fbpx
14.12.2020

Q & A з розробниками Tezos Кіфером Тейлором і Люком Янгбладом

Цього тижня ми поспілкувалися з розробниками Tezos — Кіфером Тейлором і Люком Янгбладом про Harbinger, Kolibri і інші проєкти, над якими вони працюють. Нижче наш Q & A.

Що таке Harbinger?

Harbinger — це децентралізований оракул цін для Tezos. Він забезпечує криптографічну безпеку, а також є самоокупним. Harbinger дозволяє постачальникам даних криптографічно підписувати дані про вартість, які потім можуть бути розміщені ким завгодно в мережі Tezos в контракті оракула. Незалежно від того, хто публікує дані, у вас є можливість верифікації того, що дані не були змінені, оскільки контракт оракула прийме зміни ціни тільки в тому випадку, якщо підпис належить постачальнику даних. Він самоокупний, оскільки вартість виконань регулярних апдейтів ціни може бути покрита винагородами за стейкінг, отриманими в мережі Tezos. Одноразовий внесок в 8,000 tez, делегований валідатору в мережі Tezos network, принесе винагороду, достатню для забезпечення апдейтів цін на постійній основі, кожні 15 хвилин. На сьогоднішній день Harbinger підтримує дані від таких криптовалютних бірж Coinbase Pro, Binance, OKEx і Gemini.

Розкажіть про сферах потенційного застосування Harbinger? Які можливості Tezos може розкрити оракул цін?

Надійні і точні оракули цін, такі як Harbinger, можуть використовуватися для забезпечення боргових позицій, які знаходяться під заставою, на платформах для надання позик. Вони також можуть використовуватися для визначення ціни опціонів і ф’ючерсних контрактів, а також для забезпечення страховки і захисту від можливих збитків. Harbinger може стати в нагоді для будь-якого фінансового рішення, для якого необхідні точні дані за цінами. Наприклад, платформа для надання позик, на якій ви можете зайняти USDtz під свої tez, повинна знати, яка ціна tez, щоб переконатися, що у вас достатньо застави для повного забезпечення вашої позики.

Що таке Kolibri?

Kolibri — Defi додаток, що досі розвивається, який дозволить будь-якому власникові tez в мережі Tezos випускати стейблкойн, kUSD, який підтримується їх tez. kUSD — новий стейблкойн, який прив’язаний до долара США 1: 1, підтримується tez і забезпечується ціновим оракулом. Kolibri використовує Harbinger, щоб підтвердити, що вартість tez, що забезпечують kUSD завжди залишається вище, ніж та, за якою kUSD був випущений. Власники tez, які випускають kUSD, можуть продовжити делегувати обраному валідатору і отримувати винагороду за власні tez, навіть в той час, як вони використовуються в забезпеченні kUSD. Таким чином, кожен цикл ти заробляєш більше tez, що дозволяє збільшити заставу і, відповідно, випускати більше kUSD.

При створенні Harbinger, ідея проєкту по типу Kolibri завжди була у вас на думці?

Так. Ми знали, що для того, щоб створити такий алгорітмічний стейблкойн по типу kUSD, нам знадобиться надійне і точне джерело даних про ціни на заставу, яке зможе забезпечити цей стейблкойн. І так як на Tezos такого ще не було, ми вирішили його створити.

Що далі? Яке майбутнє світить Kolibri і Harbinger? Чим би ви ще хотіли поділитися?

Ми майже закінчили з кодом смарт-контрактів Kolibri, але ми повинні закінчити аудит безпеки і веб-фронтенд, який забезпечить простоту випуску kUSD. Ми плануємо запустити тестову мережу до кінця року, а після завершення аудиту безпеки незабаром запуститися в основній мережі. Після запуску ми також хотіли б вивчити можливість підтримки більшої кількості типів забезпечення, ніж тільки tez, таких як wEth і BitCoin, і в кінцевому підсумку створити децентралізовану платформу кредитування, де учасники можуть надавати або брати в борг всі типи активів.

Що підштовхнуло вас до використання саме Tezos? Чому не створили цей проєкт в іншому блокчейні?

У Tezos сильна екосистема, що складається з більш ніж 400 валідаторів, які допомагають захистити мережу, і мережа може оновлюватися через он-чейн управління для підтримки нових функцій. Крім того, побудова Liquid PoS Tezos дозволяє власникам tez здійснювати стейкінг і отримувати винагороди за допомогу в захисті мережі, залишаючись при цьому повністю ліквідними і маючи можливість відправляти свої tez на іншу адресу або контракт, навіть коли вони в процесі. Це робить tez більш корисними, ніж активи на інших блокчейнах, де ці активи непридатні для використання під час стейкінгу. Крім того, ми хотіли б подякувати команді SmartPy за створення відмінної мови смарт-контрактів, яка дозволила нам писати модульні тести і налагоджувати смарт-контракти в браузері. Без SmartPy створення Harbinger і Kolibri було б набагато складнішим.

Які три речі ви б хотіли бачити на Tezos?

Ми хотіли б бачити, як платформи кредитування розвиваються та процвітають. Ми також хотіли б бачити ланцюгові DAO (децентралізовані автономні організації), впроваджені на Tezos і використовувані для фінансування розробки нових функцій протоколу для ширшої екосистеми Tezos. Крім того, ми хотіли б бачити нові типи децентралізованих бірж, які забезпечують функції ціноутворення, які є більш зручними для стейблкойнів.

Додаткові апдейти в екосистемі:

На цьому тижні Tezos Foundatiom запустили Grant Platform для нових пропозицій по грантам, а також додали нові функції, серед яких, наприклад, процес огляду етапів роботи поточних грантоотримувачів. Дійсні та потенційні грантоотримувачі можуть ознайомитися тут. Нижче додаткові апдейти в екосистемі:

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти