fbpx
15.06.2020

Q&A із засновником Tulip Tools Йоханом Танзером

Цього тижня ми зустрілися із засновником Tulip Tools Йоханом Танзером, щоб обговорити оновлення для Tplus, над чим працює команда Tulip Tools і чого очікувати від них у майбутньому. Нижче — Q&A із засновником Tulip Tools.

Метеріал перекладено на українську мову командою Tezos Ukraine
Оригінал: “
Q&A With Tulip Tools Founder Johann Tanzer

Що таке Tplus? Чим він може бути корисний для розробників Tezos?

Tplus — це інструмент, який автоматизує такі спільні завдання для розробників Tezos, як налаштування і резервне копіювання нод/пісочниць Tezos, а також пов’язане з ними ПЗ, яке може стати в нагоді в процесі розробки: індексатори, API і дослідники ланцюгів блоків. Замість того, щоб знову винаходити велосипед, Tplus намагається використовувати екосистему з відкритим вихідним кодом (Tezos) і спрощує запуск того ж ПО і інструментів, з якими зазвичай працюють користувачі Tezos, як в середовищі розробки, так і у виробничих середовищах.

Чим Вас зацікавив саме Tezos, а не інша платформа?

Історія Tplus почалася коли екосистема Tezos була менш зрілою, ніж сьогодні. Багато розробників з різних відомих команд побачили в цьому можливість, а не недолік, і вклали багато зусиль і старанної роботи в бачення того, якою може бути ця екосистема. Я знайомий з іншими платформами смарт-контрактів, але найбільше мене цікавить, наскільки відмінною (просунутою) може бути платформа смарт-контрактів: в Tezos я можу досліджувати це питання і впроваджувати інновації.

Над якими новими функціями і/або продуктами Ви зараз працюєте?

Наразі я більше зосереджений на тестових проектах і документації, щоб знизити бар’єр входу для нових розробників. Також розглядаю варіанти того, як зробити взаємодії за смарт-контрактами більш доступними для “нетехнічних” користувачів.

На які три речі Ви найбільше чекаєте на Tezos?

Гадаю, було б чудово завести службу імен Tezos, децентралізований обмін і, звичайно, крипто-тако.

Інші новини екосистеми:

– AirGap випустили розширення Beacon і SDK, які дозволяють користувачам легко підключати гаманець Tezos до додатка.

– Atomex анонсували веб-версію додатка Atomex і Linux і готують до випуску версії для MacOS і iOS.

– BUIDL Labs випустили інтерактивний навчальний курс зі SmartPy, щоб допомогти новим розробникам почати розробку смарт-контрактів Tezos.

– SmartPy поділилися першими експериментами з оракулами Chainlink на Tezos.

– Tezos Commons опублікували червневе оновлення спільноти.

– Tezos India Foundation приєдналися до прискорювача T-block, щоб все більше стартапів в Індії могли будуватися на Tezos.

– Команда TezosNotifierBot випустила оновлення для свого популярного бота Telegram.

– Tezos Ukraine опублікували блог-пост про мови програмування Tezos.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти