Еволюція бейкінгу ліквідності: Sirius DEX, SIRS та 77% APY на Kord.fi

Еволюція бейкінгу ліквідності: Sirius DEX, SIRS та 77% APY на Kord.fi

Дисклеймер: матеріал не є інвестиційною порадою чи керівництвом до торгівлі. Tezos Ukraine не несе відповідальності за ваші інвестиційні рішення. Не вкладайте більше, ніж готові втратити.

Минулого тижня LP-токен бейкінгу ліквідності отримав назву Sirius (SIRS). Наприкінці липня його додав youves, потім біржа Bittrex і новий DeFi-проєкт Tezos Kord.fi.

Згадуємо, як працює бейкінг ліквідності і розбираємось, як заробляти на ньому ще більше за допомогою Kord.fi.

Що таке бейкінг ліквідності

Бейкінг ліквідності (Liquidity Baking або LB) — це пул для обміну токенів, який фінансується протоколом. Він з’явився у Tezos у серпні 2021 року.

Основа бейкінгу ліквідності — децентралізована біржа Sirius DEX для пари tez/tzBTC. Користувач може обміняти tez на tzBTC і назад, внести ліквідність та отримати LP-токени Sirius (SIRS). Але на відміну від інших децентралізованих бірж, Sirius DEX фінансує сам Tezos: у кожному блоці протокол створює та субсидує контракту 2,5 tez.

В результаті ліквідність Sirius DEX постійно зростає, і учасники отримують пасивний дохід завдяки субсидіям. Поточний прибуток за даними liquidity-baking.com складає 26,85% APY у tez. Грубо кажучи, якщо Боб внесе в Sirius DEX 1 tzBTC та 13 000 tez, то через рік його частка в пулі становитиме вже 1 tzBTC та 16 510 tez. Звісно, якщо не враховувати непостійні втрати, непередбачуваний і досить небезпечний для капіталу фактор.

Завдяки гарантованому пасивному прибутку бейкінг ліквідності приваблює інвесторів. Зараз у пулі є 4,9 млн tez та 367 tzBTC загальною вартістю $17 млн. Ліквідність в свою чергу приваблює трейдерів: за даними TzKT обсяг операцій на Sirius DEX становить щонайменше $200 тисяч на добу та $18 млн на місяць.

Як заробляти на бейкінгу ліквідності

Щоб отримувати ті самі 26,85% річних у tez, потрібно володіти часткою пулу Sirius DEX, тобто токенами SIRS. Їх можна отримати двома способами: внести tez і tzBTC до пулу або просто купити.

Найпростіший спосіб внести ліквідність та отримати SIRS — скористатися графічним інтерфейсом на TzKT або на TezBlock.

Дивно, але ми не знайшли SIRS на жодній DEX Tezos, тобто його не можна просто купити, продати або створити з ним пул ліквідності. Історія операцій токена майже повністю складається з випуску та спалювання з рідкісними транзакціями між користувачами без участі смарт-контрактів. Поки що єдине місце для покупки SIRS — спотові пари SIRS-USDT та SIRS-BTC на біржі Bittrex.

Ринок Bittrex можна використовувати для арбітражу SIRS. Наприклад, якщо вартість SIRS там вища, ніж вартість частки в пулі Sirius DEX — можна мінтити SIRS і продавати його на Bittrex із прибутком. Арбітраж працює і в інший бік: якщо SIRS на Bittrex торгується зі знижкою — можна його купувати та забирати з пулу ліквідність із прибутком.

Також постійний приплив tez у Sirius DEX означає, що згодом курс tez до tzBTC у цьому пулі опускається нижче, ніж курс tez/tzBTC інших DEX. Якщо у вас є tzBTC, можна купити tez з дисконтом.

Як заробляти ще більше за допомогою Kord.fi

Дисклеймер: Kord.fi у беті, його смарт-контракти ще не пройшли аудит.

Одночасно з ребрендингом бейкінгу ліквідності на Tezos з’явився лендинговий протокол Kord.fi для фармінгу з плечем.

На Kord.fi є два інструменти: лендинг та фармінг. Користувачі вносять tez та tzBTC у лендинг-пули під відсоток. Фермери позичають звідти додаткові кошти, вносять їх у бейкінг ліквідності та отримують більше SIRS зі збільшеною прибутковістю.

Максимальне плече для фермерів — 4х, тобто на свій 1 tez користувач може позичити до 3 tez. Відсоток забезпечення позики розраховується як співвідношення застави до суми позики в tez та tzBTC. Якщо це значення впаде нижче 120%, Kord.fi або інший користувач може ліквідувати позику та отримати різницю між вартістю застави та позиченою сумою.

APY депозитів і фармінг залежить від відсотка використання лендингових пулів (Utilization Rate). Максимальний APY для фермерів становить до 77,12% при позиці tez і до 26,78% при позиці tzBTC. Поточний APY депозитів — 7,84% для tez і 27,69% для tzBTC. Kord.fi автоматично реінвестує кошти та максимізує прибутковість.

Висновки

Бейкінг ліквідності — унікальний фінансовий інструмент із прибутком в нативному токені протоколу. Ребрендинг контракту та токена в Sirius DEX і SIRS повинен підвищити впізнаваність бейкінгу ліквідності та зробити його популярнішим.

26% річних у tez — дуже висока прибутковість. За допомогою Kord.fi її можна збільшити до 77% річних, але з ризиком втратити кошти при стрибках курсу в Sirius DEX. Не женіться за надприбутком і не вкладайте більше, ніж готові втратити.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook
  3. Twitter російською та українською
  4. Twitter англійською
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Історія Teia.art: маркептлейс врятований спільнотою

Читайте схожі пости

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Як працює IPFS і де насправді зберігаються ваші NFT

Як працює IPFS і де насправді зберігаються ваші NFT

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота