П’ять курсів, три хакатони та шість тисяч нових ентузіастів Tezos: підсумки роботи Tezos Ukraine

П’ять курсів, три хакатони та шість тисяч нових ентузіастів Tezos: підсумки роботи Tezos Ukraine

За три роки роботи ми зібрали спільноту з 6000 розробників та ентузіастів Tezos, провели три хакатони з DeFi-розробки, написали п'ять навчальних курсів та 300 статей. Наш контент за останні два роки прочитали більш ніж 300 000 разів.

2022 рік став дуже важким для України та всього світу. Ще важче він став для нас: Tezos Ukraine припиняє роботу з незалежних від нас причин.

Про причини рішення та наші подальші кроки розповімо в наступному матеріалі.

Tezos DeFi Hackathon 2022, який не завершився через війну

Хакатон Tezos DeFI 2022 залучив 1125 учасників, 150 команд, 46 менторів та 15 партнерів. Хакатон більше нагадував інкубатор: майже два місяці учасники вивчали розробку на Tezos, отримували відповіді на запитання від партнерів та менторів та працювали з наставниками.

24 лютого 2022 року почалась війна. Ми не змогли оцінити проєкти та провести церемонію нагородження. Попри це, частина хакатонників продовжила експериментувати та запустила свої проєкти у мейннеті: агрегатор ліквідності picky.fi та інструменти для роботи з NFT xsHash.

І все-таки це був чудовий досвід. Ми спілкувалися з розробниками та менторами, збирали команди і самі поринали у розробку на Tezos.

Це був наш третій хакатон у Tezos. Перший Tezos DeFi Hackathon 2019 залучив 20 команд. Завдяки йому в екосистему прийшла mad.fish, розробники Temple Wallet, QuipuSwap та Yupana Finance. Другий Tezos DeFi Hackathon 2021 — зібрав 22 команди та допоміг Baking Bad знайти Степана Наумова, автора беттингового проєкту Juster.fi.

Разом із mad.fish ми запустили ініціативу Tezos Stands With Ukraine і зібрали 100 000 доларів на допомогу постраждалим від війни. У сумі Tezos допоміг Україні на більш ніж 350 000 доларів. Спасибі вам!

300 статей, понад 325 000 переглядів та багато-багато лайків

Ми писали про все, що відбувається в Tezos, і що може бути корисним для розробників, ентузіастів та звичайних користувачів. За весь час роботи ми опублікували понад 300 статей про технології та проєкти Tezos. Наш освітній контент прочитали понад 325 000 разів.

Особливо пишаємося циклом матеріалів для новачків:

Якщо ваш друг зацікавиться блокчейном, а у вас не буде часу пояснити все самостійно, скиньте посилання.

Навчальні курси та воркшопи, понад 50 000 переглядів

У грудні 2022 року ми запустили великий курс роботи з блокчейн-індексерами. Пояснили, як вони працюють, навіщо потрібні і як їх використовують блокчейн-додатки.

В курсі ми сфокусувались на практиці та показали, як розв’язувати задачі за допомогою різних індексерів: TzKT API, Que Pasa, Dappetizer та DipDup. Якщо ви хочете зробити програму-сервіс для перегляду ончейн-даних або аналітики, і не знаєте з якого боку підійти — пройдіть курс.

А ще подивіться бонусний урок — там ми за допомогою TzKT робимо просту сторінку для відображення зміни цін tez та tzBTC.

Раніше ми випустили ще чотири курси трьома мовами. Кожен із них зібрав понад 10 000 переглядів:

Крім курсів, Tezos Ukraine проводила воркшопи для розробників: про написанням смарт-контрактів, про тестування, про створення NFT та інші. Дивіться все на YouTube каналі Tezos Ukraine.

Працювати в екосистеміTezos було круто

За останні три роки ми дізналися дуже багато про розробку смарт-контрактів та додатків, про особливості роботи блокчейн-протоколів та нод, про спільноти проєктів та крутих NFT-артистів.

Сумно, що все закінчується саме зараз, і ми не зможемо розповісти про перші додатки на базі enshrined-роллапів та нову модель інфляції tez. Але хай там що, ми продовжимо стежити за розвитком Tezos. За ці роки він став для нас більшим, ніж просто протоколом.

наступний

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Читайте схожі пости

П’ять фактів про схеми Понці: від піраміди під заступництвом короля до розведення мурах

П’ять фактів про схеми Понці: від піраміди під заступництвом короля до розведення мурах

Розробка після акселератора: як податись на грант для запуску проєкту

Розробка після акселератора: як податись на грант для запуску проєкту

Plenty Community Call #13: обговорюємо безпеку Tezos, Naan та ліквідність

Plenty Community Call #13: обговорюємо безпеку Tezos, Naan та ліквідність

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота