TzKT.io. У нижньому правому куті перейдіть на вкладку ADD LIQUIDITY. Під’єднайте гаманець, введіть потрібну кількість токенів і натисніть кнопку «Add Liquidity»

The liquidity baking page at TzKT.io

Підтвердіть транзакцію і дочекайтеся, поки на гаманець не прийдуть LP-токени. Вітаємо, ви внесли ліквідність і почали заробляти tez!

Щоб забрати прибуток, перейдіть на вкладку REMOVE LIQUIDITY, введіть кількість LP-токенів для обміну та натисніть кнопку «Remove Liquidity».

In order to take your profits, go to REMOVE LIQUIDITY, specify the number of LP tokens subject to exchange, and click Remove Liquidity

Бейкінг ліквідності — найнадійніший DeFi на Tezos

У DeFi-проектів є спільний недолік — інфляція. Проєкт нараховує нагороди у власних токенах, які він «друкує» з повітря. Коли ажіотаж і попит закінчаться, токени почнуть дешевшати. Реальна дохідність інвестицій стане зменшуватися.

У бейкінга ліквідності немає цього недоліку, тому що учасники отримують нагороду в tez. На нього завжди є попит, а значить надійність такої інвестиції набагато вище, ніж у будь-якого іншого DeFi.

Підписуйтесь на соцмережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

наступний

Що вам потрібно знати про маркетплейс NFT Button

Читайте схожі пости

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота