DeFi на Tezos і централізовані біржі: де торгуються токени популярних проєктів на Tezos

DeFi на Tezos і централізовані біржі: де торгуються токени популярних проєктів на Tezos

Кілька днів тому Plenty DeFi анонсували лістинг токена PLENTY на CoinMarketCap (CMC). Нам стало цікаво, скільки ще DeFi-проєктів Tezos є на агрегаторах криптовалют та централізованих біржах. Спойлер: поки небагато.

Розповідаємо, чому лістинг Plenty на CMC — важлива подія і які токени Tezos можна купити поза DEX.

Навіщо DeFi-проєктам потрібні централізовані сервіси

Tezos — це платформа для створення децентралізованих додатків. З кожним оновленням протокол Tezos стає швидше і зручніше для користувачів. А ще децентралізованіше. Але централізовані сервіси залишаються найпопулярнішим мостом між фіатом та криптовалютою.

Блокчейн-проєкти виграють від лістингів. Інвестори стежать за цінами криптовалют на централізованих агрегаторах, щоб потім купити їх на централізованих біржах. Самі біржі принаджують китів швидкістю, зручністю, різноманітністю інструментів і знижками для великих клієнтів.

Лістинг Plenty на популярних централізованих сервісах — це свято для творців, інвесторів та інших учасників екосистеми. Plenty може підняти популярність Tezos як платформи для DeFi-проєктів. А від цього виграють всі.

Проєкти та токени Tezos на централізованих сервісах

Ми почали пошук в Twitter: шукали пости, пов’язані з Tezos і словом listing. Потім зайшли на Quipuswap, відкрили список пулів ліквідності та перевіряли кожен токен на CoinMarketCap і Coingecko. Виявилося, що з 200 токенів на централізованих сервісах поки є тільки три:

PLENTY — токен DeFi-сервісу Plenty. За його ціною і ринковими показниками можна стежити на CoinMarketCap і Coingecko. З середини вересня він торгується на біржі Bitforex в парах до USDT, BTC і ETH. Обсяг на кожній парі становить в середньому $150 000 на добу.

STKR — токен кроссчейн моста StakerDAO для перенесення активів між Ethereum, Tezos і Algorand. CoinMartketCap і Coingecko показують його ринкові дані тільки по одній парі — STKR/ETH на Uniswap. В останні тижні на парі нульові обсяги.

RCKT — токен децентралізованої краудсейл-платформи Rocket Launchpad. Його показники є тільки на Coingecko, він торгується на біржі LBank в парі до USDT. Середній обсяг за добу — $45 000.

Чому поки так мало проєктів Tezos представлені на централізованих сервісах

Обов’язкова умова для лістингу токена на CoinMarketCap або Coingecko — активна торгівля хоча б на одній біржі, яку підтримує цей агрегатор. При цьому вони не підтримують QuipuSwap і інші DEX Tezos і неохоче розглядають пропозиції про лістинг децентралізованих бірж. Позиція CoinMarketCap: «Оцінка DEX буде проводитися в індивідуальному порядку» (з умов лістингу).

Умови додавання токена на централізованої біржі ще суворіші. Навіть невеликі біржі з нібито «безкоштовним» лістингом можуть зажадати комісію в розмірі від 5 BTC.

Виходить замкнуте коло: токен не потрапить на агрегатор, поки його не залістить централізована біржа, а у проєкту навряд чи з’являться кошти для оплати лістингу без популярності, яку дає агрегатор.

Підписуйтесь на соцмережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

наступний

З турботою про розробників: огляд оновлення Hangzhou

Читайте схожі пости

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота