Гайд про аірдропи токенів та NFT на Tezos

Гайд про аірдропи токенів та NFT на Tezos

У вузькому сенсі аірдроп — це роздача безкоштовних токенів у маркетингових цілях. У ширшому — одночасне надсилання токенів за списком адрес з об'єднанням транзакцій з економією на комісіях.

Розповідаємо про різні способи провести аірдроп на Tezos: за допомогою гаманця Kukai, batch.xtz.tool, NFTBiker Batch Giveaway та бібліотеки Taquito.

Аірдроп в гаманці Kukai

Kukai — дружелюбний до користувачів веб-гаманець.

По-перше, він підтримує створення адреси Tezos через акаунт в соцмережі, при тому без обов’язкового «запишіть мнемонічну фразу… а тепер повторіть мнемонічну фразу…».

По-друге, Kukai генерує ключі та адресу гаманця з назви облікового запису та дозволяє відправляти токени на ім’я користувача в соцмережах. Це корисно для проведення аірдропів серед тих, хто раніше не користувався Tezos або криптовалютою взагалі.

По-третє, Kukai має вбудований батчинг транзакцій. Щоб відкрити його, потрібно натиснути кнопку Send (коло зі стрілкою) біля потрібного токена, в меню надсилання увімкнути перемикач Advanced і натиснути кнопку Multiple Transactions.

Потім у поле Addresses and Amounts потрібно вставити адреси одержувачів та кількість токенів для надсилання, а далі підтвердити транзакцію.

Однак батчинг не підтримує відправлення токенів по юзернеймах в соцмережах, а також не працює з NFT.

В липні ми розповідали про аірдроп фан-токенів V.Hive PASS кіберспортивної команди Team Vitality з використанням юзернеймів у соцмережах та Kukai. Річ у тім, що Kukai для логіну через соцмережі використовує мережу децентралізованого зберігання приватних ключів Torus Network. За допомогою Torus API можна отримати з пошти або Twitter handle публічну адресу гаманця, навіть якщо власник облікового запису ще не користувався Torus Network.

Аірдроп в batch.xtz.tools

Для проведення аірдропу в batch.xtz.tools треба вказати адресу смарт-контракта токена і завантажити CSV-таблицю з адресами та кількістю токенів.

CSV-таблицю можна зробити у Google Sheets. Для цього потрібно створити нову таблицю та заповнити її у вказаному порядку:

 • адреса одержувача;
 • token_id;
 • кількість токенів.

Потім на верхній панелі треба натиснути кнопку Файл → Завантажити → (.csv).

Отриманий файл потрібно завантажити на batch.xtz.tools за кнопкою UPLOAD CSV FILE. Над кнопкою SEND TRANSACTION з’явиться список адрес для надсилання.

Далі — натиснути SEND TRANSACTION та підтвердити відправлення токенів у гаманці.

Аірдроп у NFTBiker Batch Giveaway

NFTBiker Batch Giveaway працює трохи інакше, ніж batch.xtz.tools: щоб відправити токени треба вказати не адресу контракту, а посилання на NFT на підтримуваному маркетплейсі. Кожній адресі зі списку він надішле лише по одному токену.

Для аірдропа потрібно вставити URL-адресу NFT, вказати адреси одержувачів та натиснути кнопку PREPARE. Потім NFTBiker Giveaway видасть контракт токена та CSV-таблицю з адресами, id токена та кількістю токенів для надсилання.

Якщо все правильно, залишається натиснути SEND TOKENS та підтвердити транзакцію в гаманці.

Аірдроп за допомогою Taquito

Taquito — TypeScript бібліотека для роботи з Tezos. В ній є Batch API, за допомогою якого можна об’єднати кілька транзакцій або викликів смарт-контрактів в одну операцію.

Для аірдропа NFT можна використовувати методи batch() і withContractCall() з викликом точки входу transfer.

Однак такий метод підійде лише тим, хто більш-менш знайомий з Taquito і не боїться писати код.

Висновки

Де і що можна дропати:

 • Kukai Wallet — взаємозамінні токени на зразок tez, kUSD, QUIPU;
 • batch.xtz.tools — будь-які FA2-токени;
 • NFTBiker Batch Giveaway — тільки NFT з маркетплейсів;
 • Taquito — будь-які токени.

Для дропу NFT найкраще підійдуть batch.xtz.tools і NFTBiker Batch Giveaway — вони прості та вимагають лише завантажити адреси одержувачів.

Дропати токени по ніках у соцмережах складніше: треба розібратися з Torus API і протестувати, чи правильно він перетворює дані Twitter або Reddit-акаунта на адресу Tezos.

Taquito більше підійде для створення власного інструменту для аірдропів. Однак з ним можна експериментувати і урізноманітнити дропи, наприклад, автоматично роздати учасникам випадкові токени з колекції, а після завершення аірдропа спалити токени, що залишилися.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

наступний

Plenty Community Call #13: обговорюємо безпеку Tezos, Naan та ліквідність

Читайте схожі пости

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота