Tezos активував Ithaca 2: пояснюємо, що змінилося

Tezos активував Ithaca 2: пояснюємо, що змінилося

1 квітня Tezos активував оновлення Ithaca 2. Ми отримали новий алгоритм консенсусу Tenderbake, зміни для бейкерів та пречек операцій.

Розповідаємо, як Ithaca 2 вплине на користувачів, розробників та бейкерів.

Tenderbake — Tezos став ще швидшим

Коротко: мережа стала швидше підтверджувати транзакції, з’явилася можливість оптимізувати час створення блоку.

Алгоритм консенсусу — це набір правил, за допомогою яких вузли блокчейну координують дії та досягають результатів. Щоб додати новий блок у ланцюжок, більшість майнерів мають підтвердити його валідність, тобто досягти консенсусу.

Популярні алгоритми Proof-of-Work та Proof-of-Stake є імовірнісними. Під час роботи мережі завжди існує ймовірність, що майнери одночасно створять кілька блоків з однаковою висотою (порядковим номером) та різним набором транзакцій, а потім відкинуть усі крім одного. Чим більше блоків з’являється «вище» конкретного блоку, тим менша ймовірність скасування транзакцій. Тому багато децентралізованих додатків не зараховують депозити за включеною до блоку транзакції, поки майнери не створять кілька нових блоків і ймовірність скасування впаде до мінімуму. Наприклад, транзакції у Tron вважаються підтвердженими після 20 блоків.

Старий алгоритм консенсусу Tezos Emmy* був імовірнісним, а новий Tenderbake — детермінований. За розрахунками команди Nomadic Labs, бейкери гарантовано не відкинуть транзакцію вже після 2 блоків. Тобто будь-яка транзакція буде підтверджуватись за одну хвилину, а не за 5-6 як раніше. Крім того, Tenderbake дозволить і надалі зменшувати час створення блоків.

Більше інформації про Tenderbake — у матеріалі про акулу та оптоволокно.

Оновлений бейкінг — ролів більше нема

Коротко: бейкери з невеликими депозитами зароблятимуть більше і одразу отримуватимуть нагороди.

Оновлення Ithaca 2 знизило розмір мінімального стейку з 8000 tez ($32 000) до 6000 tez ($24 000). Це дозволить більшій кількості користувачів стати бейкерами та зробити внесок у децентралізацію мережі.

Ролів більше немає. Раніше мережа Tezos вважала, що бейкер з 15 999 tez має лише один рол, а значить такий же шанс видобути або підтвердити блок, як у бейкера з 8001 tez. Тепер мережа розраховує шанси, виходячи з кількості tez на балансі. Крім того, кількість слотів для підтвердження блоку збільшилася з 256 до 7000 — бейкери з невеликим депозитом стабільніше отримуватимуть нагороди.

Нагороди за бейкінг та ендорсинг тепер нараховуються миттєво. Раніше Tezos заморожував їх на 5 циклів, приблизно на два тижні.

Для публічних бейкерів змінився механізм страхових депозитів та надделегування. Бейкери більше не вносять фіксовану суму страхового депозиту для кожного добутого чи підтвердженого блоку, а заморожують 10% від стейку перед початком циклу.

Інші зміни Ithaca 2

У Tezos з’явився пречек операцій — вузли поширюють інформацію про операції прямо в процесі їх виконання, а не після виконання. Мережа швидше приходить до консенсусу щодо транзакцій та викликів смарт-контрактів, а значить, розробники зможуть оптимізувати мережу Tezos та збільшити його пропускну спроможність.

А ще бейкінг ліквідності продовжили до блоку № 3 063 809 — приблизно до січня 2023 року.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

34 команди з Tezos DeFi Hackathon 2022 хочуть далі працювати на Tezos: розповідаємо про їхні проєкти

Читайте схожі пости

Altme — гаманець для зберігання цифрових активів, документів та карт лояльності

Altme — гаманець для зберігання цифрових активів, документів та карт лояльності

Як працює IPFS і де насправді зберігаються ваші NFT

Як працює IPFS і де насправді зберігаються ваші NFT

Економіка Tezos у вересні: де сховатися від ведмедів?

Економіка Tezos у вересні: де сховатися від ведмедів?

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота