fbpx
10.03.2021

Tezos за мiсяць: технологія, економіка та спiльнота у лютому

Лютий був насичений подіями, але головна подія цього місяця — Edo.

Головна подія лютого — завершення голосування щодо переходу на оновлення Edo. Тепер у екосистемi Tezos є Sapling для анонімності, тiкети на управління ордерами та представлення активів, а також п’ятий етап внесення змін до протоколу «Внесення». Ці зміни пом’якшують ризики та зменшують витрати стейкхолдерів при впровадженні наступних оновлень.

Менше ніж за тиждень після схвалення Едо розпочалася дискусія про Florence — шосте оновлення. Завдяки Edo його впровадження займе не 92 дня, а близько 71.

Мережа

У лютому мережа Tezos оновила історичні максимуми по кількості звернень до смарт-контрактів та використанню платних сховищ. Дані TezTracker за лютий також вказують на зростання активності в мережі:

 1. Кількість транзакцій: 144 428.
 2. Сума транзакцій: 585 875 564 tez.
 3. Кількість адрес із балансом, відмінним від нуля: 1 059 324.
 4. Кількість активних адрес: 64 051.

Наші очікування підтвердились: кількість адрес з ненульовим балансом перевищила один мільйон.

Новини технологій

Tezos розпочав лютий з випуску фреймворку dApp Open Minter v.0.1, який дозволяє створювати NFT-файли та переглядати їх у гаманці. У лютому розробники три рази оновили Open Minter: v0.1.1, v0.1.2 і v0.2.0.

Компанія Bender Labs представила білу книгу v1.0 для протоколу Wrap. Цей протокол працює як міст для переносу токенів ERC20 та NFT з Ethereum на Tezos.

TQ Tezos опублікував оновлення для Homebase — UI для створення DAO на основі фреймворку BaseDAO. В лютневому оновленні з’явились нові функції та типи DAO.

Nomadic Labs оголосили про роботу над алгоритмом консенсусу Tenderbake. Це алгоритм із сімейства BFT-консенсусів, який повинен замінити Nakamoto-алгоритм Emmy.

Spruce представила нативний мобільний гаманець Credible v.0.1 для облікових даних W3C та децентралізованих ідентифікаторів на базі DIDKit і Flutter.

Економіка

Цього місяця ціна та біржовий оборот XTZ продовжили рости. Хоча ріст не був настільки сильним, як у січні, лютневі показники все одно вражають.

Ціна XTZ у лютому зросла на 19,5% (проти 41% у січні): з $2,81 до $3,36. У лютому біржовий оборот подвоївся (проти зростання в січні на 140%): з $230,9 млн до $466,6 млн. Найбільш активними торговими парами для XTZ були XTZ/USDT, XTZ/BTC та XTZ/USD.

Новини екосистеми

У DeFi на Tezos з’явився ще один базовий блок — стейблкоїни. В мейннеті відбувся запуск некастодіального стейблкоїна Kolibri і розгортання контрактів кастодіального стейблкоіна Stably. Екосистема відреагувала швидко: Atomex вже підтримує kUSD від Kolibri, а гаманець Temple (колишній Танос) додав підтримку SUSD від Stably.

Лютий був насичений новинами, пов’язаними з NFT:

 1. Запущений перший аукціон NFT на Tezos — tzcolors. Команда AirGap заробила понад 20 000 tez на продажу NFT різних кольорів.
 2. Анонсований NFT-маркетплейс TezAuction, на якому можна буде продавати NFT за допомогою різних видів аукціонів.
 3. Венчурний фонд Draper Goren Holm інвестував в NFT-маркетплейс Kalamint. Спочатку запуск Kalamint був запланований на 18 лютого, але команда вирішила його відкласти. Контракти Kalamint вже опубліковані в мережі, а розробники тим часом допрацьовують користувацький інтерфейс маркетплейсу.
 4. Ринок NFT OpenSea анонсував інтеграцію Tezos. Скоро користувачі найстарішого і найбільшого у світі NFT-маркетплейс зможуть торговати NFT-токенами на блокчейні Tezos.
 5. Троє з шести переможців Hackathon Tezos DeFi (Дичина, The Buttonists та PlugTruck) отримали винагороду за свої NFT-проекти. 8 із 22 проектів хакатону були якимось чином пов’язані з НФТ.

NFT-проєкти на Tezos розвиваються так стрімко, що ми уже готуємо окрему статтю на цю тему.

Також є новини про гравців у сфері стейкінгу XTZ:

 • GMO Coin надаватиме послуги стейкінгу XTZ;
 • Blockchain Group приєдналася до екосистеми Tezos як корпоративний бейкер;
 • користувачі гаманця BRD отримали доступ до некастодіального стейкінгу XTZ.

Придбати XTZ стає все простіше. Гаманці Sylo Smart Wallet та Magma Wallet додали функцію придбання XTZ за допомогою банківської карти. Платіжний провайдер Simplex також додав покупку XTZ за допомогою карти.

Спільнота

Оголошені січневі переможці Tezos Community Rewards, в рамках якої щомісяця роздають до 5000 tez в 17 номінаціях. Існують різні способи внести свій внесок у Tezos, і кожен може знайти заняття до душі. Якщо ви вважаєте, що хтось заслуговує винагороди (в тому числі і ви!) — заповніть форму подачі номінантів на наступний місяць.

Для команди Tezos Ukraine лютий був дуже насиченим. Ми опублікували безкоштовний курс з розробки смарт-контрактів на Tezos, провели по ньому воркшоп, потім ще три воркшопи в рамках підготовки до хакатону, і, нарешті, сам #TezosDeFiHackathon. Це було справді круто, і ми хочемо подякувати спільноті Tezos та всім, хто брав участь у наших заходах і допомагав їх організувати. Ви круті! Без вас у нас нічого б не вийшло.

Ще більше цікавої та корисної інформації в соціальних мережах Tezos Ukraine, приєднуйтесь:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook
 3. Twitter російською та українською
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. хаб на ForkLog

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти