Tezos за місяць: технологія, економіка та спільнота в травні

Tezos за місяць: технологія, економіка та спільнота в травні

Черговий історичний максимум звернень до смарт-контрактів, прийняття Florence, торгівля tez на ста біржах та інші новини травня.

Наш щомісячний дайджест новин світу Tezos розбитий на три категорії: технологія, економіка і спільнота.

Технологія

Мережеві метрики

За даними TezTracker основні мережеві метрики Tezos в травні були наступними:

Кількість транзакцій впала на 47,5%: з 1 890 994 до 992 071.

Сума транзакцій знизилась на 28,5%: з 428 812 818 tez до 306 403 376 tez.

Кількість активних адрес скоротилась на 47,1%: з 72 140 до 38 156.

За даними Better Call Dev, кількість звернень до смарт-контрактів в травні встановила черговий історичний максимум: вона збільшилася на 11,4% — з 1 318 685 до 1 489 533.

Новини технології

Оновлення. Головною подією травня стало завершення стадії «Ухвалення» і активація шостого оновлення Tezos — Florence. Тепер чекаємо сьомого оновлення Granada!

На початку травня відбувся реліз ноди Tezos v.9.1.

Nomadic Labs анонсували включення нового протоколу консенсусу Emmy* в наступне, сьоме оновлення Tezos. Цей протокол знизить середній час створення блоку з 60 секунд до 30 секунд, і тим самим прискорить фіналізацію транзакцій.

Хадріен Зера, менеджер Nomadic Labs по впровадженню технології Tezos, розповів нам про себе, про Nomadic Labs, і про те, чому корпораціям варто ставати бейкерами.

Ресурси для розробників. Spruce Systems опублікували дев’яте оновлення для розробників, а також анонсували альфа-запуск проєкту Tezos Profiles (TZP).

Blockwatch Data представили TzGo — низькорівневу бібліотеку Golang для Tezos, та анонсували TzStats API v9.

Команда Baking Bad представила DipDup — інструмент, який за допомогою методів вибіркової індексації дозволить розробникам сфокусуватись на бізнес-логіці замість того, щоб займатись індексуванням і обслуговуванням даних.

Tezos для новачків. На Tezos Agora опубліковано керівництво для новачків, які хочуть створити свій перший децентралізований додаток на Tezos — аукціон для NFT.

Економіка

Ринкові метрики

У травні ціна tez досягла історичного максимуму в $8,27, а добовий біржовий оборот на піку становив $1,561 млрд. Проте наприкінці місяця ціна tez знизилася на 34,4%: з $5,40 до $3,54. Добовий біржовий оборот скоротився на 38%: з $249,8 млн до $154,8 млн.

Відбувся лістинг tez на BitMart і Uphold. За даними Coingecko tez тепер торгується на ста біржах.

Новини екосистеми

Гаманці. MadFish Solutions випустили оновлення гаманця Temple v1.10.0. В ньому з’явилася функція обміну, розділ Dapp, нові вкладки активності та делегування, а також ціни токенів в USD.

DeFi-as-a-Service. Проєкт Crunchy, що пропонує розробникам готові DeFi-примітиви, провів успішне первинне розміщення свого токена CRUNCH. Замість запланованих двох тижнів токенсейл тривав дві з половиною години. Проєкт спрямував отримані кошти в пул ліквідності CRUNCH/XTZ.

Стейблкоїни. Проєкт Kolibri анонсував запуск KolibriDAO — ДАО, яка буде керувати стейблкоїном kUSD за допомогою керівного токена kDAO. В рамках первинної дистрибуції kDAO передбачено винагороду провайдерів ліквідності та ранніх користувачів Kolibri.

Токенізація. Протокол Wrap запустив програму винагороди провайдерів ліквідності для WRAP і wTokens на децентралізованій біржі Quipuswap. В рамках цієї програми протокол розподілить близько 900 000 WRAP за чотири місяці. Дані про прибутки та прогрес протоколу вказані на дашборді.

Біржа ERX на базі протоколу Tezos залістить токен NBIT, який забезпечений нерухомістю. Тайська комісія по цінних паперам (SEC) схвалила STO цього токена суму $80 млн. Розміщення NBIT відбудеться в червні, а лістинг на ERX запланований на липень.

NFT. Завдяки співпраці TQ і DMA United на Tezos з’явився ще один NFT-маркетплейс — TRUESY. Маркетплейс курує художників, та на відміну від Hic et nunc і Kalamint не має свого токену.

NFT-платформа OneOf на базі Tezos, яка фокусується на музиці, привернула посівні інвестиції на суму $63 млн. Платформа витратить гроші на розширення команди, подальшу розробку та підтримку артистів. Запуск OneOf запланований на червень.

Hic et nunc провів перший Hickathon, на якому спільнота проєкту працювала над різними аспектами функціонування і розвитку маркетплейсу. Станом на кінець травня користувачі Hic et Nunc випустили 100 000 NFT.

Сінгапурський стартап KoineArth будує корпоративну платформу marketsN, яка використовує NFT на Tezos для створення паспортів продуктів. TezTalks Radio присвятили проєкту окремий подкаст.

Red Bull Racing Honda вибрала Tezos в якості свого офіційного блокчейн-партнера. Команда запустить на Tezos перший фанатський NFT-проєкт.

Спільнота

TQ Tezos оголосили про створення Blokhaus — організації для маркетингу та комунікацій. Вона покликана підвищити популярність Tezos за допомогою маркетингових кампаній, спонсорства та партнерських ініціатив, реклами, PR та іншої активності.

Tezos Community Reward. Оголошені квітневі призери TCR. Хоча у цьому місяці знову було багато номінантів, пов’язаних з NFT, ми радіємо, що в номінації «Добрий самаритянин» аж шестеро переможців!

Також в травні з’явилася новина про те, що TZ APAC разом з TF, TQ і TCF запустили програму винагороди спільноти для китайської екосистеми Tezos.

Обличчя Tezos. Тепер ми будемо частіше публікувати ексклюзивні інтерв’ю з представниками спільноти та проєктів на Tezos, щоб ви могли ближче з ними познайомитись та дізнатись про новинки екосистеми. Підписуйтесь на нас, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

наступний

Анастасія Кондаурова з MadFish: QuipuSwap розв’язала проблему відсутності децентралізованих бірж на Tezos

Читайте схожі пости

Економіка Tezos у листопаді: непогано, якщо зробити поправку на ціну tez

Економіка Tezos у листопаді: непогано, якщо зробити поправку на ціну tez

Економіка Tezos у жовтні: ринок NFT втрачає обсяги

Економіка Tezos у жовтні: ринок NFT втрачає обсяги

Економіка Tezos у вересні: де сховатися від ведмедів?

Економіка Tezos у вересні: де сховатися від ведмедів?

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота