fbpx
31.03.2021

Гранти Tezos Foundation: інструкція до застосування

Завданням Tezos Foundation є розвиток екосистеми Tezos, в тому числі шляхом надання грантів. Розбираємося, як це працює.

Для отримання гранту Tezos Foundation потрібно визначитися з ідеєю проєкту, подати заявку на грант, дочекатися результатів розгляду заявки і відреагувати на цей результат. Розглянемо кожен з цих етапів докладніше.

Визначитися з ідеєю проєкту

Будь-хто бажаючий може подати заявку на грант Tezos Foundation, якщо у нього є ідеї щодо розвитку Tezos. Tezos Foundation приймає заявки на гранти в наступних областях:

 1. Бейкінг: рішення для покращення користувацького досвіду бейкерів (UX), інструменти і додатки, що дозволяють використовувати хмарні платформи для бейкінгу, а також керівництва по бейкінгу, що знижують поріг входу в цю сферу.
 2. Користувацький досвід для розробників (UX): інструменти та інфраструктурні рішення для збільшення зручності та ефективності розробки на Tezos, а також керівництва для розробників по популярних інструментах, додатках та стандартах Tezos.
 3. Додатки для кінцевих користувачів: децентралізовані фінанси, токенізація, краудфандинг, предмети колекціонування, ігри, платіжні рішення та інші додатки, які розв’язують проблеми кінцевих користувачів.
 4. Конфіденційність: академічні дослідження по криптографії та розробка рішень, що забезпечують приватність операцій на Tezos.
 5. Безпека: менеджмент ключів і формальна верифікація — те, що робить Tezos безпечним для кінцевих користувачів та розробників.
 6. Освіта та тренінги: засоби прискорення глобального прийняття Tezos та освітні ресурси для підтримки та зростання спільноти Tezos.
 7. Інше: проєкти, які можуть допомогти розвитку екосистеми Tezos, але не вписуються в названі категорії.

Подати заявку на грант

Спочатку зареєструйтесь на платформі для грантів Tezos Foundation. Після цього оберіть область, яка найбільше відповідає вашому проєкту, і натисніть «Створити пропозицію». Тепер ви можете заповнити заявку на грант.

Заявка складається з п’яти частин:

 1. Інформація про вас.
 2. Якщо ви є частиною якоїсь організації, то інформація про цю організацію.
 3. Опис вашої пропозиції і команди.
 4. Список конкретних результатів вашого проєкту.
 5. Доданий документ з розгорнутим описом вашої пропозиції, технічних деталей проєкту, інформацією про команду, дорожною картою і детальним бюджетом проєкту.

Останній крок — фідбек. Напишіть свою думку, як покращити процес подачі заявки на грант. Давати фідбек не обов’язково, можете просто натиснути «Подати заявку».

Поки ви не натиснули «Подати заявку», ви можете відредагувати свою заявку, повертаючись до будь-якого з попередніх п’яти кроків. Після відправки заявки змінити її вже не вийде.

Очікувати результатів розгляду заявки

В середньому розгляд заявки на грант займає від восьми до дванадцяти тижнів.

Спочатку заявки перевіряються на відповідність формальним і змістовним вимогам Tezos Foundation. Це роблять декілька контрибуторів з екосистеми Tezos під наглядом ТКК — технічної консультативної комісії (поточний склад ТКК можна подивитися на сайті Tezos Foundation). На цьому етапі головне завдання TKК — забезпечити адекватний менеджмент потенційного конфлікту інтересів.

Заявки, які пройшли первинну перевірку, передаються в ТКК для технічного аналізу та оцінки. TКК не приймає рішення про надання грантів — вона оцінює технологічні переваги пропозицій та їх користь для екосистеми.

Якщо ваша заявка отримала позитивну оцінку від ТКК, вам потрібно буде пройти процес дью-ділідженсу, після чого виконавчий комітет або рада Tezos Foundation прийме фінальне рішення. Варіантів фінального рішення три: вони або приймуть заявку, або відхилять, або запропонують її переглянути.

Поточний статус вашої заявки можна перевірити у вашому обліковому запису на платформі для грантів Tezos Foundation.

Відреагувати на результат розгляду заявки

Якщо вашу заявку відхилили — не панікуйте. Краще дізнайтесь, чому заявку відхилили, виправте помилки і спробуйте ще раз. Якщо вам запропонували переглянути вашу заявку, то зробіть це!

Якщо вашу заявку схвалили, то з вами зв’яжуться представники Tezos Foundation і допоможуть юридично оформити отримання гранту. Після оформлення необхідних паперів ви отримаєте фінансування, проте всю суму одразу. Ви будете отримувати кошти на реалізацію вашої ідеї поетапно, у міру виконання робіт, зазначених у вашій дорожній карті.

Висновки

Згідно з піврічним звітом Tezos Foundation, з лютого по вересень 2020 року гранти отримали 56 проєктів. 41% організацій і фізичних осіб, що стоять за цими проєктами, до цього не отримували грантів. Екосистема Tezos взагалі і Tezos Foundation зокрема відкриті для нових команд і нових ідей.

Завдяки запуску платформи для грантів процес отримання грантів Tezos Foundation став більш прозорим, але якщо у вас все-таки залишилися питання, сміливо задавайте їх в наших соціальних мережах:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти