Tezos за місяць: технології, економіка та спільнота в листопаді

Tezos за місяць: технології, економіка та спільнота в листопаді

Перехід на Hangzhou до кінця тижня, оновлення нод та API, нові лістинги на централізованих сервісах, Tezos серед топових монет за соціальною активністю, 5000 NFT від Майка Шиноди та інші новини Tezos.

У щомісячному дайджесті світу Tezos ми розповідаємо про новини технології, економіки та спільноти.

Технологія

Мережеві метрики

Статистика мережі Tezos за листопад за даними TzKT.io:

 • кількість транзакцій зросла на 7%: з 7,348 млн до 7,880 млн транзакцій;
 • місячний обсяг транзакцій зменшився на 4%: з 771 млн tez до 735 млн;
 • кількість активних адрес знизилася на 7%: з 278 тисяч до 257 тисяч.

Вереснева кількість викликів смарт-контрактів все ще залишається рекордом. У листопаді користувачі Tezos викликали контракти 5,170 млн разів за даними BetterCallDev.

При цьому підвищилася активність розробників: у листопаді користувачі задеплоїли в мейннет 7556 контрактів проти 4587 у жовтні.

Новини технології

Важливо: 3 грудня Tezos оновиться на протокол Hangzhou. У цей час мережа може бути недоступною, доки вузли не перейдуть на новий формат бази даних.

Команда Nomadic Labs випустила нову версію вузла Tezos — OcTez v11.0 для Hangzhou. v11.0 використовує OPam 4.12.1 замість 4.09.1 ​​і для її встановлення потрібно створити новий opam switch. Детально про процес оновлення — на Tezos Gitlab.

Розробники TzStats оновили API до версії v11. У ній з’явилися інтерфейси для on-chain views, глобальних констант та timelock-примітивів.

Ресурси для розробників

Nomadic Labs анонсували запуск тестової мережі Idiazabalnet на протоколі консенсусу Tenderbake. Головна перевага над Emmy* — детерміністична фіналізація транзакцій. Читайте наше пояснення Tenderbake з акулами та інструкцію з роботи з Idiazabalnet на Tezos Agora.

Виявилося, що тестові tez з крана tzalpha не працюють у Hangzhounet та Idiazabalnet. Акаунти та токени для нових тестнетів можна отримати на testnets.xyz.

Економіка

Ринкові метрики

У листопаді ціна XTZ впала на 13% — з $6,25 до $5,43. Локальний максимум — рівень $6,84 від 5 листопада, локальний мінімум — $4,38 на 28 листопада.

Середній добовий оборот зменшився на 20%: з $240 млн на добу до $189 млн.

Новини екосистеми

Сервіс криптокредитів Celsius Network додав Tezos на платформу. Користувачі Celsius можуть внести tez на депозит під 4,25% річних або позичити стейблкоіни під 1% річних із заставою в tez.

Користувачі Tezos встановили Temple Wallet 100 тисяч разів, з них 50 тисяч припали лише на останні три місяці. Судячи зі статистики активних облікових записів, Temple використовує близько половини власників Tezos.

Tezos зайняв шосте місце із соціальної активності серед токенів за даними аналітичного сайту Lunacrush. Популярніше Tezos тільки Bitcoin, Ethereum та мем-токени.

Розробник NFT-гри Tezotopia команда gif.games показала прев’ю бойової арени. Також вона оновила правила реєстрації нових гравців: тепер можна створити обліковий запис без прив’язки до електронної пошти.

CoinMarketCap додав стейблкоїн youves uUSD. Сервіс відстежує повну капіталізацію стейблкоїну ​​та його торговий оборот в парі з USDT на централізованій біржі BitForex.

Маркетплейс hic et nunc довів силу web3 та децентралізації. Після того, як розробник видалив сайт hicetnunc.xyz, спільнота Tezos відновила його на домені hicetnunc.art. Завдяки використанню ipfs та блокчейну замість централізованих баз даних жоден токен не постраждав.

Спільнота

Організація Tezos Commons оголосила переможців Tezos Community Rewards за жовтень. Один з найкращих мемів — Nyan Cat у стилі Tezos.

До Tezos приєднується дедалі більше популярних музикантів. Вокаліст Linkin Park Майк Шинода у вересні випустив кілька токенів на objkt.com, а наприкінці листопада оголосив про запуск колекції з 5000 NFT. Колекціонери можуть випустити токени з унікальним аудіо- та відеорядом за 15 tez. Мінтинг розпочався 2 грудня на сайті Ziggurats.xyz.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

наступний

5 NFT на Tezos, які подорожчали в 5 разів

Читайте схожі пости

Економіка Tezos у жовтні: ринок NFT втрачає обсяги

Економіка Tezos у жовтні: ринок NFT втрачає обсяги

Економіка Tezos у вересні: де сховатися від ведмедів?

Економіка Tezos у вересні: де сховатися від ведмедів?

Економіка Tezos у серпні: активних користувачів стає все більше

Економіка Tezos у серпні: активних користувачів стає все більше

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота