Пройшло всього 5 днів із запуску USDt на Tezos. Вже можна користуватися?

Пройшло всього 5 днів із запуску USDt на Tezos. Вже можна користуватися?

У червні компанія Tether анонсувала запуск USDT на Tezos. Користувачі раділи, проєкти готувалися до впровадження нового стейблкоїну.

21 липня під час #TezDev відбувся офіційний запуск USDt з початковою емісією 31 млн токенів. Дивимося, як спільнота почала використовувати USDt.

USDt у DeFi на Tezos

Команда Youves майже одразу після анонсу Tether запустила голосування за використання USDt. Хоча спільнота прийняла пропозицію, USDt ще не з’явився в меню мінтингу uUSD. Зате його вже можна обміняти на uUSD через Flat Curve. Ліквідність пулу становить 39 тисяч USDt та 31 тисячу uUSD, а LP можна внести до ферми з винагородою у YOU.

А ще на youves вже є токен SIRS – про нього розповімо у наступному матеріалі.

На Plenty з’явилися ферми kUSD/USDt та uUSD/USDt з річною прибутковістю 40% та 34% відповідно. Ліквідність пулів: 8,8 тисяч kUSD та 31 тисяча USDt, 24,8 тисяч uUSD та 21,8 тисяч USDt відповідно.

На QuipuSwap користувачі створили пул tez/USDt. Ліквідність відносно маленька: 1 тисяча tez і 1,6 тисяч USDt. Крім нього є пул EURL/USDt із майже нульовою ліквідністю.

Гаманець Atomex додав атомарні свопи з USDt на Tezos.

SpicySwap та Vortex поки не додали USDt, тобто користувачі не можуть самостійно створити з ним пули.

USDt на Bitfinex

Bitfinex — централізована біржа з ​​обов’язковою KYC, #9 у рейтингу Coinmarketcap та #10 у рейтингу Coingecko. Середньодобовий обсяг спотової торгівлі в парі BTC/USDt за останні три місяці — 1 тисяча BTC або $22 млн за поточним курсом.

21 липня вона додала депозити та виведення USDt на Tezos. При торгівлі усі USDt уніфіковані, тобто можна внести депозит у USDT ERC-20, поторгувати ф’ючерсами, а потім вивести прибуток у USDt на Tezos.

Ончейн-дані за USDt

За даними tzkt.io емісія USDt становить $31 млн, але кількість власників — всього 65. Насправді їх більше: tzkt не враховує «колишніх» власників, які купили USDt і внесли всі токени в пули ліквідності.

Цікавий момент: 30 млн токенів контролює адресу формату tz2. Швидше за все, це гаманець великого бейкера, біржі або компанії Tether. Адреси tz2 використовують «стару» еліптичну криву secp256k1, сумісну з більшістю хмарних апаратних модулів безпеки (Cloud HSM), тобто індустріальних аналогів Ledger. Звичні нам адреси tz1 використовують іншу криву ed25519, яка погано підтримується HSM.

Якщо відкинути одного явно корпоративного власника з $499 тисяч і гаманець біржі Bitfinex з $379 тисяч, то на частку звичайних користувачів Tezos припадає $122 тисяч USDt або по $2000 на людину. Непоганий показник інтересу: середній користувач kUSD та uUSD володіє $577 та $1270 відповідно.

Висновки із запуску USDt

Поки ми шукали інформацію та писали матеріал, кількість звичайних власників Tether на tzkt.io збільшилася, а в пулах побільшало тисяч USDt. У користувачів Tezos явно є інтерес до найбільшого стейблкоїну.

Ми сподіваємося, що незабаром USDt підтримуватимуть інші круті проекти Tezos, і цей момент позначить кінець поточного ведмежого ринку.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook
  3. Twitter російською та українською
  4. Twitter англійською
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Думки про Web3: скільки коштує децентралізація і при чому тут Deku

Читайте схожі пости

Як працює IPFS і де насправді зберігаються ваші NFT

Як працює IPFS і де насправді зберігаються ваші NFT

Економіка Tezos у вересні: де сховатися від ведмедів?

Економіка Tezos у вересні: де сховатися від ведмедів?

InstaDEX — надавайте ліквідність без ризику непостійних збитків

InstaDEX — надавайте ліквідність без ризику непостійних збитків

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота