Tezos за місяць: технологія, економіка і спільнота в січні

Tezos за місяць: технологія, економіка і спільнота в січні

Січень 2021 року був для Tezos місяцем звітів і анонсів, підбиттям підсумків минулого року й оголошення цілей на наступний рік. Схоже, на Tezos чекає насичений рік.

Наш щомісячний дайджест новин світу Tezos складається з трьох розділів: технології, економіки і спільноти. В першому розділі ми говоримо про мережу Tezos і все, що пов’язано з її кодом. Другий розділ — про новини екосистеми Tezos і ринок XTZ, третій — про події всередині спільноти Tezos.

Технології

Головна тема січня — підготовка до впровадження Edo, п’ятого оновлення протоколу Tezos. Найбільш обговорюваними фічами цього оновлення стали Sapling та тікети. Ми готуємо окремий пост, присвячений Edo, і плануємо приурочити його до фінального прийняття цього оновлення. Бейкери досягли кворуму щодо Edo, тому це станеться найближчим часом.

В січні Tezos досягнув історичного максимуму кількості звернень до смарт-контрактів і використання платних сховищ. Ви можете заглибитись в тему використання сховищ на Tezos в блозі SimpleStaking.

Мережа впритул наблизилась до мільйона адрес з ненульовим балансом. Схоже, в лютому Tezos пройде цей рубіж.

Відбулись релізи ноди Tezos v8.1, оновленого TezosNotifierBot, гаманця Kukai v1.11 та бібліотеки Tezter_dart v2.0.

Команда Nomadic Labs, один з головних розробників Tezos, опублікувала огляд своєї діяльності за 2020 рік: культура і ріст, семінари і події, значущі проекти і досягнення, допомога по впровадженню Tezos, оновлення протоколу та R&D. Січневі семінари Nomadic Labs присвячені zkChannels та LIGO.

Everstake опублікував дорожню карту свого блокчейн-експлореру TezTracker на 2021 рік.

На Tezos Agora обговорювали віртуальних бейкерів та Ctez як альтернативу віртуальним бейкерам, глобальні константи, проблеми паралелізму (Concurrency), та розробки Spruce (їх DIDKit v0.1 уже викладений на GitHub).

І ще дещо важливе про розробку. Tezos Ukraine запустила безкоштовний курс по розробці смарт-контрактів на Tezos. В рамках курсу ми проведемо чотири відеоуроки, воркшоп з конкурсним завданням та хакатон для відпрацювання отриманих знань на практиці. Слідкуйте за новинами в нашому блозі!

Економіка

Головна тема січня в екосистемі Tezos — DeFi. В січні було багато анонсів DeFi-проектів на Tezos, в тому числі амбіційні плани Bender Labs. Найближчим часом ця команда планує розробити основні DeFi-примітиви на Tezos, а зараз сконцентрована на своєму першому проєкті — протоколі для упакованих активів Wrap з керуючим токеном WRAP.

Ще один важливий анонс — Homebase, платформа для запуску ДАО (децентралізованих автономних організацій) від TQ Tezos. Це важливо, тому що без ДАО нема DeFi. Щоб децентралізовані фінансові додатки стали по-справжньому децентралізованими, вони повинні керуватись не адмін-ключем команди розробників проекту, а ДАО.

Також відбувся анонс для любителів NFT (невзаємозамінних токенів). Маркетплейс Kalamint, де можна буде створювати і торгувати NFT, оголосив про початок прийому заявок від художників з 12 лютого. Офіційний запуск платформи призначений на 18 лютого.

Ринок XTZ в січні був на підйомі. Станом на 1 лютого 2021 року ціна XTZ складала $2,85, а добовий біржовий оборот — $253,67 млн. В порівнянні з 1 січня 2021 року, ціна XTZ виросла на 41% ($2,85 проти $2,02), а добовий біржовий оборот — на 140% ($253,67 млн проти $105,49 млн).

В екосистемі Tezos з’явились стейблкоїни Kolibri та Stably, компанія Nisbah Capital стала першим корпоративним бейкером Tezos на Середньому Сході, кастодіан Fireblocks вирішив запропонувати своїм великим клієнтам послуги стейкінгу. Grayscale запустив траст, прив’язаний до XTZ.

Впровадженню Tezos в маси послугувало додання XTZ в гаманець imToken та інтеграція XTZ як платіжного засобу при букінгу туристичних продуктів Travala.com.

На Tezos Agora обговорювали майнінг ліквідності та проєкт NFT-гри CricTez — приєднуйтесь!

Невеликий економічний бонус на завершення розділу: Артур Брейтман записав відео, в якому він пояснює різницю між інфляцією фіатної валюти, PoW-криптовалюти і PoS-криптовалюти.

Спільнота

Оголошені грудневі переможці щомісячного конкурсу Tezos Community Rewards. Цікаво, що в номінаціях «За найбільшу кількість запитань або найкраще питання на Agora» та «За найбільшу кількість відповідей або найкращу відповідь на Agora» немає переможців за грудень. Здається, спільнота Tezos буде рада новим допитливим учасникам. До речі, можете почати з питань до Tezos Foundation.

Якщо ви не знаєте, що таке програма Tezos Community Rewards, то прочитайте опис номінацій і пропонуйте номінантів. Tezos Commons планує використати фреймворк BaseDAO, щоб до середини 2021 року рішення про нагородження членів спільноти в рамках програми Tezos Community Rewards приймали самі члени спільноти через ДАО.

TQ Tezos запустила новий щотижневий формат інтерв’ю з командами та проектами екосистеми Tezos — Tezos Spotlight. Якщо вам більше подобається дивитись і слухати, то вийшов 19 випуск TezTalk Live, а Артур Брейтман прийняв участь в The Erica Show.

До речі, про спільноту. Ви читали огляд роботи Tezos Ukraine в 2020 році? Запрошуємо вас познайомитись з ним і поділитись з нами своїми враженнями та ідеями. Всім класного Tezos-лютого. Наші канали для зв’язку:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

наступний

Команда розробників TQ Tezos анонсувала NFT-платформу OpenMinter

Читайте схожі пости

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота