fbpx
30.11.2020

Q & A з Енріке Суаресом, співзасновником і CEO MountX

Після успішного завершення першого проєкту MountX і Vertalo по токенізації сфери нерухомості в Мексиці ми поспілкувалися з співзасновником і CEO MountX — Енріке Суаресом про проєкт, токенізацію активів нерухомості та інші властивості системи.

Що таке MountX?

MountX — міжнародна краудфандінгова платформа нерухомості, призначена для того, щоб зробити складнодоступний і комплексний світ інвестування в нерухомість більш відкритим для всіх, скрізь і завжди.

Як токенізація активів змінить індустрію нерухомості?

Ринок нерухомості завжди був дуже складним, незалежно від того, ви просто його аналізуєте або зібралися інвестувати в нерухомість. Нерухомість — один з найбільш неліквідних класів активів, які вимагають значних вкладень капіталу протягом тривалого періоду часу. Це також тягне за собою тривалі і дорогі транзакційні процеси. Мільярдер Ендрю Карнегі сказав, що 90% мільйонерів заробили свої статки, вклавши кошти в нерухомість. Проблема в тому, що до цих пір не у всіх є доступ до інвестування в нерухомість. Токенізація — це процес позначення частки пайового володіння активами за допомогою токена на основі блокчейна, що означає поділ активу на акції (токени), які можна продати інвесторам. Оскільки безпека забезпечується активом нерухомості, їх часто називають «security токенами», а той, хто володіє токеном, володіє частиною будь-якого активу, пов’язаного з токеном.

І все ж, чому ми так упевнені в тому, що технологія блокчейн і нерухомість — таке гарне поєднання? Ось короткий список ключових моментів при токенізації блокчейну: безвідклична документація процесів, бездоганна прозорість, відстеження, доступність, підвищена безпека, ліквідність і зниження витрат на процеси.

Розкажіть нам трохи про конкретну нерухомість, яка токенізується. Де знаходяться перші об’єкти нерухомості? Чи є щось ще в розробці? Як відбираються ці об’єкти?

Першими двома токенізованими об’єктами MountX стали дві квартири в Керетаро, Мексика, загальною вартістю 5,2 мільйони песо / 250 000 доларів США. Ці апартаменти здаються в оренду і користуються великим попитом в зростаючому місті Керетаро. Цифрова платформа MountX керує всім життєвим циклом інвестицій в нерухомість, від придбання до управління і продажу. Ми надаємо доступ до нашого міжнародного співтовариства інвесторів через краудфандінг, який дозволяє зменшити початкові інвестиції. Наша інхаус команда з придбань проводить ретельний аналіз ринкових можливостей, грунтуючись на зібраних даних. Зараз ми зосереджені на районі Великого Торонто, аналізуючи інвестиційні можливості, щоб відкрити їх для інвесторів з усього світу. Ми відкриємо нашу першу канадську нерухомість в Торонто до кінця року, і це буде перший із серії канадських об’єктів нерухомості, які MountX запропонує інвесторам з Північної і Латинської Америки. MountX планує випустити 15+ активів протягом 1–2 років. Ця міжнародна ініціатива допомагає розширити присутність нерухомості в екосистемі цифрових активів в глобальному масштабі.

Коли ви шукаєте технологію для підкріплення платформи MountX, які функції найбільш важливі для вас?

Що стосується технологій, ми вибрали партнерство з Vertalo для створення повноцінного додатка, що дозволяє токенізувати активи в сфері нерухомості, що дозволяє інвесторам більш безперешкодно брати участь в інвестиціях в нерухомість, управляти ними і ліквідувати їх.

Основні функції, які нас цікавлять, — це безпека, простота і доступність. Нам вдається запропонувати нашим інвесторам ці функції за допомогою нашого блокчейн-додатка, який включає доступ до мережевого реєстру акціонерів з потрійною бухгалтерією, API-з’єднання з екосистемами приватних активів, переносиме право на участь з процесами перевірки інвесторів KYC / AML, вторинну ліквідність через партнерські системи з управління кандидатами (ATS), а також гаманці з блокчейн-ланцюжком без ключа — і все це на одній простій онлайн-платформі.

Як ви почали працювати з Vertalo і вирішили запустити цей проект токенізації на Tezos?

Після докладного глобального дослідження різних гравців в екосистемі безпеки MountX вибрали Vertalo за їх адаптованість, масштабованість і відданість команди, яка приділяє особливу увагу нерухомості. Ми вирішили використовувати Tezos, оскільки він пропонує потужні технічні інновації з точки зору механізму консенсусу, безпеки смарт-контрактів і процедур самостійного оновлення. Сильною стороною Tezos є також ком’юніті, Tezos Foundation, яке зацікавлене в систематичному покращенні свого протоколу і всієї екосистеми.

Додаткові апдейти в екосистемі:

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти