fbpx
05.02.2021

Команда розробників TQ Tezos анонсувала NFT-платформу OpenMinter

Минулого тижня ми розповіли про Homebase і BaseDAO — інструменти для створення децентралізованих автономних систем від команди TQ Tezos. Це не єдиний проєкт, над яким працює TQ Tezos. Кілька днів тому команда анонсувала OpenMinter — платформу для створення і торгівлі невзаємозамінними токенами (non-fungible tokens, NFT) на Tezos.

Ми підготували адаптований переклад анонсу OpenMinter з блогу TQ Tezos.

Альфа-версія OpenMinter

У версію OpenMinter v0.1 входить двигун для випуску NFT і вітрина (Showcase) для взаємодії з токенами. За допомогою вітрини користувачі торгують NFT на F2A-майданчиках типу Kalamint і переглядають токени в гаманці.

OpenMinter v0.1 підтримує:

 1. Створення NFT з метаданими, що відповідають TZIP-16.
 2. Технологію Beacon для роботи з гаманцями, такими як Thanos і Kukai.
 3. Випуск токенів в мейннеті Tezos та Delphinet.
 4. Створення нових смарт-контрактів в користувацькому інтерфейсі.
 5. IPFS-інтеграцію з сервісом Pinata для хостингу активів, які лежать в основі NFT.

В майбутньому OpenMinter отримає вбудований NFT-маркетплейс, а також інструменти для інтеграції NFT-вітрини на сайт. TQ Tezos разом з іншими командами екосистеми Tezos працює над новою стандартною пропозицією для випуску мультимедійних NFT і токенізації широкого асортименту контенту. Команда також досліджує випуск батчів, часткове володіння NFT, механізми випуску квитків на NFT і проведення аукціонів.

Можливості OpenMinter

TQ Tezos розробляє OpenMinter для контент-мейкерів та колекціонерів. За допомогою OpenMinter користувачі зможуть оцифрувати свою творчість на блокчейні Tezos. Токенізовані об’єкти легко показати світу, передати другу чи підписникам, викласти на Reddit або поділитись ними в Twitter через DirectAuth.

Для створення NFT в OpenMinter користувач під’єднує гаманець, завантажує зображення, заповнює назву та опис. Потім творець токену може вказати додаткову інформацію в вигляді data- атрибутів. Наприклад, рік створення можна вказати в вигляді “year”, “####”.

Потім користувач вибирає колекцію для активу і випускає його за допомогою вбудованого контракту Minter. Творець токену може запустити власний смарт-контракт для хостингу NFT або колекції.

Для створення смарт-контракту і присвоєння йому псевдоніму в OpenMinter потрібно кілька разів клацнути мишкою. Потім користувач може за допомогою вітрини переглянути створені NFT і пов’язані з ними контракти.

Після передачі NFT іншому учаснику мережі Tezos токен зберігає інформацію, яку вказав творець. Власники NFT можуть передавати їх одразу з індивідуальної сторінки токена на вітрині.

До кінця місяця команда TQ Tezos додасть до вітрини панелі для торгівлі NFT по фіксованій ціні в XTZ та для перегляду історії транзакцій активу.

Зараз TQ Tezos допрацьовує OpenMinter, щоб розробники змогли інтегрувати власні маркетплейси і вітрини для демонстрації токенів. Ігрові проєкти і спортивні бренди можуть скористатись OpenMinter для випуску колекційних токенізованих об’єктів на готовій інфраструктурі для їх створення та продажу.

Також команда TQ Tezos оцінює можливості розробки системи роялті і отримання прибутку з продажу або часткового володіння NFT за допомогою взаємозамінних токенів.

Майбутнє OpenMinter

План розвитку OpenMinter враховує потреби контент-мейкерів і колекціонерів. Розробники інтегрують в OpenMinter підтримку оновлень мережі, таких як Edonet і метаданих для медіаконтенту. Також команда TQ Tezos буде покращувати роботу OpenMinter на веб- і локальних хостингах.

Проєкт OpenMinter хоче дати контент-мейкерам інструмент для токенізації будь-якого контенту: зображень, пісень, відео, 3D-моделей або документів. TQ Tezos хоче спростити створення NFT до рівня «завантажити файл на платформу і вибрати потрібний пункт зі списку». Додаткова ціль розробників — впевнитись, що контент-мейкери отримають інструменти для кастомізації метаданих і вказівки авторства.

Залишайтесь на зв’язку з Tezos Ukraine:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter українською та російською
 4. Twitter англійською
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти