fbpx
governance,tezos-intro - 30.04.2020

Періоди ончейн-управління на Tezos

У попередньому матеріалі про ончейн-управління ми розглянули Бейкера, довірителів і роли. У цій статті розповідаємо про чотири стадії управління.

Процес внесення змін може бути розбитий на чотири дискретні періоди: пропозиції, дослідження, тестування та просування. Кожен з цих чотирьох періодів триває вісім циклів випікання (тобто 32 768 блоків або приблизно 22 дні, 18 годин), що складає майже рівно три місяці від пропозиції до активації.

Будь-яка нездатність перейти до наступного періоду повертає мережу в період пропозиції. Іншими словами, провал перезавантажує весь процес внесення змін.

Період пропозиції

Процес внесення змін до Tezos починається з періоду подання пропозицій, під час якого пекарі можуть подавати пропозиції on-chain, використовуючи операцію пропозицій, яка передбачає специфікацію одного або декількох хешів протоколів, кожен з яких являє собою таблицю з’єднаних файлів .ml / .mli.

Пекарі можуть подавати до 20 пропозицій у кожен період пропозиції. Подаючи пропозицію, пекар також подає голос за цю пропозицію, що еквівалентно кількості ролів у його стейкінг балансі на початок періоду.

Для бажаючих бути в курсі, Tezos Agora та інші Tezos блоків експлорери, такі як TzStats, дозволяють переглядати вхідні пропозиції.

Потім інші пекарі можуть голосувати за пропозиції, подаючи власні пропозиції. Як описано у whitepaper, голосування в період пропозицій здійснюється шляхом голосування за затвердження, тобто кожен пекар може проголосувати один раз до 20 пропозицій. Це можна назвати своєрідною формою «upvoting».

Наприкінці періоду пропозиції мережа підраховує голоси за пропозиції. Для того, щоб будь-яка пропозиція була визнана дійсною, вона повинна мати достатньо голосів для досягнення 5% кворуму. Якщо пропозиція, яку найбільше підтримали, має принаймні 5% від кількості можливих голосів, що її підтримують, вона переходить до періоду дослідження. Якщо кворум 5% не досягнуто, жодних пропозицій не було, або існує зв’язок між пропозиціями, процес внесення змін буде перезапущено на новий період пропозицій.

Період дослідження

У період дослідження пекарі можуть голосувати за найкращу пропозицію з попереднього періоду пропозиції, використовуючи процедуру голосування. Пекарі можуть голосувати «Так», «Ні», або «Пас» за певну пропозицію. «Пас» — означає утриматися від голосування за або проти пропозиції. Як і в період пропозицій, голосування пекаря ґрунтується на кількості ролів у стейкінг балансі на початок періоду.

Наприкінці періоду дослідження мережа підраховує голоси. Якщо участь у голосуванні відповідає кворуму, і затверджується переважна більшість голосів тих, хто не утримався, пропозиція переходить до періоду тестування.

Якщо участь у голосуванні не досягає кворуму або не досягається переважна більшість голосів, процес внесення змін перезавантажується на початок періоду пропозиції.

Незалежно від результатів голосування кворум оновлюється на основі минулих показників участі.

Період тестування

Якщо пропозиція була затверджена в періоді дослідження, період тестування починається з форку тестової мережі (тестнету), яка працює паралельно з основною мережею протягом 48 годин.

Цей період тестування визначає, чи є пропозиція гідною поправка до протоколу. Форк тестнету допомагає пересвідчитись, що оновлення не пошкоджує блокчейн-мережу.

Період просування

Після закінчення періоду тестування починається період просування. У цей період мережа приймає рішення про те, чи приймати поправку на підставі off-chain дискусій та її поведінки протягом періоду тестування. Як і в період дослідження, пекарі голосують та їх голоси зважуються пропорційно кількості ролів у їх стейкінг балансі.

Наприкінці періоду просування мережа підраховує кількість голосів. Якщо рівень участі досягає кворуму і переважна більшість голосів пекарів, як не утримались, голосують «Так», тоді пропозиція активується в основній мережі (mainnet).

Незалежно від результату голосування, процес повертається до періоду пропозиції і кворум оновлюється на основі минулих показників участі.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти