Де аналізувати дані dApp і блокчейна Tezos?

Де аналізувати дані dApp і блокчейна Tezos?

У минулих матеріалах ми часто посилалися на цікаві дані про Tezos: обсяги використання додатків, кількість транзакцій з токенами або кількість нових адрес. Де ми брали ці дані?

Розповідаємо про сервіси, на яких ми знаходимо цікаві інсайди зі статистикою використання тих чи інших речей на Tezos.

TzStats — статистика блокчейна

Назва оглядача TzStats говорить сама за себе. На головній сторінці зібрані основні метрики:

 • бейкінг — обсяг активного та неактивного стейку, кількість бейкерів та прибутковість;
 • tez — емісія, графік ціни, обсяг транзакцій, кількість транзакцій та викликів смарт-контрактів;
 • акаунти (адреси) — кількість активних адрес та опублікованих контрактів.

До речі, сплеск активності на нижньому графіку — ті самі 13 000 нових облікових записів, про які ми писали в матеріалі про бажані проєкти на Tezos.

Окрім основної статистики на TzStats є багато цікавих вкладок. Наприклад, є дані з торгівлі tez на централізованих біржах (пара з найбільшим обсягом —  tez/KRW на Bithumb), інтерактивна карта бейкерів, список китів та інша аналітика.

Переходьте на TzStats, пробуйте всі вкладки та шукайте щось цікаве для себе.

TzKT — статистика додатків

У TzKT є вкладка Dapps зі статистикою використання додатків на Tezos: обсягом, вартістю внесеної ліквідності та кількістю унікальних користувачів.

Але також є дещо цікавіше — Statements контрактів. Ця вкладка доступна для перегляду будь-якого смарт-контракту на TzKT. У ній можна завантажити у форматі csv історію всіх операцій із контрактом, які змінювали його баланс у tez. Для пулу ліквідності це будуть свопи, внесення та виведення tez, а для NFT-маркетплейсу —  продаж токенів.

Також на TzKT є звична статистика та різні ончейн-метрики на вкладці Stats: ціна tez, обсяги транзакцій tez, кількість транзакцій токенів та інші графіки.

Teztools — робочий токен-трекер

Поки команда Crunchy працює над власним токен-трекером з цінами, динамікою та обсягами токенів Tezos, ми знайшли просту заміну — Teztools. Він показує ціни популярних токенів, але в tez. Як добре, що зараз tez коштує приблизно $1 і нічого не треба вираховувати зверху.

Якщо цього замало, є дві альтернативи: аналітика QuipuSwap і, раптово, Crunchy.

На QuipuSwap є ціни, обсяги та ліквідність, але тільки з пулів QuipuSwap. Не враховуються інші децентралізовані біржі та стейблсвопи на youves та Plenty.

А на Crunchy є DeFi-дешборд для користувачів. Виглядає добре, але вимагає підключення гаманця і відображає дані тільки за токенами, які є на вашій адресі.

Nefertiti.tech — пошук недооцінених NFT

Для NFT на Tezos є багато інструментів: fxParty зі статистикою активності на fxhash за вашим гаманцем, xsHash для батчингу операцій, NFTBiker.xyz з усім на світі. Наші друзі з MadFish навіть зібрали добірку із 25 сервісів для NFT-колекціонерів.

Ми вважаємо, що найкорисніший сервіс зі статистикою NFT — це Nefertiti. Він відображає дані про колекції, але при включенні одного перемикача порівнює ціну виставлених на продаж NFT із середньою ціною цієї колекції і таким чином визначає недооцінені роботи.

Щоб подивитися які NFT можна купити з дисконтом, перейдіть за посиланням. Там уже включені фільтри по маркетплейсах Tezos та недооцінених токенах.

Якщо хочете зробити все самі, то перейдіть на Nefertiti, спочатку в лівій колонці з фільтрами виберіть блокчейн Tezos, потім перейдіть фільтри вниз і клацніть перемикач Underpriced Only.

The Stack Report — статистика будь-якого смарт-контракту

Якщо вас коли-небудь цікавило, скільки разів користувачі викликали конкретну точку входу контракту, переходьте на The Stack Report. Якщо ж ви не знаєте, що таке точки входу — читайте наш курс з розробки смарт-контрактів.

На вкладці Tezos він відобразить графіки використання найпопулярніших контрактів. Щоб відкрити щось менш популярне, ніж маркетплейс fxhash, скористайтеся рядком для пошуку.

Це не все. Якщо прокрутити сторінку вниз, з’являться не менш цікаві дані: адреси постійних користувачів, частка викликів контракту в блоках, обсяги транзакцій tez у викликах.

Знаєте ще корисні сервіси зі статистикою та аналітикою Tezos? Розкажіть нам у соцмережах!

 1. Telegram-канал
 2. Facebook
 3. Twitter українською мовою
 4. Twitter російською мовою
 5. Twitter англійською мовою
 6. YouTube-канал
 7. Instagram
 8. LinkedIn
 9. hub на ForkLog

наступний

Кого варто фолловити в Twitter, щоб першим дізнаватися про новини про Tezos?

Читайте схожі пости

П’ять фактів про схеми Понці: від піраміди під заступництвом короля до розведення мурах

П’ять фактів про схеми Понці: від піраміди під заступництвом короля до розведення мурах

Кого варто фолловити в Twitter, щоб першим дізнаватися про новини про Tezos?

Кого варто фолловити в Twitter, щоб першим дізнаватися про новини про Tezos?

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота