Фотографії як інвестиція: розповідаємо про NFT-маркетплейс Arago на Tezos

Фотографії як інвестиція: розповідаємо про NFT-маркетплейс Arago на Tezos

На Tezos запустився Arago — спеціалізований NFT-маркетплейс для фотографів. Особливості: курирування, жорсткі ліміти та «всі права захищені». А однією з перших колекцій став фоторепортаж із міста Нью-Йорк у Донецькій області.

Ми вивчили Arago та поспілкувалися з його представниками. Розповідаємо про цілі маркетплейсу, принципи роботи Arago та NFT-колекцію, присвячену конфлікту в Україні.

Фотографія недооцінена (буквально)

Щодня люди роблять 2,5 мільярда знімків, і більшість із них потрапляють до соціальних мереж. Талановитим фотографам важко досягти популярності та захистити права на свою творчість, а колекціонерам — оцінити реальну вартість робіт.

За даними дослідницького агентства Artprice, частка торгівлі фотографіями на ринку мистецтва займає менше ніж 2% від загального обсягу операцій. Для NFT цей показник становить 5%.

Команда Arago хоче покращити становище фотографії на ринку. Але оскільки знімки не можна повністю віднести до цифрового чи крипто-мистецтва, їм потрібен спеціалізований маркетплейс з такими особливостями:

 • обмежений випуск NFT, щоб вони одночасно набули цінності та поширення;
 • система захисту прав та докази володіння;
 • оцінка фотографів, які хочуть продавати роботи.

Іншими словами, професійним фотографам потрібен анти-інстаграм.

Як працює Arago

Як і інші преміум-маркетплейси, Arago курує авторів. На цьому схожість закінчується.

Arago випускає NFT у кількості 8 штук. Один токен отримує автор фотографії, решту купують колекціонери. Разом із токенами вони отримують права на некомерційне використання знімків, на кшталт показу у віртуальних галереях. Arago планує розробити для цього спеціальний API. Фотограф же зобов’язується більше не продавати це зображення ні в якому вигляді.

Крім того, за додаткову плату колекціонер може разом із NFT отримати надрукований знімок із відповідним сертифікатом. Завдяки цьому покупці матимуть змогу перевірити справжність фотографії на вторинному ринку. Процес друку контролює автор, щоб забезпечити кращу якість, чіткість та кольори.

Колекція New York, Ukraine на Arago

Однією з перших на Arago з’явилась колекція від швейцарського фотографа Нільса Акерманна. Разом із журналістом Себастьяном Гобертом він відвідав Нью-Йорк — колишнє місто Новгородське на Донеччині.

1892 року Нью-Йорк заснували німецькі поселенці. У 1951 році влада СРСР перейменувала його в Новгородське, а в лютому 2021 року парламент України повернув йому колишню історичну назву. Зараз там іде війна.

Акерманн і Гоберт випустили книгу-путівник прифронтовим містом. У ній зібрано інтерв’ю з жителями, цікаві факти про засновників та багато фотографій.

З цих знімків Акерман зібрав колекцію «New-York, Ukraine», яка продається на Arago. Колекціонери можуть вже ознайомитися з каталогом чи купити NFT.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

наступний

Як делегувати tez під 185% річних: пояснюємо синтетичні активи на прикладі ctez

Читайте схожі пости

Апдейти додатків Tezos: Naan, Temple Wallet, Youves, Smartlink та QuipuSwap

Апдейти додатків Tezos: Naan, Temple Wallet, Youves, Smartlink та QuipuSwap

Гайд про аірдропи токенів та NFT на Tezos

Гайд про аірдропи токенів та NFT на Tezos

Огляд fx(text): децентралізований web3-блогінг на fxhash

Огляд fx(text): децентралізований web3-блогінг на fxhash

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота