fbpx
08.04.2021

Tezos за місяць: технологія, економіка і суспільство в березні

Головна подія березня — перехід пропозиції Florence в другій, а потім в третій період циклу голосування бейкерів. Крім того, в березні мережа Tezos продовжила оновлювати історичні максимуми по використанню смарт-контрактів і платного сховища.

Наш щомісячний дайджест новин світу Tezos розбитий на три категорії: технологія, економіка і суспільство. У першому розділі ми говоримо про метрики мережі Tezos і новинах технології. Другий розділ присвячений ринковим метрикам і новинам екосистеми Tezos, третій спільноті Tezos.

Технологія

Головною подією березня став перехід пропозиції Florence в другій, а потім в третій період циклу голосування бейкерів. В результаті голосування була обрана версія Florence без бейкінгових акаунтів. Вона зараз чекає результатів третього періоду тестування, яке триватиме до 12 квітня 2021 року.

Метрики мережі

В березні мережа Tezos продовжила оновлювати історичні максимуми по використанню смарт-контрактів і платного сховища.

За даними TezTracker основні метрики мережі Tezos в березні змінилися в порівнянні з лютим в такий спосіб:

 1. Кількість транзакцій зросла на 821,7% (з 144 428 до 1 331 207).
 2. Сума транзакцій знизилася на 19% (з 585 875 564 tez до 474 155 058 tez).
 3. Кількість адрес з ненульовим балансом виросла на 7,1% (з 1 059 324 до 1 135 189).
 4. Кількість активних адрес знизилася на 11,8% (з 64 051 до 56 446 в березні).
 5. Кількість звернень до смарт-контрактів збільшилася на 280% (з 95 732 до 363 810).

Новини технології

Оракули. Wolfram Blockchain розробили нового оракула для Tezos, це буде третій по рахунку оракул для Tezos після Harbinger та Chainlink. Також відбувся реліз TezID — identity-оракула для Tezos, який його автори розглядають як доповнення до DIDKit від Spruce Systems.

Інструменти для розробників. Відбувся реліз TzKT v1.4 з новими функціями. SmartPy оголосили про оновлення їх відкритого репозитарія. Graph Explorer від команди TezQuery тепер дозволяє інтерактивне дослідження транзакцій в блокчейні Tezos декількома способами.

Гаманці. Команда Attic Lab представила TzSign — перший мультісіг-гаманець для Tezos!

Економіка

Ринкові метрики

Ціна XTZ на кінець березня досягла позначки $4,51, а добовий біржовий оборот становив $285,361 млн.

У порівнянні із метриками ринку XTZ в кінці лютого ціна XTZ виросла практично настільки ж, наскільки знизився його добовий біржовий оборот. Зростання ціни склало 34,2% (з $3,36 до $4,51), а добовий біржовий оборот впав на 38,8% (з $466,6 млн до $285,3 млн).

Найактивнішими торговими парами XTZ були XTZ / USDT, XTZ / BTC і XTZ / USD.

Новини екосистеми

DEX. AMM-DEX Dexter відновила роботу після усунення серйозного бага, виявленого командою Nomadic Labs в лютому. Після успішного проходження аудиту від компанії Least Authority відбувся запуск Quipiswap, першої DEX на Tezos із ончейн-керуванням.

Стейблкоїни. Французький ритейл-гігант Groupe Casino запустить євровий стейблкоїн під назвою Lugh на блокчейні Tezos.

Опубліковано пропозицію щодо підвищення стабілізаційної комісії Kolibri з 2% до 2,5%, щоб повернути ринкову ціну kUSD до цільової ціни.

Почалося тестування робокоїна Cheсker, придуманого Артуром Брейтманом. До речі, Артур приєднався до ECC Scientific Advisory Group.

Анонси. tZERO і ROI Group об’єднали зусилля, щоб перенести на блокчейн Tezos цінні папери, що представляють елітну нерухомість, на суму до $50 млн.

На Tezos буде запущено програму Chefs Club Collective для прямого фінансування ресторанів і його токен BITE, яким можна буде розраховуватися в будь-якому ресторані-учасникові цієї ініціативи.

NFT. На початку березня була анонсована платформа для муніципального мистецтва на блокчейні Tezos. Пілот цього проєкту буде запущений в місті Ріно, штат Невада, про що повідомила мер міста. Влада Ріно також планують створити Reno DAO, використовуючи фреймворк Homebase.

TQ Tezos створила InterPop — дочірню компанію для розробки NFT-проєктів.

Команда The Buttonists, призери Tezos DeFi Hackathon запустила NFT-проєкт TezosMandala. Через три дні після запуску в протоколі генерації мандал була виявлена уразливість, команда усунула її і анонсувала міграцію на Tezos Mandala v2.

NFT-маркетплейс Kalamit, запуск якого було відкладено для доопрацювання UI, стартував 23 березня з колекцією художника MAIKEUL. Вона була повністю розпродана вже наступного дня.

Aдопшн. Дані про ціну XTZ додані в термінал Bloomberg — це свідчить про зростання інституційного інтересу до Tezos.

Спільнота

Опубліковано березневий піврічний звіт Tezos Foundation, і ми вже готуємо його огляд він з’явиться в нашому блозі наступного тижня!

Програма Tezos Community Reward триває Tezos Commons оголосили переможців лютого.

Зазвичай у кожній номінації Tezos Community Reward може бути до трьох переможців, але в лютому для кількох номінацій було зроблено виняток. У номінаціях «Memenator» і «Good Samaritan» — по п’ять призерів, а в «Troll Hunter and / or FUD Fighter» і «Helpers and Sherpas» по чотири. У лютому кількість вдалих мемів і чуйних членів спільноти, готових допомагати один одному, а також тих, хто захищає Tezos від тролів і FUD, було більшим, ніж зазвичай, і ми віримо, що це тільки початок.

Важливо підкреслити, що будь-який охочий може запропонувати номінантів Tezos Community Reward. Якщо ви знаєте членів спільноти Tezos, які заслуговують цієї нагороди, але досі її не отримали, то просто внесіть їх імена в список номінантів, заповнивши просту форму. Спільнота Tezos має знати своїх героїв!

Ми теж хочемо познайомитися з вами ближче, давайте спілкуватися в наших соціальних мережах:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти