Децентралізована біржа на Tezos без tez: огляд SpicySwap

Децентралізована біржа на Tezos без tez: огляд SpicySwap

10 жовтня команда Genius Contracts запустила в мейннеті децентралізовану біржу SpicySwap. У перші 24 години роботи користувачі внесли в пули понад $1 млн, а тижневий обсяг операцій на біржі склав $420 000. При цьому SpicySwap навіть не підтримує tez! Розповідаємо, як працює SpicySwap і кому варто нею користуватися.

Дисклеймер: матеріал не є інвестиційною порадою або керівництвом до торгівлі. Tezos Ukraine не несе відповідальності за ваші інвестиційні рішення. Не вкладайте більше, ніж готові втратити.

У цьому матеріалі багато DeFi-термінів. Радимо ознайомитися з нашим словником.

Як працює SpicySwap

SpicySwap — це децентралізована біржа на базі автоматизованого маркетмейкера (АММ). Користувачі вносять токени в пули ліквідності, а смарт-контракти пулів розраховують обмінні курси по формулі X × Y = K. Значення X і Y позначають кількість токенів в пулі, а K — константу, яку можуть змінити тільки операції з ліквідністю.

Припустимо, Аліса внесла в порожній пул 10 tez (X) і 60 kUSD (Y). Значення K стало рівним 600, а обмінний курс становив 6 kUSD за 1 tez.

Потім Боб обміняв в пулі 5 tez на kUSD. Він очікував отримати 30 kUSD, але контракт віддав йому всього 20 kUSD.

Для АММ пулу операція Боба означає, що значення X зараз збільшиться до 15, Y — зменшиться, а K при цьому залишиться рівним 600. Маркетмейкер підставить в формулу X × Y = K нові значення та отримає А — кількість токенів, яку потрібно віддати Бобу для збереження K:

X × (Y − A) = K

15 × (60 − А) = 600

900 − 15А = 600

15А = 300

А = 20

За таким принципом працює більшість децентралізованих бірж. Користувачі не помічають цю особливість АММ, якщо обсяг їх операцій складає незначну частку від ліквідності пулу. Наприклад, якби Аліса внесла в пул 10 000 tez і 60 000 kUSD, Боб продав би 5 tez за 29,98 kUSD і залишився задоволений.

Це важливо, тому що SpicySwap недавно відкрилася, і в деяких пулах зараз мало ліквідності. Якщо хтось спробує обміняти 2 WTZ на kUSD, то отримає $10,66 замість $14,2.

WTZ і інші особливості SpicySwap

SpicySwap не підтримує tez (XTZ). Замість нього потрібно використовувати WTZ — обгорнутий tez, який можна випустити на Crunchy. При обгортанні Crunchy делегує tez бейкеру під 6% річних. Обгортання безкоштовне, але при зворотному обміні WTZ на tez потрібно заплатити 1% комісії.

Потім WTZ можна внести в пули ліквідності SpicySwap в парах з іншими токенами екосистеми Tezos. Біржа підтримує більшість популярних проєктів: токени Wrap Protocol, Crunchy, Plenty, Kalamint, HEN, QuipuSwap, SalsaDAO та алгоритмічні стейблкоїни.

Пул можна створити вручну: на вкладці Liquidity клацнути на один з токенів в парі, в списку натиснути кнопку Add і ввести адресу контракту токена та його id. Потім вибрати другий токен в парі й додати ліквідність в обмін на LP-токени.

На відміну від QuipuSwap і Vortex, SpicySwap дозволяє створити пул з будь-яких двох токенів. При обміні одного токена на інший користувач заплатить транзакційну комісію тільки за одну операцію. На QuipuSwap можна створити пул тільки в парі з XTZ, а обмін відбувається у два етапи: при покупці WRAP за kUSD маркетмейкер спочатку обміняє kUSD на XTZ, а потім XTZ на WRAP.

За обмін на SpicySwap користувачі платять 0,3% комісії. З них 0,2% отримують власники LP-токенів, а залишок 0,1% — користувачі, які внесли LP-токени в відповідну ферму. SpicySwap автоматично нараховує їм нагороди в LP-токенах.

Висновки

SpicySwap — найкраще місце для торгівлі нативним токеном біржі SPI, а також токенами проєкту SalsaDAO: sDAO, GSAL, wTaco і RSAL. Користувачі можуть купити їх без значних відхилень курсу або внести ліквідність для заробітку на комісіях.

При обміні інших токенів потрібно бути обережним: нестача ліквідності в пулі може привести до значного збитку.

Підписуйтесь на соцмережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

наступний

Як зробити DeFi безпечнішими: пояснюємо роботу примітиву Timelock в Tezos

Читайте схожі пости

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота