Найважливіша цеглинка в DeFi: огляд лендингового протоколу Yupana

Найважливіша цеглинка в DeFi: огляд лендингового протоколу Yupana

Лендингові протоколи дуже важливі для DeFi-екосистеми, тому що кредити є основою економіки. MadFish Solutions скоро запустить Yupana, і ми хочемо розповісти про роль позик у DeFi.

Пояснюємо, чому кредити такі важливі, як працюватиме Yupana і кого насамперед зацікавлять позики під заставу криптовалюти.

Ринок кредитування вп’ятеро більший за фондовий ринок

Світовий ВВП становить $85 трлн, капіталізація ринку акцій — $93 трлн. Обсяг непогашених зобов’язань за кредитами перевищує $475 трлн. Ринок кредитів — найбільший ринок у світі.

Позики забезпечують безперебійний оборот коштів і дозволяють перетворити бездіяльний капітал однієї людини на робочий інструмент іншої.

Кредитування вважається одним із найбезпечніших способів заробітку. Банк бере на себе пошук позичальників, перевірку їх платоспроможності, бухгалтерію та інші турботи. Інвестор просто вносить гроші на депозит та отримує прибуток.

Загалом можливість отримати гроші під відсоток рухає економіку вперед.

Як працюють позики у блокчейні

У DeFi замість банків — лендингові протоколи. Ліквідність лендингових протоколів на Ethereum складає $20 млрд або 50% від усіх заблокованих у DeFi коштів.

Оскільки у блокчейні немає механізму примусового стягнення коштів, то позичальники беруть кредити під заставу криптовалют. Вартість забезпечення завжди перевищує вартість кредиту, щоб при падінні цін протокол міг ліквідувати заставу та повернути інвестору вкладені кошти. Наприклад, при ціні tez $2 і вимоги до забезпечення 200%, позичальник може взяти $1 за кожен tez у заставі.

При виплаті кредиту позичальник повинен повернути токени, а також процентну ставку: прибуток позикодавцям та комісію платформи. Відсоткова ставка кредитів у лендингових протоколах залежить від попиту на токен серед позичальників. Наприклад, інвестори внесли до протоколу 100 000 kUSD та 10 uBTC. Позичальники взяли 90 000 kUSD та 1 uBTC, в результаті ставка за кредитами та прибуток провайдерів kUSD буде вищим, ніж у uBTC.

Навіщо брати позики в криптовалюті

На перший погляд, позики у криптовалюті дивні: користувач віддає $200 в tez і отримує $100. Але сенс операції — у перетворенні бездіяльного капіталу на робочий.

Допустимо, інвестор хоче одночасно утримувати tez у надії на зростання, але при цьому заробляти на фармінгу ліквідності. Якщо він візьме позику в стейблкоїнах під заставу tez, то зможе обміняти їх на потрібні токени та отримувати прибуток з фармінгу, поки tez зростає в ціні.

Аналогічно позики можна використати, щоб відкрити довгу позицію або урізноманітнити портфель. Користувач бере позику в стейблкоїнах під заставу tez і купує на них більше tez або інших токенів.

Найцікавіший спосіб використання позик — коротка позиція. Для цього користувач бере позику в tez під заставу стейблкоїнов і відразу продає tez. Коли ринок падає, він купує tez за зниженим курсом, повертає позику і отримує прибуток у стейблкоїнах.

Як працює лендинговий протокол Yupana

Зараз Yupana доступна тільки в тестнеті ithacanet, тому прибутковість 167% річних у tez і ліквідність tzBTC у розмірі 7,5*10^101 — несправжні. MadFish Solutions запрошують усіх охочих приєднатися до тестування та пошуку багів. Дізнайтесь більше у блозі MadFish.

Розробники вивели весь інтерфейс однією екран. Зверху зображається ваш депозит у протоколі Yupana, вартість позичених коштів, доступний обсяг позики та ліміт до ліквідації.

Внизу екрана знаходиться інтерфейс для роботи: таблиця ліворуч — депозити, праворуч — позики. Щоб внести активи, потрібно натиснути стрілку під потрібним токеном, потім натиснути кнопку Supply, ввести кількість токенів і підтвердити транзакцію в гаманці. З цього моменту Yupana почне нараховувати прибуток на депозит.

Після внесення депозиту ви отримаєте y-wTEZ, які позначають вашу частку в Yupana (по суті це LP-токени).

Щоб взяти позику, спочатку потрібно дозволити використовувати депозит як заставу. Для цього у таблиці Your supply assets увімкніть перемикач Collateral і підтвердіть транзакцію.

Після цього в таблиці Borrow assets виберіть потрібний токен, натисніть Borrow, введіть кількість активів та підтвердіть транзакцію у гаманці. За хвилину токени з’являться у гаманці.

Цього функціоналу достатньо для основних кейсів лендингових протоколів: пасивного заробітку на депозитах, залучення капіталу, відкриття довгих та коротких позицій без участі централізованих бірж.

Також користувачі можуть заробляти на ліквідації позицій, що пішли “під воду”. У тестні іноді з’являються відкриті для ліквідації позиції — можна попрактикуватися.

Крім того, на Yupana є крута аналітика доступних активів: кількість токенів, поріг ліквідації, модель прибутковості та інші дані.

В цілому, Yupana працює просто та ефективно. Ми віримо, що вона розворушить DeFi-екосистему Tezos.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Аналітика економіки Tezos: мейнстрім — це добре

Читайте схожі пости

988%, 110%, 47%, 40% річних — найвигідніші ферми на Tezos у 2023 році

988%, 110%, 47%, 40% річних — найвигідніші ферми на Tezos у 2023 році

Plenty.network: пояснюємо що робити з PLY та veNFT та як на них заробляти

Plenty.network: пояснюємо що робити з PLY та veNFT та як на них заробляти

Що таке мультисіг і навіщо він потрібний? Пояснюємо простими словами

Що таке мультисіг і навіщо він потрібний? Пояснюємо простими словами

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота