34 команди з Tezos DeFi Hackathon 2022 хочуть далі працювати на Tezos: розповідаємо про їхні проєкти

34 команди з Tezos DeFi Hackathon 2022 хочуть далі працювати на Tezos: розповідаємо про їхні проєкти

Два тижні тому ми запропонували учасникам Tezos DeFi Hackathon 2022 заповнити форму на отримання гранту та продовжити розробку на Tezos. На момент публікації 34 команди подали заявки з описом своїх проєктів, і ми вже відправили їх Tezos Foundation і всім партнерам хакатону.

Ми вивчили всі заявки — і ми вражені планами учасників. Розповідаємо, які проєкти можуть з’явитись на Tezos.

По суті, Tezos DeFi Hackathon 2022 перетворився на інкубатор

Tezos DeFI Hackathon 2022 залучив 1125 учасників, 150 команд, 46 менторів та 15 партнерів. Хакатон більше нагадував інкубатор: майже два місяці учасники вивчали розробку на Tezos, отримували відповіді на запитання від партнерів і менторів та працювали з командними менторами.

Через напад Росії на Україну ми були змушені призупинити хакатон без визначення переможців та виплати призових. Tezos Foundation та партнери хакатону запропонували учасникам обговорити отримання грантів, щоб продовжити розробку на Tezos. 34 команди вже подали заявки: 26 команд доклали посилання на GitHub з кодом проєкту для хакатону, а 17 з них — посилання на сайти з робочими прототипами.

Сподіваємось, що всі охочі отримають гранти та зроблять круті продукти. А поки що розглянемо найцікавіші заявки.

Що планують розробити учасники

Tezos-гаманець для пристроїв Apple

Команда Tokenary раніше розробила однойменне розширення-гаманець для браузера Safari. Зараз воно підтримує Ethereum та популярні EVM-блокчейни, а команда хоче додати до нього підтримку Tezos та допомогти інтегрувати його з децентралізованими додатками екосистеми.

Safari — другий за популярністю після Google Chrome та браузерів на базі Chromium. Tokenary зможе працювати на пристроях з macOS та iOS. Доступ до екосистеми Tezos на смартфонах — чудова ідея!

Трекер портфеля на Tezos

Wolver.me відображає стан гаманця: токенів на балансі, операцій на QuipuSwap та Plenty, внесених у пули ліквідності коштів та відкритих печей у Kolibri. Розробник Wolver.me також додав статистику публічних бейкерів із потенціалом реалізувати делегування в один клік.

І головне: розробник Wolver.me — Єхаб Отман — зробив усе наодинці. Після отримання гранту він планує зібрати команду, закінчити проєкт та розробляти Web3-проєкти на Tezos.

Дашборд зі свопами та стейкінгом

Соло-девелопер Артем теж розробив дашборд Tezik для стеження за портфелем. Крім балансів він відображає детальну статистику з бейкінгу та курс tez до найпопулярніших валют.

У планах розробника допрацювати Tezik і розширювати функціонал, щоб перетворити проєкт на популярний інструмент для роботи з портфелем.

Міст між Everscale і Tezos

Мости — найкорисніші DeFi-сервіси після DEX та стейблкоінів, до того ж вони приносять користь відразу двом блокчейнам. Команда Everangers під час хакатону розробила однойменний міст із децентралізованими реле для перенесення нативних та звичайних токенів між Tezos та Everscale.

Everangers зосередилися на безпеці та децентралізації свого рішення. Мостом керуватиме DAO, для підтвердження перенесення реле досягають консенсусу, а розробники планують додати шифрування транзакцій.

Бібліотека Rust

Під час хакатону команда Big Kotik не знайшла бібліотеки для взаємодії з RPC Tezos мовою Rust. На думку команди, така бібліотека допоможе іншим розробникам створювати швидкі та безпечні програми для роботи з Tezos.

Тімлід BIg Kotik має досвід роботи з Rust і Go, а на хакатоні команда розробляла реле для мосту між Everscale і Tezos мовою Go.

Міст між Avalanche та Tezos

Команда Sputnik розробила MVP моста для перенесення токенів між Avalanche та Tezos. Бажають реалізувати повноцінний обмін токенів між блокчейнами замість обгортання та децентралізувати реле — серверов, що обробляє операції мосту.

Sputnik планує використати грант для доробки мосту, проведення аудиту та маркетингу.

Токени як пропуск

Команда Fincubator SecurityBand практично виконала челендж хакатону. Вона створила Green Knight — сервіс, який надає доступ до сайту, Telegram або Discord-каналу лише власникам певних токенів Tezos.

Приклад використання: NFT-художник створює чат, до якого можуть приєднатися лише власники його токенів. Теоретично Green Knight можна інтегрувати в будь-який бізнес з моделлю роботи по передплаті: від наукових журналів до онлайн-кінотеатрів.

DeBot для Tezos

DeBot — це смарт-контракт для керування іншим смарт-контрактом у вигляді месенджера.

Команда DEvergence розробила такий DeBot для Tezos. У планах — запустити його для користувачів, додати підтримку блокчейну Everscale, запартнеритись з розробниками мосту Everscale-Tezos та розширювати функціонал.

Еволюція Kolibri

Офіційний сайт Kolibri вирішує проблеми користувачів, але його можна спростити та зробити зручнішим. Команда Levaki впоралася із завданням та розробила альтернативний фронтенд.

Найпомітніша відмінність від офіційного сайту — темна тема. Найважливіше — вбудований своп tez/kUSD на базі пулів QuipuSwap. При цьому команда Levaki хоче не просто доопрацювати та запустити сайт, але ще створити незалежні пули для обміну та взяти участь у розвитку протоколу Kolibri.

До речі, Levaki продублювали заявку на грант на порталі Kolibri.

Аналог Balancer на Tezos

Команда DoMiNo під час хакатону зробила AMM V1 — інструмент для справедливих токенсейлів на Tezos. На відміну від звичних DEX, проєкт DoMiNo балансує обмінний курс відповідно до заданої «ваги» токенів.

Окрім балансування ціни в залежності від попиту, AMM V1 підтримує проведення аукціонів з обмеженням часу.

Маркетплейс бондів ліквідності

Curry&Uncurry виконали челендж та розробили Magnus — маркетплейс бондів ліквідності на Tezos. Користувач міняє LP-токени на токен-бонд і регулярно отримує виплати, але при цьому не може погасити бонд і отримати назад LP протягом заданого періоду. Такий механізм допоможе запобігти відпливу ліквідності з DEX.

Крім того, токен-бондами можна торгувати. У результаті отримуємо ті самі облігації, що й на фондовому ринку, тільки з більшою прибутковістю та децентралізацією.

Лотерея, роутер ліквідності та засіб справедливої ​​оцінки NFT

Команда TheWho працювала над безпрограшною лотереєю та опублікувала прототип — TheWhottery. При цьому команда планує отримати грант та запустити ще два проєкти.

Перший — роутер, що акумулює ліквідність користувачів для потреб децентралізованих бірж. Він зможе забезпечити вигідніші обмінні курси.

Другий — доказова база для NFT. Регулярно у Twitter з’являються пости, що хтось вкрав цифровий малюнок, випустив його у вигляді NFT та заробив грошей без відома справжнього автора. TheWho хочуть розробити інструмент, який дозволить точно встановити автора контенту, а також порахувати витрачений на роботу час і дати токену справедливу оцінку.

Блокчейн-Random.org, гейміфікація фітнесу та Wordie на Tezos

Команда Hata запропонувала одразу три проєкти.

Перший — децентралізований аналог Random.org, який працює на базі смарт-контракту. З його допомогою звичайні люди та великий бізнес зможуть проводити прозорі розіграші із записаними доказами випадковості.

Другий — гейміфікація будь-якої популярної діяльності у вигляді ставок на самого себе. Наприклад, фітнес-програма, в якій користувач ставить 1 tez на те, що він зробить 100 присідань. Не зробив — програв, зробив — отримав свою ставку та частину ставок всіх програвших учасників.

Третій — децентралізована версія Wordie, за допомогою якого можна розігрувати призи. Знову ж таки доказ чесності розіграшу зберігається в блокчейні.

DeFi-дашборд із детальною статистикою

Breaking Bread зробили дуже гарний дашборд tez.watch для стеження за станом гаманця. Він показує баланс адреси та розподіл токенів у DeFi-протоколах, NFT і навіть ціну tez.

У планах команди — запустити DAO та розвивати tez.watch відповідно до потреб користувачів.

Кінні перегони з колекціонуванням коней

Команда Blockchain Alchemy розвинула ідею челенджа про тоталізатор. Вони розробили Tez Run — автентичний симулятор кінних стрибків. Користувачі купують NFT-коней, виставляють їх на забіги та роблять ставки.

Окрім графічного виконання та доказу випадковості, у Tez Run є ще одна фіча — можливість проводити колаборації з авторами популярних NFT-колекцій. Хочете подивитися забіг Tezzardz проти Ottez?

Кінні перегони з потенціалом

Якщо браузер не витягує красиву 3D-графіку, то потрібно зосередитись на стилізації. BanzaiTokyo так і вчинили: замість моделей — намальовані конячки, замість іподрому — просто доріжки.

Але гра BanzaiTokyo Racing має величезний потенціал для розвитку механік та інтеграції популярних NFT. Команда планує використати грант для розробки нових ігор та арт-проєктів.

Чому команди вирішили продовжити розробку на Tezos?

Основна причина — розробникам сподобалася реальна децентралізація Tezos та процес оновлень протоколу. Ось кілька відповідей на запитання «Чому Tezos?»:

TheWho: «Tezos сподобався нам за архітектуру, швидкість, вартість транзакцій. Ще один плюс — крута спільнота з чуйними людьми. Звичайно, є й недоліки, але переваги Tezos компенсують їх з лишком»

Levaki: «Tezos стане чимось більше, ніж просто блокчейн. У ньому багато крутих розробників із дивовижними проєктами, і ми були раді з ними спілкуватися під час хакатону. Зараз він знаходиться між Ethereum, який монополізували великі команди, і Near, що лише розвивається. Ми думаємо, що Tezos скоро полетить на Місяць, і, чорт забирай, ми хочемо бути на цій ракеті!»

Sputink: «Tezos росте, екосистема росте, і спільнота також росте. Для нас це шанс зайняти своє місце серед проєктів та увійти в авангард розробки на Tezos. Ми приємно вражені оригінальністю Tezos та зручністю інструментів для розробки, а робота з Tezos-частиною нашого проєкту була найцікавішою частиною Tezos DeFi Hackathon 2022»

Ми вдячні всім учасникам Tezos DeFi Hackathon 2022 за час та сили, які вони присвятили Tezos. Сподіваємося, що незабаром знову побачимось!

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Тепловізори, броня та допомога дітям: як ваші tez вже допомогли Україні

Читайте схожі пости

Три команди Tezos DeFi Hackathon 2022 вже отримали гранти Kolibri!

Три команди Tezos DeFi Hackathon 2022 вже отримали гранти Kolibri!

Ми зупиняємо хакатон, але не закриваємо його повністю

Ми зупиняємо хакатон, але не закриваємо його повністю

Ми переносимо дату здачі проєктів Tezos DeFi Hackathon 2022 на 2 тижні

Ми переносимо дату здачі проєктів Tezos DeFi Hackathon 2022 на 2 тижні

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота