fbpx
news,tezos-foundation-settlement - 01.09.2020

Як проходить врегулювання групового позову до Tezos Foundation (частина 2)

27 серпня, 2020 року високоповажний суддя Сиборг затвердив Остаточне мирову угоду в справі Tezos за колективним позовом. Ми переклали матеріал Tezos Commons про врегулювання групового позову до Tezos Foundation.

Це була бурхливий пригода, судовий процес довжиною в три роки (в якому брали участь безпринципні аморальні люди, які без будь-якої на те необхідності затягували процес, чим завдали непоправної шкоди), розгляд по якому закінчився 27 серпня, 2020 року. Я знаю, що багато хто чекав цього дня. І ми нарешті 100% на фініші. Хмари юридичних питань, що снували над проєктом, розсіялися. Проєкт рухається далі. Отримайте — розпишіться.

Image for post

(повну версію долучу нижче)

Перш ніж затвердити Остаточну угоду, суддя Сіборг зазначив, що вважає її “справедливою, розумною і адекватною”. Він також вважає, що судовий процес “йде в ногу з часом”, оскільки деякі правові новели в ньому розглядалися, мабуть, вперше, і саме тому він підписав Остаточну мирову угоду.


Книга записів Pacer від 8–27–2020.
Перш, ніж я почну заглиблюватися в подробиці, хотілося б приділити час тому, щоб відзначити стійкість проєкту Tezos, ком’юніті, яке за ним стоїть, Tezos Foundation, а особливо співзасновників Артура і Кейтлін Брейтман.

Як людина, яка вже багато років працює в судовій сфері, кримінальній та цивільній, можу сміливо заявити, що складно передати, наскільки це трудо — і ресурсомісткий процес, наскільки він емоційно виснажуючий для всіх сторін, тим більше для відповідача. При цьому проєкт міцно стояв на ногах, і той факт, що незважаючи на все це, він продовжував розвиватися, говорить про те, що він перевірений боєм, загартований позовами і тепер сильніший, ніж будь-коли.

Як одного разу сказав генерал Меттіс: “Наша сила — в єдності”.

Алекс Вонг/Getty Images

TLDR Лонгрід: Добіг кінця судовий процес, який почався з того, що розгнівані позивачі подали федеральний колективний позов щодо періоду збору коштів. Позов став безповоротним марнуванням часу, що безглуздо гальмувало проєкт, а також зажерливим переслідуванням засновників проєкту, що продовжувалося з 2017 року. Всі судові процеси на рівні штатів та на федеральному рівні — закінчено.

Швидкий огляд того, як все відбувалося: (гортайте далі, щоб прочитати лонгрід)

Як ви знаєте, я активно розповідав про цю справу, тому знадобиться багато часу, щоб зробити повний огляд, не пропускаючи важливих деталей, тому для цього пропоную вас продивитися мої статті на , починаючи з найпершої, щоб мати більш чітке уявлення про те, що відбувається. Але для тих, хто не готовий цим займатися, дуже умовно і швидко розповідаю хід подій.

У справі брали участь фізичні особи — позивачі, які судилися з Tezos Foundation і з Брейтманами через збір коштів на запуск блокчейну Tezos. Це сталося в грудні 2017 року. Справу почали розглядати в декількох судах різних штатів, а потім об’єднали у федеральному суді (Північний округ Каліфорнії) в потенційний колективний позов, справа # 3: 17-cv-06779-RS. Основне питання, по якому судилося позивачі, “чи вважалися токени Tezos цінними паперами на момент збору коштів”. 20 березня 2020 року стало відомо, що після 3 років розгляду справи сторони підписали мирову угоду (Попередня мирова угода), затверджену суддею Сіборгом (федеральний суддя, головуючий у справі). Все, що залишалося зробити після 20 березня, 2020 року — це отримати остаточне благословення судді у справі, тобто щоб він затвердив Остаточну мирову угоду. Саме це він зробив 27 серпня 2020 року.

Що входить в умови мирової угоди? Швидкі факти і відповіді на найчастіші запитання, які мені були задані:

  1. Відповідачі (Tezos Foundation та інші) на даний момент, як і в мировій угоді, заперечують, що дії Tezos в період збору коштів можна розглядати, як розміщення цінних паперів.
  2. Угоду укладена між приватними особами і сторонами, і ніяк не пов’язана з Комісією з цінних паперів і бірж США. Читайте за  та нижче.

(Це для жартівників-невдах та неуважних журналістів: дивлюся на вас, Анна з Reuters, Стен Хіггінс из Coindesk)

3. Хто має право брати участь в реалізації Угоди?

(I) ви брали участь в зборі коштів і збитково продали Tezos з 14 липня 2017 року по 25 листопада 2019 року,

(Ii) ви брали участь в зборі коштів і зберегли Tezos до 25 листопада 2019 року. [Чи повинні ви будете віддати Tezos, якщо висунете вимоги? Ні. Ви можете зберегти його!]

(Iii) ви брали участь в зборі коштів і так і не отримали доступ до свого Tezos (внаслідок втрати пароля або принципово, і не збираєтеся отримати доступ до нього). Це означає, що Угода покриває групу осіб, які втратили свої фандрейзингові паролі і дані, щоб отримати доступ до внеску.

Будь ласка, уважно ознайомтеся з деталями в пунктах (i) (ii) (iii), так як це найбільш поширені запитання.

4. Чи означає це, що Tezos був / є цінним папером згідно Howey і Закону про Фондові біржі 1933/1934? Ні, читайте вище.

5. Я вже запізнився і не можу стати частиною Угоди? Ні, якщо ви брали участь в зборі коштів, то ви можете висувати вимоги до 16 жовтня 2020 року. При цьому, закінчився термін для відмов, так як їх можна було висувати до 6 серпня 2020 року. Щоб брати участь в реалізації Угоди, ви повинні були отримати лист від Epiq (3-тя сторона, адмініструє вимоги). Якщо ви не отримали листа, нічого страшного, перейдіть за  і можете починати.

6. Що, якщо я брав участь в зборі коштів, але не хочу брати участь в Угоді? Чи означає це, що я повинен був направити відмову? Ні, якщо ви не зробили ніяких дій, це означає, що ви просто не отримаєте компенсацію. Вам нічого не потрібно робити.

7. Тільки громадяни США можуть отримати компенсацію за угодою? Ні. Колективна компенсація покриває також іноземців.

8. Що заважає іншим запустити такі ж судові процеси? Це питання з підступом, але одна з причин, за якими це не відбудеться знову — важливий принцип американського права res judicata ( “вирішена справа”). Не зариваючися в нетрі, коротко, res judicata — це принцип, згідно з яким основа для позову в справі, за якою було винесено рішення по суті, не може знову стати підставою для нового позову і розглядатися повторно. Термін, який застосовується в разі винесення остаточного рішення по суті — “незворотність”.

Як цей принцип діє в даній ситуації? Дивіться, судовий процес, описаний вище, полягає в тому, що позивачі стверджували, що період збору коштів являв собою незаконне розміщення цінних паперів. Період збору коштів був способом поширення токенів Tezos для запуску блокчейна Tezos, щоб можна було підтримувати екосистему. Тепер, коли період збору коштів закінчився і токени Tezos були розподілені, ці події більше не повторяться для блокчейна Tezos, і, отже, не буде іншого періоду збору коштів, який став тригером, що надав позивачам правові підстави для позову. Якщо хтось захоче подати ще один колективний позов, йому знадобиться зовсім інше правове обґрунтування, а не та ж сама теорія незаконного розміщення цінних паперів.

9. Яку компенсацію я отримаю, якщо висуну вимоги за угодою? Якщо коротко, це залежить від обставин. А саме від того, на якому ви рівні, як пояснюється в останній статті. Крім того, на момент написання даної статті, останні підрахунки за обсягом відшкодовуваних коштів все ще ведуться. Ось що нам відомо на даному етапі: загальна сума компенсацій складе $ 25,000,000 USD. “Чистий розрахунковий фонд”…

[Чистий розрахунковий фонд — це Розрахунковий фонд за вирахуванням [а] всіх федеральних, державних і / або місцевих податків на будь-який дохід, отриманий Розрахунковим фондом, і розумних витрат, понесених у зв’язку з визначенням суми та сплатою податків, належних Розрахунковому фонду [включаючи розумні витрати на податкових повірених і бухгалтерів]; [B] всіх витрат і витрат, понесених у зв’язку з повідомленням учасників розрахункової групи і адмініструванням мирової угоди від імені членів розрахункової групи; і [c] будь-яких гонорарів і витрат адвокатів, присуджених Судом.]

буде розподілено між учасниками угоди, які подадуть дійсні підтвердження вимоги і виписку, згідно з Планом розподілу або іншого плану розподілу, затвердженого Судом.

В якому стані зараз Чистий розрахунковий фонд? $ 25,000,000- $ 8,333,333.33 (гонорари адвокатів) — $ 203,017.93 (судові витрати) — $ 7,500 (основний позивач Trigon) — $ 7500 (Pumaro, ТОВ) — $ 7500 (Artiom Frunze) — $ 5000 (Hayden Hsiung) — $ 5000 Gijs Matser — $ 5000 (Andrew Baker) — $ 475 (витрати Trigon) = $ 16,425,673.70 дол Чистий розрахунковий фонд.

Метою Плану розподілу є рівномірний розподіл Чистого розрахункового фонду між учасниками Угоди. Кожен заявник отримає свою пропорційну частку в Чистому розрахунковому фонді. Пропорційна частка буде дорівнювати визнаній вимозі уповноваженого заявника, розділеній на загальну суму визнаних вимог усіх уповноважених заявників, помножена на загальну суму в Чистому розрахунковому фонді.

Причина, по якій я поки не можу назвати вам точну суму, в тому, що нам спочатку потрібно знати загальну кількість визнаних вимог усіх уповноважених заявників, яку ми не дізнаємося до закінчення крайнього терміну подачі вимог (16 жовтня 2020 г.). Однак, щоб вас трохи зорієнтувати, ми знаємо, що «передбачуваний діапазон відшкодування для учасників мирової угоди становить від 16% від їх розрахункового збитку до значно більшого, ніж їх розрахунковий збиток, в залежності від різних факторів, невідомих всім сторонам в даний час. *** Зверніть увагу, що це дуже приблизний підрахунок, буквально нарис, до того ж я не впевнений, чи включені вже адміністративні збори Epiq чи ні. ***

10. Чи варто мені брати участь в Угоді? Це складніше питання, і тут немає правильної чи неправильної відповіді, і у всіх різна ситуація, тому я не можу дати пряму відповідь — так чи ні. Я запропоную кілька варіантів, і ви зможете визначити, який із них ближчий до вашої ситуації, і діяти відповідно.

a) Варіант # 1: Я втратив свій пароль або облікові дані і ніколи не запитував суму, вкладену при зборі коштів

В цьому випадку ви в повному мінусі, оскільки ніколи не зможете отримати свій Tezos. У цій ситуації ваш варіант повернути внесену суму — через Угоду, щоб уникнути збитку. Це абсолютно ваше право висувати вимогу, і це право належить вам і тільки вам.

b) Варіант # 2: Я запитував суму, вкладену при зборі коштів, і збитково обміняв її

При такому сценарії ви в меншому збитку, який в основному був викликаний вашою власної торгівлею. У цій ситуації для відшкодування частини цієї втрати, ви можете висунути вимогу. Це абсолютно ваше право висувати вимогу, і це право належить вам і тільки вам.

c) Варіант # 3: Я повернув вкладені кошти і просто походлив

У цій ситуації у вас немає реальних втрат в тому сенсі, що ви не втратили ніяких коштів або вартості, однак щодо Угоди — ви все ще можете висунути вимоги. Якщо ви потрапляєте в цю категорію, ви абсолютно маєте право висувати вимоги, оскільки це ваше право, і це право належить вам і тільки вам.

11. З яких причин хтось може не захотіти висувати вимоги?

Деякі люди цінують свою конфіденційність (хоча у адміністратора заявки вже є ваша адреса електронної пошти з інформацією KYC “Знай свого клієнта”), а якщо ви подасте заявку, ви потенційно можете розкрити свою особисту інформацію ширшій аудиторії, оскільки велика частина її відкрита для публічного доступу. Наприклад, ось список людей, які заперечували проти Угоди і відмовилися від участі. Їх заперечення були відзначені і прикладені до протоколу.

Інформація про всіх, хто бере участь в Угоді, буде розкриватися таким же чином, як показано вище? Напевно, ні, але завжди є шанс, що таке станеться.

Ще одна причина, по якій людина може не захотіти брати участь в Угоді, — це податки. Якщо ви громадянин США, вам необхідно буде вказати будь-яку компенсацію, отриману в результаті врегулювання (у формі 1099), оскільки це не той тип врегулювання, який Податкова служба США визнає неоподатковуваним, таким як компенсація за тілесні ушкодження. або фізичне захворювання, як визначено в Податковому кодексі 104 (а). (Вибачте, друзі з Євросоюзу, я не знаю, якими можуть бути ваші податкові зобов’язання).

Час — ще одна причина, по якій людина може не захотіти брати участь в Угоді, особливо якщо вона знаходиться в ситуації типу Варіанта # 3. На той час, як людина заднім числом відшукає всі докази, необхідні для подачі вимоги, такі як використані адреси для внесків, електронні листи і підрахує власних збитків, вона може отримати невелику номінальну суму на свою вимогу, а кількість часу, витраченого на збір цієї інформації, включаючи потенційну сплату податків з цієї суми, яка просто не вартуватиме витрачених зусиль.

І врешті-решт, ще одна причина, по якій людина може не захотіти брати участь в Угоді — це принцип. Такі люди вважають, що позов був безпідставним і не хочуть мати з ним нічого спільного, як, наприклад, мій друг, BR.

10. З яких причин хтось може захотіти висувати вимоги? Причин, насправді, і немає, крім як отримання компенсації.

12. Яка інформація мені необхідна, щоб висунути вимоги? На зазначеному вище веб-сайті, який обробляє всі вимоги, є онлайн-форма для подачі, або ви можете відправити паперову копію форми поштою. Деяка інформація, яка вам знадобиться: ваше ім’я, ваша адресу, дата, коли ви внесли свій вклад у збір коштів, інформація по вашому банку, куди ви хочете отримати компенсацію, тип вкладу, в біткойнах або ефіріумі, включаючи адресу гаманця, з якого була відправлена ​​сума вкладу та сума, яка була відправлена ​​(знадобиться хеш транзакції, якщо він у вас є), якщо ви продали зі збитками, дата продажу та сума, адреси гаманців, з яких надійшов запит коштів, і адреса гаманця, де в даний час знаходяться Tezos і якийсь доказ володіння цією адресою. Найкращим рішенням буде почати подавати вимогу і стежити за тим, чи потрібна будь-яка інформація до закінчення строку, таким чином, щоб вашу вимогу не було відхилено через відсутність інформації або доказів.

13. Якщо я візьму участь у мировій угоді, чи буду я зменшувати частку колективних позивачів у мировій угоді? Так і ні. Таким позивачам було надано конкретні суми, перераховані вище, і незалежно від того, берете участь ви у врегулюванні чи ні, ці суми не зміняться. Однак колективні позивачі та їх визнана частина вимог будуть змінюватися (включаючи всіх інших) в залежності від загального числа заявників, як описано вище. Причина, по якій це відьувається, включаючи всіх інших, хто подає належні вимоги, полягає в тому, що розподіл заснований на пропорційній частці в Чистому розрахунковому фонді. Пропорційна частка буде дорівнювати визнаній вимозі уповноваженого заявника, розділеній на загальну суму визнаних вимог усіх уповноважених заявників, помножена на загальну суму в Чистому розрахунковому фонді.

Так, чим більше визнаних вимог буде висунуто, тим менше буде пропорційна частка кожної людини.

Компенсація = Визнана вимога уповноваженого заявителя / Загальна кількість визнаних вимог Х Чистий розрахунковий фонд.

На зараз це все. Упевнений, у вас з’являться ще питання після того, як ви все це прочитаєте і, як завжди, зі мною можна зв’язатися в telegram, discord, email, medium, riot (зараз element) і іноді в reddit.

Нижче підписане рішення.

attorney fees.pdf
judgment settlement tezos.pdf

Автор: Александр Ліу, есквайр, ліцензія Штату Луїзіана і Штату Міссурі

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

 1. Telegram-канал.
 2. Facebook.
 3. Twitter українською та російською мовами.
 4. Twitter англійською мовою.
 5. YouTube-канал.
 6. Instagram.
 7. LinkedIn.
 8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти