23 тисячі tez за NFT: найдорожчі колекції fxhash

23 тисячі tez за NFT: найдорожчі колекції fxhash

У червні ми розповіли, як знайти нові перспективні колекції NFT. Сьогодні підготували огляд найдорожчих NFT-колекцій на Tezos.

Розбираємось, які прийоми використовували автори найдорожчих колекцій, рахуємо обсяги продажів та робимо висновки про смаки китів-колекціонерів.

Кольорові клітинні автомати

RGB Elementary Cellular Automaton — клітинна RGB-колекція авторства ciphrd. Це візуалізація елементарного клітинного автомата Стівена Вольфрама: програми, яка за заданим правилом створює хаотичну структуру.

У своїх роботах ciphrd використав такий підхід:

 • вибирав випадковий розмір клітини, тобто розмір полотна;
 • вибирав три випадкові правила із 53 варіантів;
 • призначав клітинам кожного правила свій колір — червоний, синій та зелений;
 • запускав еволюцію клітин кожного кольору за власним правилом.

В результаті вийшла тисяча різних робіт, від цифрового шуму до цілком упорядкованих фракталів.

Це найдорожча колекція історії fxhash. Обсяг торгів на вторинному ринку — 392 800 tez ($683,4 тисяч за поточним курсом). Колекціонери готові купити один токен за 2,2 тисячі tez.

У ciphrd є ще дві колекції: Ethereal Microcosm із загальним обсягом торгів у 70 тисяч tez та <iframes> з обсягом 25,8 тисяч tez.

Сади та моноліти

Garden, Monoliths — 255 робіт, які художник zancan створив за допомогою власного алгоритму «Grass.js». Він складає зображення з десятків простих елементів: квітів, трав і монолітів. Алгоритм накладає їх один на одного, а процес малювання видно під час анімації завантаження токена.

У лютому 2022 року токени торгувалися в районі 30-50 tez, але зараз їхня ціна зросла до 23 456 tez за найдешевший NFT. Сумарний обсяг перепродаж становив 379.5 тисяч tez ($664,1 тисяч).

Пізніше Zancan випустив ще дві колекції у схожому стилі. Їх одразу розкупили: обсяг торгів з урахуванням первинних продажів становив майже 400 тисяч tez для “A Bugged Forest” і 380 тисяч tez для “(kinder) Garden, Monuments“.

Сумарний обсяг операцій із цими колекціями склав 1,16 млн tez — майже $2 млн за поточним курсом.

Луски драконів

Dragons — колекція авторства Williamapan на fxhash; вона складається з 512 лусочок драконів.

Може здатися, що роботи виконані пензликом на полотні, тим більше, що в твіттері Williamapan є анімації з малюнків на папері. Але там художник пояснює, що створював лусочки за допомогою скрипту і додавав цифровий шум для імітації текстури. Іноді скрипт видавав унікальні штуки на кшталт голови дракона з блакитним оком.

На первинному ринку продажі склали 12,8 тисяч tez ($22,1 тисяч). Однак любителі міфології наторгували на вторинному ринку на 220 тисяч tez ($380,6тисяч). Мінімальна вартість однієї роботи на момент публікації — 3,8 тисяч tez.

Кордони можливостей

horizon(te)s — 400 зображень за авторством IskraVelitchkova та zachlieberman. Вони комбінували прямокутники та лінії для утворення порталів, вікон, горизонтів та свічень.

Художники пишуть, що використовували три режими створення картин, тому токени так сильно відрізняються один від одного.

Загальний обсяг торгів колекції — 354 тисяч tez ($612,4 тисяч), на вторинному ринку — 187,3 тисяч tez ($324 тисяч). Мінімальна ціна таких NFT — 1,1 тисяч tez.

Дрібночерпа

SMOLSKULL — 2000 двовимірних NFT-черепів. Проста на вигляд колекція не така проста зсередини: скрипт створює схожу на череп форму, додає зуби та очі з імітацією глибини. Завдяки грі з розмірами черепа, очних ям і рота зображення вийшли набагато різноманітніше, ніж інший генеративний піксель-арт.

Markknol випустив 23 колекції, але черепи залишилися найпопулярнішимиі: обсяг торгівлі склав 150.4 тисяч tez ($260,1 тисяч). Ціни NFT на вторинному ринку починаються із 300 tez.

Висновки

Найдорожчі колекції на fxhash сильно відрізняються на вигляд, але у них є спільна риса — генеративність. Головними інструментами художників стали клавіатура та середовище розробки.

Можливо, колекціонерам подобається ідея створення картин за чіткими математичними правилами. Це відповідає духу блокчейн-технологій та криптографії. Якщо ви хочете стати успішним NFT-художником — навчайте JavaScript.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook
 3. Twitter українською мовою
 4. Twitter російською мовою
 5. Twitter англійською мовою
 6. YouTube-канал
 7. Instagram
 8. LinkedIn
 9. hub ForkLog

наступний

Бджоли, токени, багети: Team Vitality запустила V.Hive на Tezos

Читайте схожі пости

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Коротка історія генеративного мистецтва та як його робити

Коротка історія генеративного мистецтва та як його робити

Унікальні за стилем, виконанням та задумом NFT-колекції Tezos

Унікальні за стилем, виконанням та задумом NFT-колекції Tezos

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота