Tezos за місяць: технологія, економіка і суспільство у квітні

Tezos за місяць: технологія, економіка і суспільство у квітні

Florence на стадії прийняття, кількість звернень до смарт-контрактів перевалило за мільйон, ціна tez виросла на 24% і інші квітневі події.

Наш щомісячний дайджест новин світу Tezos розбитий на три розділи: технологія, економіка і суспільство.

Технологія

Метрики мережі

За даними TezTracker, основні метрики мережі Tezos у квітні змінилися у порівнянні з березнем наступним чином:

 1. Кількість транзакцій зросла на 42% (з 1 331 207 до 1 890 994).
 2. Сума транзакцій знизилася на 9,5% (з 474 155 058 tez до 428 812 818 tez).
 3. Кількість активних адрес зросла на 27,8% (з 56 446 до 72 140).
 4. Кількість звернень до смарт-контрактів зросла на 262,4% (з 363 810 до 1 318 685) — мільйонний рубіж подолано!

Новини технології

Ухвалення Florence. Головною новиною квітня став перехід голосування по оновленню Florence у фінальну стадію «Ухвалення», яка триватиме з 26 квітня по 11 травня.

Оновлення. На початку квітня відбувся реліз ноди Tezos v.8.3, а в кінці місяця було випущено оновлення Tezos 9.0.0.

Відбувся реліз TzKt v1.5 c підтримкою бігмапов і Florence, а також Taquito v9 c розширеною підтримкою тікетів.

Nomadic Labs. Це був насичений місяць для Nomadic Labs: команда запустила тестову мережу для алгоритму консенсусу Tenderbake, який в підсумку може замінити Emmy+, у співпраці з дослідницьким агентством Inria опублікувала доповідь про процедуру прийняття поправок у Tezos із підвищеною приватністю, а також презентувала свій Tezos-гаманець Umami.

Ресурси для розробників. AirGap представили оновлену поглиблену документацію по Beacon, яка спростить розробникам знайомство і роботу з Beacon.

B9lab запрошують відвідати їх портал для розробників, доступ до якого відкритий для всіх без будь-яких обмежень.

Tezos для новачків. Cryptocodeschool v2 пропонує безплатний курс для знайомства з повним циклом життя блокчейн-розробника на Tezos. Навчання проходить в ігровій формі й за прогрес в навчанні можна отримати NFT з персонажами Cryptoverse wars 3D-кріптоботамі.

Економіка

Ринкові метрики

Ціна tez на кінець квітня досягла позначки $5,60, а добовий біржовий оборот склав $249,8 млн. Максимальні значення ціни та добового біржового tez у квітні досягали $7,49 і $1,565 млрд відповідно.

У порівнянні з ринковими метриками tez у кінці березня ціна tez зросла на 24,1% (з $4,51 до $5,60), а обсяг торгів упав на 12,4% (з $285,3 млн до $249,8 млн).

Новини екосистеми

Бейкер. Ubisoft стала Бейкером Tezos за підтримки Nomadic Labs. На сьогодні це найбільший з восьми корпоративних бейкерів Tezos.

Стейблкоіни. Kolibry ініціювали голосування за запуск майнінгу ліквідності для власників kUSD, які надають ліквідність на Quipiswap, а також запустили ліквідаційний пул для підтримки стабільності kUSD. За квітень пропозиція kUSD майже не змінилося і на кінець місяця становила $1,35 млн.

DEX. У кінці квітня, через місяць після запуску, сума активів в DEX Quipiswap перевищила $3 млн. Ліквідність на Dexter на ту ж дату була у 2,5 раза менше ($1,2 млн).

Токенізація. Societe Generale випустила перший структурований продукт як сек’юріті-токен на блокчейні Tezos.

Відбувся запуск протоколу Wrap, який дозволяє переводити кріптоактіви з Ethereum на Tezos. Для користувачів протоколу передбачено винагороду у WRAP керуючому токені протоколу.

NFT. Некомерційна організація PangeaSeed запустила на маркетплейсі Kalamint колекцію NFT «Protect What You Love», присвячену до Тижня Землі.

Маркетплейс Hic et Ninc прийняв захід World Art Day, в рамках якого проводився збір коштів для організації по опенсорс-ліцензуванню Creative Commons.

Tezos Domains оголосили про запуск у мейннеті аукціонів з продажу імен довжиною від п’яти символів. Після завершення аукціонів всі домени цієї довжини, що залишилися, будуть доступні для миттєвої реєстрації за 1 tez.

Анонси. Квітневі анонси продовжують тему NFT. TQ Tezos і DMA United анонсували NFT-маркетплейс TRUESY, а команда The Buttonists маркетплейс NFT Button. Студія Acute Art оголосила про намір випускати NFT з об’єктами доповненої іта віртуальної реальності на блокчейні Tezos і додати tez як засіб платежу на своєму NFT-маркетплейсі Acute Market.

Спільнота

Tezos Community Rewards. Оголошені березневі переможці програми Tezos Community Rewards. Як зазначає команда програми, березень став особливим місяцем через те, що кількість номінованих учасників майже досягло історичного максимуму і лідирують номінанти, пов’язані з NFT. У номінації «Content Creators» виявилося цілих сім переможців замість трьох. При цьому в номінаціях «Genius Award», «Governance Gurkas» і «Agora Anglers» не було жодного призера.

Tezos в особах. У квітні ми опублікували огляд піврічного звіту Tezos Foundation, який, зокрема, знайомить з членами Ради фонду та його комітетів, а також інтерв’ю із співзасновником Tezos Ukraine Сергієм Васильчуком. Якщо вам більше подобається дивитися і слухати для вас нові випуски TezTalks.

Підтримка стартапів. Tezos Israel & Draper University анонсували запуск спільної пре-акселераційної програми, і Тім Дрейпер заявив, що буде інвестувати в кращі компанії цієї програми. В цілому фонд Draper Goren Holm оголосив про плани продовжити підтримку стартапів з екосистеми Tezos.

Tezos Ukraine запустив стартап-інкубатор для початківців блокчейн-розробників і з нетерпінням чекає ваших заявок! Не забувайте і про наш путівник по грантах Tezos Foundation.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

 1. Telegram-канал.
 2. Facebook.
 3. Twitter українською та російською мовами.
 4. Twitter англійською мовою.
 5. YouTube-канал.
 6. Instagram.
 7. LinkedIn.
 8. hub на ForkLog.

наступний

TQ Tezos і DMA United анонсували NFT-маркетплейс TRUESY

Читайте схожі пости

Tezos за місяць: технологія, економіка і суспільство в вересні

Tezos за місяць: технологія, економіка і суспільство в вересні

Tezos за місяць: технологія, економіка та спільнота в серпні

Tezos за місяць: технологія, економіка та спільнота в серпні

Tezos за місяць: технологія, економіка та спільнота в липні

Tezos за місяць: технологія, економіка та спільнота в липні

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота