Tezos за місяць: технологія, економіка та спільнота у жовтні

Tezos за місяць: технологія, економіка та спільнота у жовтні

Воркшоп Tezos Ukraine з тестування смарт-контрактів, база знань OpenTezos, нові синтетичні активи та DAO, NFT Grammy Awards на OneOf та інші новини Tezos.

У щомісячному дайджесті світу Tezos ми розповідаємо про новини технології, економіки та спільноти.

Технологія

Мережеві метрики

Статистика мережі Tezos за вересень за даними TzKT.io:

 • кількість транзакцій знизилася на 18%: з 9,015 млн транзакцій до 7,348 млн;
 • місячний обсяг транзакцій зменшився на 28%: з 1,073 млрд tez до 771 млрд;
 • кількість активних адрес знизилася на 5%: з 292 тисяч до 278 тисяч;

Користувачі Tezos не змогли побити вересневий рекорд кількості викликів смарт-контрактів, але показник тримається на високому рівні. За даними BetterCallDev, у жовтні контракти викликали 4 720 205 разів — на 18% менше, ніж у вересні.

Новини технології

Команда Marigold виправила баг View-функцій у запропонованому оновленні Hangzhou. При виклику цих функцій інтерпретатор Michelson змінював деякі константи, але не відновлював їх в процесі виконання контракту. В результаті після виконання View контракт міг створити транзакцію з неправильною адресою відправника або кількістю токенів для транзакції. Детальніше — у блозі Marigold.

Розробники Nomadic Labs випустили Octez v10.3. Оновлення включає оптимізований формат зберігання блокчейну, дворазове прискорення імпорту та експорту снапшотів, а також нову систему під’єднання до RPC. Власникам вузлів потрібно самостійно налаштувати список контролю доступу (ACL) для безпечної роботи. Деталі — у блозі Nomadic Labs.

Ресурси для розробників

Співзасновники Tezos Ukraine та розробник Baking Bad провели воркшоп із тестування смарт-контрактів та створення інтерфейсів. 29 жовтня троє учасників розділили призовий фонд за виконання практичного завдання — $1500 в еквіваленті tez. Читайте короткі підсумки на сайті Tezos Ukraine.

Команда Baking Bad додала в Netezos можливість імпортувати дані гаманців Temple, Kukai, Atomex та інших гаманців Tezos. Netezos — кросплатформний SDK для використання мережі Tezos за допомогою платформи .NET.

Розробники з OCTO Technology зібрали базу знань OpenTezos. Вона містить інформацію про роботу протоколу, опис бейкінгу, приклади розробки смарт-контрактів, посилання на інструменти та інші корисні речі. Ознайомитись з OpenTezos.

Економіка

Ринкові метрики

Ціна tez не спромоглася пробити історичний максимум 2017 року — $10,6. 4 жовтня пікова вартість tez становила $9,12, але до кінця місяця впала на 30% до рівня $6,3.

Добовий оборот зменшився на 60%: з $620 млн до $240 млн на добу.

Новини екосистеми

Розробники Bender Labs та Plenty анонсували ctez — синтетичний tez. Користувачі вносять у печі (ovens) звичайні tez та вибирають, кому з бейкерів їх делегувати. Натомість вони отримують таку ж кількість ctez, яку можна використовувати в DeFi-проєктах Tezos.

Розробники SalsaDAO запустили децентралізовану біржу SpicySwap. Замість tez вона використовує синтетичний актив WTZ, який можна випустити на платформі Crunchy. Ми розповіли про особливості біржі в огляді SpicySwap.

У мережі Tezos з’явився новий корпоративний бейкер – люксембурзька компанія AOI & PARTNERS. Представники компанії назвали це рішення «прагматичною ілюстрацією успішних інвестицій». Читайте анонс на сайті Nomadic Labs.

DeFi-проєкт Youves виніс на голосування першу поправку — запровадження нового активу uDEFI. Якщо власники токена YOU приймуть пропозицію, користувачі зможуть випускати uDEFI під заставу стейблкоїна uUSD.

Спільнота

Організація Tezos Commons оголосила переможців Tezos Community Rewards за вересень. Найкращий мем — передбачення ціни Tezos.

McLaren випустила NFT-колекцію на Tezos — McLaren Racing Collective. Користувачі збирають запчастини типу коліс та спойлерів, щоб об’єднати їх у повну 3D-модель боліда F1. Той, хто першим збере болід, отримає оплачену подорож на Гран-Прі 2022 року.

Національна академія мистецтва та науки звукозапису США (The Recording Academy) уклала угоду з маркетплейсом OneOf. У наступні три роки Академія випускатиме на OneOf токени на честь щорічної церемонії Grammy. Подробиці — в анонсі на Billboard.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

наступний

5 NFT на Tezos, які варто купити Хелловіну

Читайте схожі пости

Економіка Tezos у серпні: активних користувачів стає все більше

Економіка Tezos у серпні: активних користувачів стає все більше

Аналітика економіки Tezos: мейнстрім — це добре

Аналітика економіки Tezos: мейнстрім — це добре

Tezos за місяць: технології, економіка та спільнота в листопаді

Tezos за місяць: технології, економіка та спільнота в листопаді

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота