fbpx
governance,tezos-intro - 21.04.2020

Ончейн-управління на Tezos

Tezos — це блокчейн мережа, яка самовдосконалюється та в якій використовується ончейн-процес для пропозиції, вибору, тестування та активації оновлень протоколу без необхідності виконувати примусовий форк.

Це дозволяє Tezos покращувати себе з плином часу через структурований, але децентралізований процес, зберігаючи високий рівень консенсусу. Tezos також дозволяє зацікавленим сторонам оновити сам процес внесення поправок.

Подібно майнерам в блокчейнах Proof-of-Work або блок продюсерам в мережах делегованого Proof-of-Stake (EOS, Telos) в Tezos є пекарі.

Делегати — пекарі

Випічка — це спосіб створення і перевірки блоків на блокчейні Tezos з використанням Liquid Proof-of-Stake. Пекарі (також відомі як «делегати») отримують право на створення (випікання) блоку, коли рол токенів (1 рол = 8 000 ꜩ), якими вони володіють (або які їм делеговані), вибирається випадковим чином для створення або перевірки блоку.

Підтримуючи мережу Tezos, пекарі також є виборцями в процесі формального оновлення Tezos, і їхні голоси пропорційні розміру їх частки (включаючи делегації).

Щоб стати пекарем в Tezos, вам потрібно мати 8000 ꜩ і налаштувати комп’ютерну інфраструктуру для випічки.

Довірителі — всі власники Tezos, які делегують свої XTZ пекарям

Кожен власник Tezos може делегувати свою частку пекарям і отримувати винагороду.

Пекар не володіє і не контролює делеговані токени, вони не можуть їх витрачати. Токени залишаються в гаманцях довірителів. Однак, якщо і коли один з цих токенов буде обраний випадковим чином для випікання блоку, це право буде належати пекареві. Пекарі діляться додатковим доходом, отриманим від делегованих токенов, з власником монети.

Середня комісія пекарів становить близько 5–10%, а делегати можуть очікувати 5–7% річних.

Пекарі змагаються за делегування їм токенів, надаючи кращу технічну інфраструктуру і вносячи свій внесок в розвиток спільноти Tezos.

Делегування, як процес — дуже простий і може бути виконаний в числених гаманцях Tezos, тому навіть нові користувачі блокчейну можуть брати участь в управлінні.

Голоси — роли

Щоб прискорити обчислення для прийняття рішень про те, які делегати обрані для випікання, реєстр Tezos відстежує токени для стейкінгу і управління як «роли». Роли агрегуються на рівні делегатів, що означає, що потужність випічки пекаря пропорційна кількості делегованих їм токенов, округленому до найближчого ролу. В даний час рол встановлений на кількості 8000 ꜩ.

Чотири стадії управління Tezos

Процес внесення поправок можна розбити на чотири окремих періоди:

 1. Період пропозиції.
 2. Період дослідження.
 3. Період тестування.
 4. Період просування.

Кожен з цих чотирьох періодів триває вісім циклів випічки, які становлять майже рівно три місяці від пропозиції до активації.

Ми розглянемо ці періоди детально в наступній статті.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

 1. Telegram-канал.
 2. Facebook.
 3. Twitter українською та російською мовами.
 4. Twitter англійською мовою.
 5. YouTube-канал.
 6. Instagram.
 7. LinkedIn.
 8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти