fbpx
development,tezos-intro - 22.07.2020

Організації та бібліотеки для розробників на Tezos

Публікуємо матеріал про організації, що формують екосистему Tezos, і різні бібліотеки, доступні для роботи з платформою.

У попередніх матеріалах ми розглянули основи гаманців Tezos в рамках даної екосистеми та пов’язані з Tezos оглядачі блоків і веб-сайти з оцінки бейкерів.

Tezos Foundation, розташований в м. Цуг, Швейцарія, є основою екосистеми Tezos як організація, що фінансує і надає гранти для розвитку екосистеми Tezos. Tezos Foundation — швейцарська некомерційна організація, контрольованим Федеральним наглядовим органом. Його мета — «просування протоколу Tezos за допомогою грантів та інших засобів розгортання капіталу». Фонд Tezos публікує піврічні аудиторські звіти, щоб інформувати громадськість про своє фінансове становище. Згідно зі звітом від березня 2020 року, активи Фонду Tezos становлять близько 635 мільйонів доларів США.
Для додаткової інформації щодо річного звіту, будь ласка, перейдіть за посиланням:

Tezos foundation biannual report

Для додаткової інформації про Tezos Foundation, будь ласка, перейдіть за посиланням: https://tezos.foundation/

Якщо Ви зацікавлені в процесі отримання грантів, ознайомтеся з нашою попередньою статтею тут

Одержувачі грантів і організації, що працюють на Tezos.

Norn Community, Росія: https://norn.community/projects/tezos-notifier-bot/

Команда Norn Community Russia створила Telegram бот – Tezos Notifier. Це один з найулюбленіших серед користувачів бот, використовуваних для відстеження адрес і транзакцій.

Tezos Rio, Бразилія: https://tezos.rio/

Tezos Rio — творці гаманця Tezzet. Місія Tezos.Rio полягає в тому, що вони сприяють створенню «Набору для розробки ПО», завдяки якому розробники інших традиційних комп’ютерних мов (таких як Android або Plain Java) зможуть з легкістю створювати додатки, що взаємодіють з мережею Tezos. Ми розробили бібліотеку під назвою TezosJ_SDK, що дозволяє будь-якому Java-програмісту створити власний гаманець Tezos. Це відкриває безліч можливостей для інтеграції, наприклад, побачити Tezos в мобільних додатках. Крім того, за допомогою звичайного файлу JAR можна розширити його використання до інших комп’ютерних мов, таких як .NET, Coldfusion, Python, PHP та ін. TezosJ_SDK був номінований на грант Фонду Tezos і отримав грошові кошти для подальшого розвитку.

Tezos China, Китай: https://tezos.org.cn/

Tezos China — одна з нових організацій в рамках екосистеми Tezos. Однією з її цілей є розвиток спільноти Tezos в Китаї. Команда працює поступово, маленькими кроками, але ми впевнені, що їм під силу побудувати потужне східне співтовариство Tezos.

Tezos Commons, США: https://tezoscommons.org/

Tezos Commons, одна з найстаріших організацій Tezos, «підтримує ідеї, осіб і організації, що створюють цифрову співдружність. Ми даємо можливість спільноті бути архітекторами за допомогою розвитку місцевих громад, комунікації, підвищень, освіти, фінансування ініціатив та адвокації ». Tezos Commons — ведучі TezTalks і також випускають безліч статей про людей, що працюють в екосистемі Tezos. Tezos Common є однією з двох команд, що стоять за TezosAgora, яка в свою чергу допомагає користувачам дізнатися про структуру управління Tezos завдяки даним реального часу про голосування нових поправок.

Tezos India, Індія: https://tezosindia.foundation/

Tezos India Foundation — творці Tezsure. Команда також працює над оракулами Oro. Їх місія складається з трьох елементів: 1) «Такі поняття як формальна верифікація, OCaml і Michelson, розглядаються на спільних з університетами семінарах. Наша мета — навчати і знаходити нових інженерів Tezos в Індії ». 2) «Щоб досягти найкращих результатів в країні з населенням 1,3 млрд осіб, Tezos India Foundation проводить заходи в семи містах: Делі, Мумбаї, Бангалор, Хайдарабад, Пуна, Ченнай і Ахмедабад». 3) «Ми підтримуємо технологічні дослідження шляхом співпраці з промисловими університетами. Розвиток екосистеми Tezos в Індії можливий завдяки встановленню партнерських відносин і консультацій з компаніями».

Tezos Israel, Ізраїль: https://tezos.co.il/

Простіше кажучи, «Tezos Israel — це інноваційна лабораторія, яка служить ізраїльській екосистемі в питаннях освіти, навчання і впровадження блокчейн-технологій». Команда постійно працює над розробкою нових технологій і взаємодією з партнерами, з метою розуміння потенційних переваг Tezos. А завдяки власному центру досліджень і розробок Tezos Israel створюють інноваційні способи їх практичного застосування в бізнесі.

Tezos Japan, Японія: https://www.tezos.or.jp/

Tezos Japan підтримують всі заходи з навчання із заохоченням зовнішніх ресурсів і підтримки місцевих університетів. Крім того, вони забезпечують проведення досліджень, розробку, надання інформації та консультацій на платформі Tezos. Tezos Japan також допомагають у просуванні проекту Tezos і наданні субсидій через різні організації, університети, науково-дослідні інститути і т. д. З іншого боку, вони сприяють процесу підбору персоналу для підприємств, діяльності щодо забезпечення/ впровадження технологій для компаній, що розглядають бізнеси, засновані на Tezos, співпраці між сферами освіти і промисловості і т. д. Врешті, команда Tezos Japan сприяє розробці і підтримці технічного забезпечення, освіти і субсидій для розробників, включно з університетами та дослідницькими інститутами.

Tezos Korea, Південна Корея: https://tezoskoreacommunity.org/

Tezos Korea — корейське співтовариство Tezos, що допомагає користувачам з Кореї орієнтуватися в екосистемі Tezos. Вони проводять організаторський форум спільноти, який інформує користувачів про різні оновлення, включаючи способи усунення несправностей корейською мовою.

Tezos Southeast Asia, Сингапур: https://www.tezos.org.sg/

Tezos Southeast Asia — незалежна некомерційна асоціація, керована професіоналами з Сінгапуру. Її командний склад включає авторитетних ветеранів галузі, які забезпечують стратегічні поради і нагляд. Tezos Southeast Asia вірять, що Tezos стимулюватиме соціальні, політичні та економічні інновації в глобальному масштабі. Їх основна місія полягає в підтримці протоколу і екосистеми Tezos для досягнення цієї мети. Команда прагне розширити можливості окремих осіб і організацій по всьому світу для створення надійної і децентралізованої цифрової співдружності.

Tezos Ukraine, Україна: https://tezos.org.ua/en/

Tezos Ukraine (TU) був створений і існує як частина глобальної екосистеми Tezos. Команда адептів технологій, які активно співпрацюють зі світовим співтовариством Tezos, в 2020 році об’єдналися, щоб створити «Tezos Ukraine». TU — громадська організація, створена і зареєстрована у 2020 році в Україні, зі штаб-квартирою в Києві. Засновниками є Сергій Васильчук та Міхай Цибуляк. Місію свого створення Tezos Ukraine бачить в пошуку і розробці інноваційних технологічних рішень в області нових, відкритих і децентралізованих архітектур програмного забезпечення, здатних стати відповіддю на виклики сучасного суспільства. Tezos Ukraine стоїть за проектом Tezos Giga Node серед безлічі проектів, що знаходяться в процесі розробки. Це молода організація, яка постійно вдосконалюється, і в тому числі є однією з рушійних сил, що стоять за українським проектом Цифрової Валюти Національного Банку України.

Tezos.help, Швеція: https://www.tezos.help/

Tezos.help (Швеція) є одним з найпопулярніших веб-сайтів, пов’язаних з Tezos. Від організаційних оглядів, новин Tezos, і до ресурсів Tezos — на Tezos.help Ви знайдете все і навіть більше.

TQ Tezos, США: https://tqtezos.com/

TQ Tezos (Tocqueville Group) є однією з найбільших організацій в екосистемі Tezos, зі штаб-квартирою в Нью-Йорку. TQ Tezos влаштовують Tquorum — одне з найбільших зібрань в Tezos. У них також є власна команда розробників, яка працює над оракулами, і допомагає в підтримці таких інструментів для випічки, як Kiln. Вони також є командою, що стоїть за TezosAgora, яка допомагає користувачам відстежувати і вивчати систему управління, включаючи пропозиції, за які голосують.

Бібліотеки, які використовуються для роботи на Tezos:

Conseil: https://github.com/Cryptonomic/Conseil

Conseil — це API запитів для блокчейна Tezos. Завдяки бібліотеці JavaScript ConseilJS легко взаємодіє з Tezos. Найчастіше його використовують в роботі з Javascript, а сторінка Github підтримується Cryptonomic — командою, яка створила гаманець Galleon.

Taquito: https://tezostaquito.io/, https://github.com/ecadlabs/taquito

Taquito — це набір бібліотек TypeScript для розробки на блокчейні Tezos. Taquito написаний в ідіоматичному стилі TypeScript і включає в себе набір готових компонентів React. Taquito ідеально підходить для будь-якого JavaScript-проекту на зовнішньому або внутрішньому рівні з мінімальними залежностями. За замовчуванням Taquito не покладається на жодний стек, окрім Ноди Tezos. Taquito забезпечений підтвердженим API, що використовує TypeDoc і тестами безперервної інтеграції з нодою Tezos; релізи його версій публікуються на npmjs.org. Це одна з найулюбленіших бібліотек серед користувачів екосистеми Tezos. Вона використовується в TQTezos, Ligo, TruffleSuite і Nomadic Labs.

SoTez: https://github.com/AndrewKishino/sotez

Ще одна відмінна бібліотека JavaScript для розробників Tezos. SoTez майже рівномірно розподілено між JavaScript і TypeScript.

TezosKit: https://github.com/keefertaylor/TezosKit

TezosKit — це Swift SDK, який значно спрощує розробку Tezos для iOS і MacOS. Це одна з найпопулярніших бібліотек, використовуваних для розробки на Tezos з ОС Mac. Бібліотека надає безліч інформації, щоб допомогти будь-кому з користувачів Mac.

Go-Tezos: https://github.com/goat-systems/go-tezos

Go Tezos — бібліотека GoLang для простої взаємодії з блокчейном Tezos. Це керована бібліотека для Вашої ноди Tezos. Дана бібліотека отримала грант від Фонду Tezos для забезпечення її сталого розвитку протягом 2020 року. Вона знаходиться на гідному рівні, і буде вдосконалюватися в майбутньому.

PyTezos: https://pytezos.baking-bad.org/

Бібліотека PyTezos — це набір інструментів Python для блокчейна Tezos, що включає роботу з ключами, підписами, контрактами, операціями, конструктором запитів RPC і високорівневий інтерфейс для взаємодії зі смарт-контрактами. PyTezos можна використовувати для створення повноцінних програм, а також проведення досліджень в Jupyter. Підтримується однією з найулюбленіших команд розробників, Baking Bad.

NeTezos: https://github.com/baking-bad/netezos

Простіше кажучи, NeTezos — це бібліотека .Net Standard 2.0 для роботи з Tezos. Створений і підтримується Baking Bad. NeTezos містить безліч корисної інформації, яка може стати в нагоді для тих, хто працює з .Net Standard.

AirGapIt: https://github.com/airgap-it/airgap-coin-lib

Бібліотека AirGapIt підтримується творцями гаманця AirGap на Tezos. Ця бібліотека пропонує єдиний API для підготовки, підпису і трансляції для Tezos серед інших криптовалют. AirGapIt — незалежна від протоколу бібліотека, що дозволяє легко обробляти найважливіші завдання, пов’язані з криптовалютою і блокчейнами. Вона складається із загального для всіх реалізованих протоколів інтерфейсу, що особливо корисно в контексті AirGap.

На цьому ми завершуємо серію статей про екосистему Tezos.

Залишайтеся з нами, щоб дізнаватися про подальші новини:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти