fbpx
14.04.2021

Інновації на підході: Nomadic Labs запустила тестову мережу Tenderbake

Місяць тому ми писали про головні особливості майбутнього оновлення Florence. Але це не єдині нововведення, які можуть з'явитися в мережі Tezos. Команда TQ Tezos у своєму блозі розповіла про новий алгоритм консенсусу Tenderbake, який розробляє Nomadic Labs.

Ми підготували адаптований переклад статті TQ Tezos.

Оновлення та інновації

З моменту запуску Tezos отримав п’ять оновлень протоколу. Впровадження нових функцій пройшло гладко завдяки механізму ончейн-управління. Тепер Tezos стабільно отримує оновлення раз в три місяці.

Еволюція Tezos триває: команда Nomadic Labs недавно запустила тестову мережу Tezos на новому алгоритмі консенсусу Tenderbake. Вперше Nomadic Labs розповіла про нього в 2020 році в дослідженні «Tenderbake — рішення динамічно повторюваного консенсусу для блокчейнів». У ньому команда довела, що новий алгоритм консенсусу підлягає формальній верифікації і життєздатний.

Зараз Tenderbake перейшов з уявного експерименту в стан майже готового економічного протоколу. Nomadic Labs тестує його, щоб виявити потенційні помилки впровадження та оптимізувати продуктивність. Ви можете спостерігати за активністю тестової мережі в блокчейн-браузері TzKT, який розробила команда Baking Bad.

Що таке Tenderbake і навіщо він потрібен?

Tenderbake використовує класичний BFT-алгоритм консенсусу, адаптований для роботи з великою кількістю валідаторів. Він відрізняється від поточного алгоритму консенсусу Tezos — Emmy+, який іноді називають «алгоритмом в стилі Накамото».

Головна перевага Tenderbake — детерміністична фіналізація блоків. В Tenderbake блок стане фінальним, як тільки вузли додадуть поверх нього ще два блоки. Це розв’язує проблему форків і «зайвих» блоків при високих значеннях затримки мережі. Після переходу на Tenderbake мережа Tezos зможе створювати блоки швидше, ніж дозволяє поточний алгоритм Emmy+. В теорії, швидкість Tenderbake досягає 1 блоку в секунду.

Tenderbake: великий крок вперед

Мережа Tezos останні 3 роки регулярно отримує оновлення, але на сьогодні Tenderbake здається найбільшим нововведенням. Практично миттєва фіналізація гарантує виконання транзакцій відразу після створення блоку. Водночас користувачі криптовалют з «алгоритмами в стилі Накамото» на кшталт Bitcoin, Ethereum і поточної версії Tezos змушені чекати кількох підтверджень блоку.

Tenderbake поки знаходиться в стадії тестування. Проте його розробка і тестування силами спільноти показують, чого можна досягти за допомогою моделі ончейн-оновлення Tezos.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти