Екосистема Tezos у вашому смартфоні: огляд мобільного гаманця та DApp-браузера Naan

Екосистема Tezos у вашому смартфоні: огляд мобільного гаманця та DApp-браузера Naan

Команда Tezsure наприкінці 2021 року запустила мобільний гаманець Tezos Naan. Крім стандартного «отримати-надіслати» він дозволяє працювати з популярними проєктами Tezos: Plenty, Quipuswap, Objkt і навіть Tezotopia.

Розповідаємо про мобільний гаманець Tezos Naan: де встановити, як підключити свою адресу, якими програмами Tezos можна користуватися зі смартфона і чи є альтернативи Naan.

Установка Naan

Naan доступна для Android, iOS та macOS. Для установки перейдіть за посиланням або знайдіть його в магазині додатків.

При першому запуску Naan попросить вас створити або імпортувати гаманець за допомогою seed-фрази або приватного ключа. Якщо ви не використовували деривацію для роботи з кількома гаманцями під одним ключем, залиште поле Password порожнім.

Потім натисніть кнопку Import account — через кілька секунд гаманець буде готовим до використання.

Стандартні функції Naan

На головному екрані відображаються баланси всіх популярних токенів Tezos. Кнопка Send відкриває інтерфейс для відправки токенів, Receive — дає скопіювати вашу публічну адресу і відразу показує його у вигляді QR-коду.

На нижній панелі знаходиться меню вкладок: гаманець, покупка tez за фіатні гроші (провайдер — Wert), галерея NFT, галерея DApp на Tezos та налаштування.

На кнопці із зображенням відкривається галерея NFT. Натиснувши на об’єкт, можна переглянути додаткову інформацію: опис, власників, емісію та історію операцій з токеном. Щоб відправити NFT, потрібно зайти в гаманець, натиснути Send та в інтерфейсі відправки вибрати вкладку Collectibles.

Також у Naan можна переглядати колекції інших користувачів. Для цього потрібно натиснути кнопку з вашою адресою у верхньому правому куті, вибрати Import Gallery і ввести адресу.

Вбудований браузер для програм Tezos

За натисканням на кнопку з плитками відкривається галерея доступних програм:

 • DEX — Plenty, Quipuswap і Vortex;
 • DeFi — ctez, Kolibri, youves, Crunchy, FlameDeFi, Alien’s Farm;
 • NFT — Objkt, hic et nunc, Kalamint, Rarible;
 • GameFi та інше — Tezotopia, PixelPotus, Tezos Domains.

Галерея та програми працюють у вбудованому браузері.

Підключення гаманця виглядає навіть простіше, ніж на десктопі, тому що не потрібно вручну підписувати транзакцію. Натиснувши, Connect Wallet вибрали у списку Naan або Beacon → Naan, отримали повідомлення про успішну синхронізацію.

Проте будь-які транзакції слід підтверджувати вручну.

Ми по черзі запустили всі програми: подивилися наскільки зручно ними користуватися та які можуть виникнути проблеми.

У мобільних версіях проєктів зі списку знайшлося лише два баги:

 • сайт ctez має надто великий масштаб. Швидше за все, його оптимізовано під квадратний екран iPad;
 • hic et nunc не відкривається. Можливо, через історію із воскресінням на новому домені. Щоб його запустити, потрібно вручну ввести адресу www.hicetnunc.cc.

Заради експерименту вручну відкрили сайти, яких немає у списку: fxhash, teia, Versum, Juster, Salsadao, SpicySwap. Усі працювали добре та дозволили під‘єднати гаманець через Beacon.

Висновок: якщо ваш улюблений додаток або сервіс на Tezos підтримує підключення гаманця через Beacon, ви зможете користуватися ним у Naan або іншому браузері. Практично всі програми Tezos оптимізовані під мобільні пристрої.

Експериментуємо далі

Naan відкриває програми у вбудованому браузері та для синхронізації гаманця використовує Beacon. Перевірили, чи можна відкрити програму в Google Chrome або Safari та під‘єднати гаманець через Naan. Виявилося, що можна: смартфон запускає програму Naan і отримує дозвіл під’єднати гаманець.

Висновок: якщо вам не подобається інтерфейс вбудованого браузера Naan, можете скористатися будь-яким іншим.

Face ID, делегування, тестнет

Остання іконка у нижньому меню – налаштування. Там можна делегувати tez бейкеру за його адресою, скопіювати seed-фразу гаманця, під’єднатись до тестнета, додати ще один гаманець або видалити поточний.

Якщо примусово закрити Naan на iOS і запустити його ще раз, програма запитає дозвіл на використання Face ID. Ідентифікацію потрібно проходити у двох випадках: при перезапуску Naan та для перегляду seed-фрази.

Висновок: хочете безпечно користуватися Naan — закривайте його примусово. Якщо його просто згорнути, він не вимагатиме Face ID при запуску.

Tezsure поділилися планами на розвиток Naan: вони планують додати інтерфейс для бейкінгу ліквідності та провести редизайн.

Альтернативи Naan

Beacon підтримує ще три мобільні гаманці: додатки AirGap та Autonomy, а також веб-гаманець Kukai. З їх допомогою також можна підключатися до програм Tezos у мобільних браузерах, але користувальницький досвід гірший, ніж у Naan.

Для роботи з AirGap потрібно встановити дві окремі програми – AirGap Wallet для взаємодії з програмами і AirGap Vault для зберігання ключів. Не найзручніше рішення.

Autonomy має дивний інтерфейс — для імпорту існуючого гаманця потрібно зайти в меню, а воно відкривається за натисканням на нібито декоративний логотип Autonomy вгорі. Частина NFT так і не завантажилася.

Висновки: крім Naan є інші мобільні гаманці для використання Tezos зі смартфона, але Naan нам здається найзручнішим з погляду користувача.

Підписуйтесь на соціальні мережі XTZos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

наступний

Гайд по ctez: що це, навіщо потрібен, як користуватись

Читайте схожі пости

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота