Розробка продовжується: проєкти та плани учасників Tezos DeFi Hackathon 2022

Розробка продовжується: проєкти та плани учасників Tezos DeFi Hackathon 2022

Пройшло два місяці з моменту, коли учасники Tezos DeFi Hackathon 2022 заповнили заявки на отримання грантів. Розповідаємо, що вони роблять зараз.

Ми поспілкувалися із командами, які раніше показали MVP проєктів. Дізналися, що вони вже зробили або планують запустити на Tezos. Є і доповнення до найбільших проєктів, окремі екосистеми, і first of its kind.

Wolver.me — дешборд портфеля

Засновник web3 стартапу 0xPi Єхаб Отман спочатку працював над дешбордом Wolver.me. Ним уже можна користуватися та дивитися:

 • ціну tez за останній місяць;
 • добові обсяги торгівлі 20 найпопулярніших токенів на QuipuSwap;
 • інформацію про публічні бейкерів а також вільний обсяг делегування;
 • токени на своєму гаманці та історію операцій на QuipuSwap та Plenty;
 • внесену ліквідність на Plenty;
 • відкриті пічки на Kolibri;
 • свою колекцію NFT із objkt.com.

Загалом, Wolver.me відображає всю важливу інформацію про ваш портфель та активи на Tezos.

Зараз Єхаб планує доопрацювати дешборд: покращити інтерфейс, додати делегування tez бейкерам, інтегрувати створення та ліквідацію печей Kolibri та реалізувати в інтерфейсі свопи для популярних токенів. Крім того, у додатка з’явиться мобільна версія та нові можливості для аналітики.

Але найкрутіше те, що він не збирається зупинятися на Wolver.me. Єхаб розповів, що хоче створити нові способи використовувати Tezos, які можуть включати офчейн програми.

«Моя мета — зробити додаток для щоденного використання та створити нові можливості для спільноти. Я вже спланував довгострокову дорожню карту з розробки на Tezos. Деякі ідеї зараз на стадії дослідження, і можна сказати, що вони будуть першими свого роду в екосистемі Tezos», — коментує Єхаб.

Задля реалізації своїх планів Єхаб збирає команду розробників. Якщо ви хочете допомогти розвитку Wolver.me і наступних проєктів — давайте фідбек в Discord проєкту, підключайтеся до розробки або донатьте на головній сторінці Wolver.me.

Levaki — фронтенд Kolibri, мультисиг та статистика

Команда Levaki робила альтернативний фронтенд для Kolibri з більш зручним інтерфейсом.

Обвал LUNA та знецінення стейблкоїну UST вплинули на настрій спільноти: пріоритетом стала безпека kUSD. І тому розробники вирішили диверсифікувати стабілізаційний фонд Kolibri. Вони купили tez на 90 000 kUSD, щоб у разі часткового відв’язування kUSD від долара мати можливість стабілізувати ціну. Для покупки знадобилось написати мультисиг-контракт, тому що існуючі контракти Kolibri не передбачали покупку tez.

Тут Levaki помітили, що у екосистемі Tezos немає зручних засобів створення multisignature. Команда вирішила додати у свій проєкт інструмент, який спростить роботу з мультисиг-контрактами. Крім нього, Levaki планує інтегрувати у фронтенд наочну статистику з kUSD.

fxhash++ — для тих, хто торгує NFT

Соло-девелопер Артем працював над дешбордом для портфеля, але потім перейшов на більш перспективне завдання — інструмент для торгівлі NFT.

Його проєкт fxhash++ спрощує торгівлю та пошук колекцій на fxhash. Серед функцій:

 • mint — показує доступні для чеканки колекції, вартість мінтингу, роялті, соцмережі автора та іншу корисну інформацію;
 • whitelist — показує всі колекції, в яких ваша адреса знаходиться в білому списку для карбування;
 • batch — масовий лістинг, релістинг та передача NFT в одній транзакції;
 • earnings — показує витрати на мінтинг, покупки та комісії, загальний заробіток із продажу та підсумки торгівлі.

Крім того, на головній можна дивитися список останніх продажів на вторинному ринку та нові лоти на fxhash. Проєкт отримує інформацію безпосередньо з tzkt, тому вся інформація оновлюється майже миттєво кожні 30 секунд.

Артем працює на fxhash++ самотужки. Якщо він приніс вам користь, не забудьте задонатити на головній сторінці проєкту.

TheWho — розширюють варіанти використання NFT

Команда TheWho працювала над безпрограшною лотереєю. Учасники вносять кошти у фармінг, і наприкінці раунду один щасливчик забирає зароблені токени. Інші користувачі отримують свої кошти назад.

За словами тімліда, лотерея готова на 70%, але розробку довелося заморозити на час війни. Однак це не завадило команді генерувати нові ідеї, пов’язані з NFT.

Раніше TheWho хотіла зробити доказову базу, за допомогою якої маркетплейси та користувачі зможуть встановлювати справжність NFT та карати плагіаторів, а також оцінювати витрачений на створення об’єкта кошти.

Нова ідея — зробити галерею для випуску будь-чого у вигляді NFT: музики, книг, постів у соцмережах та будь-яких інших цифрових чи оцифрованих об’єктів. Ми вважаємо цю ідею крутою, особливо якщо поєднати її з тікетами. Уявіть, що ви можете купити книгу за tez і дійсно володіти нею без ризику втратити покупку через проблеми з централізованим сервісом, цензуру (Amazon видалив «1984»!) або забудькуватість IPFS.

Далі буде

Деякі команди заморозили розробку на Tezos, що з 24 лютого в Україні триває війна. Це не відмовка: частина розробників буквально бачила, як за вікном вибухають снаряди. Замість роботи на благо спільноти їм довелося рятувати своїх близьких та себе.

Допоможіть нам перемогти, і це допоможе Tezos. Читайте нашу статтю про те, як допомогти Україні, та дійте!

Також деякі команди попросили не розповідати про їхні проєкти до поновлення розробки, запуску MVP або повноцінного релізу в мейннеті. Але незабаром ми розповімо про них.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

наступний

Tezos Tickets: спорткар, який роками стоїть у гаражі

Читайте схожі пости

Як вигідно торгувати токенами: розбираємо агрегатори ліквідності на Tezos

Як вигідно торгувати токенами: розбираємо агрегатори ліквідності на Tezos

Ще три команди з Tezos DeFi Hackathon продовжать розробляти на Tezos

Ще три команди з Tezos DeFi Hackathon продовжать розробляти на Tezos

Три команди Tezos DeFi Hackathon 2022 вже отримали гранти Kolibri!

Три команди Tezos DeFi Hackathon 2022 вже отримали гранти Kolibri!

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота