fbpx
news,Q&A - 15.06.2020

Q&A зі співзасновником Papers і AirGap Паскалем Бруном

Цього тижня Tezos Foundation зустрілися з Паскалем Бруном, співзасновником Papers і AirGap, щоб обговорити розширення Beacon і SDK, оглядач блоків tezblock і інші проєкти. Ми перевели їх бесіду українською мовою.

Над чим зараз працює команда Papers і AirGap?

Нашу діяльність і сферу інтересів можна розділити на дві категорії. До першої належать проєкти по роботі з відкритим вихідним кодом, призначені для поліпшення безпеки та клієнтського досвіду в межах екосистеми Tezos. Також, команда AirGap працює над створенням багатопротокольного гаманця для самостійного зберігання і робить акцент на доступній безпеці, використовуючи досвід мобільної безпеки, отриманий в роботі з великими фінансовими установами. AirGap заручилися активною підтримкою Tezos завдяки делегуванню, таким активам FA1.2, як tzBTC, інтеграції Beacon і майбутнім активам FA2, а також функції збереження конфіденційності Sapling. Мета Tezblock — зробити дані блокчейна Tezos більш доступними для звичайних користувачів. Beacon забезпечить активніше поширення dApps завдяки поліпшеним, безпечним і сучасним можливостям взаємодії. По-друге, Papers допомагає компаніям, зацікавленим у створенні проєктів для екосистеми Tezos, надаючи знання і рекомендації Tezos в сфері безпеки.

Розкажіть про розширення Beacon і SDK. Як вони можуть допомогти розробникам будувати на Tezos?

Beacon забезпечує користувачам бездоганний зв’язок між Tezos dApps та їх улюбленими гаманцями незалежно від того, чи знаходяться вони на мобільному телефоні, ПК або пристрої Ledger. Beacon SDK є реалізацією стандарту tzip-10, величезний внесок в який був зроблений різними стейкхолдерами екосистеми. Він дозволяє розробникам dApp додати підтримку Beacon за допомогою лише декількох рядків коду і надає розробникам гаманців необхідний набір інструментів для створення аналогів. Beacon із підтримкою dApp може взаємодіяти з гаманцями двома способами: 1) прямим з’єднанням за допомогою децентралізованої мережі Beacon через встановлення зв’язку з гаманцем шляхом сканування QR-коду або 2) через розширення Beacon, яке забезпечує таку ж підтримку підключення гаманця для Ledger і локальну мнемоніку.

Чому ви обрали саме Tezos, а не іншу платформу?

Спочатку ми зацікавилися підходом Proof of Stake, запропонованим Tezos. Особливу увагу привернула ідея самозмінного протоколу за допомогою управління, яке в свою чергу дає можливість впроваджувати нововведення. Незабаром після запуску основної мережі нам пощастило залучитися підтримкою Tezos Foundation у вигляді гранту. З тих пір нашою метою є надання знань спільноті розробників відкритого вихідного коду, а також сприяння розвитку екосистеми Tezos, роблячи її більш доступною як для розробників, так і для користувачів.

На які три речі ви найбільше чекаєте на Tezos?

Звичайно, весь потенціал децентралізованого фінансового простору з децентралізованими біржами і більш складними фінансовими продуктами. Переваги, які інтеграція Spaling може забезпечити для збереження конфіденційності транзакцій. Оптимізація і спрощення роботи користувача з мета-транзакціями і функція інтелектуального відновлення.

Можливо, ви хотіли б поділитися чимось ще?

Якщо Ви працюєте над додатком dApp, зверніть увагу на Beacon. Ми з нетерпінням чекаємо новин від розробників, і завжди раді питанням і відгукам.

Інші новини екосистеми:

 1. Baking Bad випустили оновлення Better Call Dev — оглядача смарт-контрактів, з новим макетом, темною темою, публічним API, панеллю інструментів та ін.
 2. Baking Bad опублікували статтю про те, як перейти з Mystique API на TzKT API.
 3. Madfish Solutions опублікували посібник зі створення DApp на Tezos з гаманцем Thanos.
 4. Nomadic Labs опублікували новий випуск серії блогів «Тим часом в Nomadic Labs» (Meanwhile at Nomadic Labs).
 5. Stove Labs оголосили про проект «Кухня Tezos», в якому Ви зможете опанувати нові концепції і демо-додатки у форматі воркшопу.
 6. TezEdge випустили статтю про те, як візуалізувати потік даних в ноді Tezos в Rust.
 7. Tezos Commons випустили третій епізод TezTalks Radio.
 8. 15 червня в Tezos Commons відбудеться жива бесіда з Мейсоном Борда з Tokensoft.
 9. 14 червня Ом Мальвія з Tezos India Foundation спільно з Coin Crunch India проведе AMA.
 10. Tezos Ukraine оголосили про онлайн-зустріч з Baking Bad, яка відбудеться 30 червня.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

 1. Telegram-канал.
 2. Facebook.
 3. Twitter українською та російською мовами.
 4. Twitter англійською мовою.
 5. YouTube-канал.
 6. Instagram.
 7. LinkedIn.
 8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти