Quilt — децентралізований анонімний месенджер на Tezos

Quilt — децентралізований анонімний месенджер на Tezos

Ви перейшли б з Discord або Telegram в децентралізований чат на базі блокчейну? Коли на Tezos запуститься Quilt, ви можете це зробити.

Quilt — це децентралізований P2P-месенджер на Tezos із end-to-end шифруванням. Розповідаємо, як він працює.

Яку проблему вирішує Quilt

Блокчейн-технології змогли децентралізувати фінансову систему, але спілкування в інтернеті так і залишилося централізованим. Традиційні соцмережі так само експлуатують особисті дані користувачів і підривають їхнє психічне здоров’я.

Розробники Quilt хочуть децентралізувати спілкування за допомогою блокчейну та IPFS, щоб співрозмовники буквально володіли своїми повідомленнями та не турбувалися за їхню приватність. Крім того, Quilt буде кроссчейновим: користувачі Tezos зможуть спілкуватися з користувачами Solana, Polygon та інших EVM-чейнів.

Як перший юзкейс команда Quilt обрала торгівлю NFT. За допомогою чату користувачі зможуть зв’язатися з автором або власником об’єкта на його адресу в Tezos, домовитися про бартер або провести аукціон у загальному чаті.

Теоретично, у чаті Quilt може продати будь-який юзкейс, для якого потрібно поговорити:

 • OTC-угоди — написати власнику великої кількості токенів і запропонувати йому обмін напряму;
 • більша довіра — користувачі бачать адреси один одного і можуть переконатися в справжності ончейн-особи співрозмовника;
 • ескроу та дошки оголошень — безпечний продаж речей та послуг з оплатою в криптовалюті;
 • настільні ігри на блокчейні — хрестики-нулики, шашки, шахи між друзями.

Розробники також планують створити iFrame для Quilt, щоб інші команди могли легко вбудувати чат у свій проєкт. Вкладка «Повідомлення» в улюбленому гаманці або «Trollbox» на DEX — це буде круто.

Як користуватись Quilt

Зараз Quilt підтримує спільний кросчейн-чат між користувачами у тестнетах Tezos та Polygon, а також приватні повідомлення із наскрізним шифруванням на Polygon. Повідомлення зберігаються у децентралізованій базі даних Gun.

Спочатку потрібно встановити Temple Wallet, зайти на сторінку Quilt у Tezos та натиснути кнопку Connect Wallet. Потім — на кнопку загального чату у правому нижньому кутку.

Все тепер можна спілкуватися. Для надсилання повідомлень не потрібен газ, тому Quilt можна випробувати навіть з порожнім акаунтом в Jakartanet.

Кросчейн-працює: повідомлення про Джанні Родарі прийшло з Polygon, а решта — з Tezos.

У чат також можна надсилати будь-які файли. Quilt завантажує їх в IPFS, але попереднього перегляду поки немає — потрібно заходити в IPFS і завантажувати звідти файл.

Як працює наскрізне шифрування Quit

Щоб переписуватися в приваті з E2E-шифруванням, потрібно зайти у версію Quilt для Polygon. Вона виглядає трохи інакше: ліворуч — меню з поточним чатом, списком друзів для приватних повідомлень, налаштуваннями облікового запису та спільним чатом.

При логіні в Polygon Quilt попросить згенерувати ключі шифрування. Генерація включає виклик смарт-контракту, тому насамперед потрібно отримати тестові MATIC.

Потім можна додавати друзів по їх адресах в Polygon і спілкуватися.

Повідомлення приходять приблизно через 10-15 секунд після відправки — це наслідок шифрування та дешифрування повідомлень на стороні кожного користувача. При генерації нових ключів історія зникає, адже старі повідомлення зашифровані старим ключем і новий до них не підходить. Загалом шифрування працює як повинно.

Що цікаво: блокчейн-оглядач відображає тільки операції з генерації ключів, тобто саме спілкування в Quilt майже невидиме.

Чи варто зараз користуватись Quilt

Наш вердикт такий: Quilt — гарна ідея та чудова альтернатива теперішнім соціальним мережам. Месенджер саме для дегенів, без спаму, випадкових рекомендацій та цензури. Але в поточному стані Quilt виглядає більш як доказ концепції або MVP. Ви можете використовувати його для розваги, але будьте готові до того, що історія чату може зникнути без причини.

Якщо ви хочете допомогти команді відшліфувати чат і наблизити його до запуску в мейннеті, заходьте до Quilt, спілкуйтеся та давайте розробникам фідбек у Discord проєкту.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook
 3. Twitter українською мовою
 4. Twitter російською мовою
 5. Twitter англійською мовою
 6. YouTube-канал
 7. Instagram
 8. LinkedIn
 9. hub ForkLog

наступний

Короткий переказ AMA Temple Wallet та Everstake

Читайте схожі пости

Що таке смарт-контракти, даппи та NFT простими словами? Tezos для новачків

Що таке смарт-контракти, даппи та NFT простими словами? Tezos для новачків

Економіка Tezos у серпні: активних користувачів стає все більше

Економіка Tezos у серпні: активних користувачів стає все більше

Інструменти з XTZ на централізованих біржах того не варті

Інструменти з XTZ на централізованих біржах того не варті

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота