fbpx
24.12.2020

Tezos Ukraine 2020 — Огляд результатів

Так сталося що 2020 рік, який запам’ятався всім, як рік, що навчив весь світ носити маски та дотримуватися дистанції, став роком офіційного народження Tezos Ukraine.

Приймаючи вітання, в день офіційної реєстрації Tezos Ukraine наприкінці грудня 2019 року, і обговорюючи наші амбітні плани, команда Tezos Ukraine, не могла припустити, що вже через кілька тижнів весь світ зіткнеться з новою реальністю, яка назавжди змінить звичний уклад нашого життя. Сьогодні, проводжаючи рік, що минає, команда Tezos Ukraine знову зібралася разом, щоб підвести підсумки, такого непростого для всіх, і такого результативного для нас року. Ми зібралися не в нашому Tezos Hub, де планували проводити більшість наших заходів, і не в навчальних аудиторіях, де повинні були проходити наші навчальні курси, не в робочих просторах розробників, де тестуються нові знання і народжуються нові ідеї, ми зібралися за моніторами наших ноутбуків , які протягом усього 2020 року служили нам порталами у зовнішній світ. І це є символічним, тому,що пандемія внесла певні корективи в наші плани, але не змусила нас зупинитися, скоріше навпаки — переглянути наші можливості, оптимізувати наші ресурси, випробувати нові інструменти.

Тепер ми розуміємо, що обговорювати важливі і цікаві теми з комьюніті і відвідувати міжнародні заходи, за участю професійних експертів, можна не виходячи з дому, а онлайн навчання має свої переваги і економить наш час, що соціальні мережі — безмежний ресурс, здатний зруйнувати кордони і відстані.

Ми намагалися шукати нові можливості в нових умовах, і ми впевнені, що у нас це вийшло. Протягом цього року команда Tezos Ukraine, працювала одночасно за декількома ключовими напрямами, що дозволяли синхронно сприяти: розбудові ком’юніті, популяризації технології, а також, впровадженню технології в можливі сфери її застосування.

Протягом 2020 командою Tezos Ukraine разом з партнерами з Tezos спільноти, було реалізовано:

3 мітапа, на яких обговорювалися теми, що стосуються блокчейна Tezos або Tezos спільноти: Досвід отримання грантівСтратегія Tezos UkraineРозвиток екосистеми Tezos у Східній Європі, в яких взяли участь понад 70 осіб.

Був створений перший в Східній Європі Tezos Hub, який став простіром для обговорення креативних ідей і проектів, в основі, яких, може застосовуватися блокчейн Tezos.

Команда Tezos Ukraine, стала активним учасником ком’юніті UNIT.City — першого українського технопарку, що об’єднує понад 150 інноваційних українських і зарубіжних компаній, надає їм інфраструктуру для зміцнення і зростання, який сприяє розвитку співпраці і партнерства серед резидентів. Представники команди Tezos Ukraine, були неодноразовими учасниками традиційних для UNIT.City introduction launch, тематичних квестів, інформаційних сесій та запальних вечірок з резидентами UNIT.City.

Наші представники брали участь у тренінгу Паризьких партнерів Normadic Labs, присвяченому розвитку блокчейну Tezos.

Команда Tezos Ukraine стала автором навчального курсу «Знайомство з Tezos». що складається з 5 фундаментальних уроків, кожен з яких був присвячений одній, з найбільш актуальних, з точки зору творців курсу, тем, що розкриває суть блокчейна Tezos. Кожен урок включає теоретичну та практичну частини (практична частина представлена ​​прикладами програмного коду, що використовується в тій чи іншій ситуації, описаної в уроці).

Навчальний курс орієнтований, в першу чергу, на розробників, які бажають розвивати свої знання, вивчаючи нові технології, в сфері blockchain. Матеріал викладено у формі відео-уроків, з презентаціями на 3 мовах (українською, російською та англійською). Відео уроки доступні на сайті Tezos Ukraine, в розділі “Навчання”, а також на YouTube каналі Tezos Ukraine.

За результатами навчального курсу було проведено вебінар і АМА сесія, учасники мали можливість протестувати свої знання за допомогою онлайн тестової системи, розробленої командою Tezos Ukraine, спеціально для оцінки знань слухачів навчальної програми. Учасники, які першими відповіли, на всі питання правильно, отримали “відмінні оцінки”, у вигляді грошової винагороди в XTZ на свої електронні гаманці.

Команда Tezos Ukraine у ​​партнерстві OKEx і Trustee Wallet провели 2 АМА сесії, відповідаючи на питання про технології Tezos, підвищуючи рівень розуміння блокчейну Tezos і розвиваючи співтовариство.

Tezos Ukraine, в якості партнера брала участь у створенні продуктів, — Giga Node і TezTracker, покликаних підвищувати стійкість мережі Tezos і робити технологію більш комфортною для користувачів.

Команда Tezos Ukraine регулярно переводить на російську та українську мови технічну документацію, що стосується блокчейна Tezos. На нашому сайті в розділі “Ресурси” можна знайти підрозділи Tezos Wiki і Цифрові активи російською та українською мовами, це є перекладені матеріали TQ Tezos, які можна знайти в оригіналі на їхньому сайті.

  • Tezos Wiki — місце, де можна почати знайомство з Tezos. Ресурс також покликаний відповісти на найбільш поширені питання про протокол і екосистему Tezos.

Наша команда моніторить оновлення та анонси нових продуктів, інформує про це спільноту через соціальні мережі, профільні Telegram канали, вебсайт Tezos Ukraine. Регулярно публікує інформацію про новини Tezos спільноти, актуальні можливості, плани та перспективи. В рамках цієї ініціативи ми переклали та опублікували на регіональних мовах понад 140 статей.

Вже традиційною рубрикою стали інтерв’ю з експертами та щотижневі новостні огляди значущих подій спільноти.

Окремою значною частиною нашої роботи стало взаємодія з державними структурами, з метою обговорення можливості застосування в їх діяльності блокчейна Tezos, створення продуктів, здатних удосконалювати і розвивати їх діяльність. Одним з напрямків цього блоку співпрацю з Національним Банком України в рамках пілотного проекту — CBDC — створення національної цифрової валюти. Команда Tezos Ukraine була учасником міжнародної конференції, присвяченій CBDC, яка проходила в Києві в лютому 2020. А також, провела ряд досліджень, і підготувала ряд пропозицій, переданих Центробанку України, для подальшого розгляду і використання робочою групою зі створення CBDC. Ми комунікуємо і обмінюємося досвідом із зарубіжними командами і Центробанками інших держав, які працюють над CBDC.

На цьому переліку Tezos Ukraine не ставить крапку, і готується порадувати спільноту новими подіями, інформаційними та навчальними матеріалами ще в цьому році, і зробити ряд новорічних сюрпризів, на початку наступного року.

Команда Tezos Ukraine готується активно зробити крок в новий 2021 рік, узявши з собою досвід, корисні напрацювання, друзів і партнерів з 2020 року і продовжує бути відкритою для всього нового, перспективного і цікавого. Слідкуйте за нашими публікаціями в соціальних мережах, на сайті і наших телеграм-каналах.

Команда Tezos Ukraine вітає Tezos спільноту з наступаючим 2021 роком і Різдвом! І нехай Все будуть здорові!

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти