Пояснюємо Kvadrat.finance — прибуток з утримання tzBTC у квадраті

Пояснюємо Kvadrat.finance — прибуток з утримання tzBTC у квадраті

Kvadrat — це спекулятивний безстроковий інструмент від розробників лендингового сервісу Kord.fi. Kvadrat надає користувачам довгі позиції tzBTC з експозицією в квадраті. Буквально: якщо курс tzBTC зросте вдвічі, утримувач позиції заробить у чотири рази більше.

Kvadrat влаштований досить складно, тому ми спробуємо пояснити простими словами, як він працює і звідки береться прибуток.

Як працює Kvadrat

Kvadrat.finance зараз доступний у Ghostnet. Щоб випробувати довгу покупку, коротку продажу та внесення ліквідності в пул, потрібні тестові tzBTC. Їх можна попросити Discord або Telegram команди Kord.fi.

Kvadrat використовує два токени: обернутий біткоїн tzBTC і токен kvBTC.

Основа Kvadrat — контракт на базі Checker, на якому також працює ctez. Він регулює пропозицію kvBTC та його ціну в пулі ліквідності tzBTC/kvBTC.

Kvadrat регулярно отримує ціну BTCUSD з централізованих бірж і на її основі коригує ціну tzBTC² (звідси і Kvadrat у назві) та курс kvBTC у пулі. Коли ціна BTC зростає, курс kvBTC зростає у квадраті. При цьому контракт постійно щодня зменшує ціну kvBTC у пулі, щоб таким чином реалізувати виплату ставки фінансування від тримачів довгих позицій на користь тримачів коротких.

Також на Kvadrat є кілька способів отримання пасивного прибутку. Перший — шорт токена kvBTC для отримання щоденної ставки фінансування. На бічному ринку може принести значний прибуток, навіть тризначний APY. Другий — мінтинг LP-токенів пулу tzBTC/kvBTC для отримання торгових комісій.

Активна торгівля на Kvadrat зводиться до відкриття довгих та коротких позицій.

Довга. Користувач купив kvBTC за tzBTC. Курс BTC зріс, а за ним і курс tzBTC/kvBTC збільшився у квадраті. Користувач обміняв kvBTC на більшу кількість tzBTC, ніж вклав.

Короткий. Користувач змінтив kvBTC під заставу tzBTC і одразу продав їх у пулі за tzBTC. Курси BTC та tzBTC/kvBTC впали. Користувач викупив у пулі потрібну кількість kvBTC, спалив їх та забрав раніше закладені tzBTC. Прибуток склав різницю між продажем та купівлею kvBTC у tzBTC.

Переваги Kvadrat перед звичайним децентралізованими ф’ючерсами

Головна перевага полягає в тому, що завдяки алгоритму коригування ціни в пулі довга позиція на Kvadrat не може бути ліквідована. При падінні ціни BTC власники kvBTC отримають нереалізовані збитки, але не втратить позицію повністю.

Друга перевага — у можливостях для пасивного заробітку. Мінтери kvBTC та провайдери ліквідності для пулу tzBTC/kvBTC отримуватимуть ставки фінансування та торгові комісії пулу.

Третя перевага — Kvadrat не видає прибуток надрукованими з повітря токенами. Дохід власників довгих позицій забезпечений tzBTC, а розмір реалізованого прибутку за фактом залежатиме від доступної ліквідності в пулі.

Користувач з довгою позицією розміром 0,0001 tzBTC зможе отримати свій прибуток у квадраті, а ось користувач з довгою позицією 10 tzBTC при продажі kvBTC опустить його курс і можливо навіть отримає збиток.

Погляньте на скріншот: при позитивному P&L 0,1114 tzBTC (ліворуч знизу) при закритті позиції та продажу kvBTC ми отримаємо лише 0,0995 tzBTC (праворуч).

Як використовувати Kvadrat

Розробники виділяють три основні кейси:

  • спекуляції — експозиція у квадраті без ризику ліквідації дозволяє заробити більше та безпечніше, ніж при використанні помірного плеча на CEX. Головне — не утримувати позицію надто довго, щоб ставка фінансування не з’їла прибутку;
  • хеджування — довга позиція на Kvadrat може врівноважити ризик непостійних збитків при внесенні tzBTC в пули ліквідності, зокрема Sirius DEX;
  • фермерство прибутковості — заробіток торгових комісій та ставка фінансування дозволяють отримувати непогану прибутковість на ведмежому ринку та накопичувати tzBTC.

Якщо ви хочете дізнатися більше про інші стратегії використання Kvadrat, механізм ліквідації коротких позицій та формулу розрахунку ставки фінансування — загляньте в документацію Kvadrat.

Висновки

Зазвичай на CEX бики довго тримають токени з надією на зростання, а ведмеді шукають можливості для швидкого продажу з плечем. Kvadrat навпаки винагороджує бугаїв за швидкі угоди, а ведмедів — за довге утримання позицій.

Ми раді бачити, що на Tezos з’являється все більше проєктів, здатних замінити централізовані інструменти та залучити більше користувачів до DeFi. З нетерпінням чекаємо запуску Kvadrat у мейннеті та нових проєктів Kord.fi.

наступний

Офлайн виставки Tezos NFT: що там цікавого?

Читайте схожі пости

988%, 110%, 47%, 40% річних — найвигідніші ферми на Tezos у 2023 році

988%, 110%, 47%, 40% річних — найвигідніші ферми на Tezos у 2023 році

Plenty.network: пояснюємо що робити з PLY та veNFT та як на них заробляти

Plenty.network: пояснюємо що робити з PLY та veNFT та як на них заробляти

Що таке мультисіг і навіщо він потрібний? Пояснюємо простими словами

Що таке мультисіг і навіщо він потрібний? Пояснюємо простими словами

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота