Kukai 2.0: як розробники адаптували гаманець для роботи з NFT

Kukai 2.0: як розробники адаптували гаманець для роботи з NFT

За даними tzkt.io, користувачі Tezos провели на маркетплейсі hitecnunc 5,7 млн ​​операцій і випустили 424 тисячі токенів. Важлива частина NFT екосистеми — якісні стандарти токенів, до яких можна швидко адаптуватись. Гаманець Kukai першим запровадив підтримку стандарта FA2 для взаємозамінних токенів та NFT, а в кінці вересня оновив UI для ще кращої роботи з невзаємозамінними токенами.

Ми поспілкувалися з розробниками Kukai Wallet, і розповімо про те, як команда розвиває гаманець та покращує досвід користування NFT на Tezos.

Стаття оновлена за коментарями розробників Kukai

Що таке Kukai Wallet

Kukai — це веб-гаманець Tezos. Він працює в браузері і доступний на будь-яких комп’ютерах та мобільних пристроях з доступом до інтернету.

Користувач може імпортувати існуючий гаманець з файлу з ключами (* .tez), мнемонічної фрази або Ledger. Також він може створити нову адресу з прив’язкою до Gmail, Facebook, Twitter або Reddit.

Kukai підійде тим, хто хоче керувати своїм гаманцем з мобільного телефону або швидко зробити бекап ключів, щоб зберігати їх на зовнішньому накопичувачі. А після оновлення — і для колекціонерів, яким набридло для перегляду своїх NFT заходити на маркетплейси.

Попередні версії гаманців Tezos менше фокусувались на NFT

Будь-який токен на блокчейні — це запис в сховищі смарт-контракту у вигляді «Баланс адреси TZ1 становить Х токенів». Для правильного та зручного відображення балансу гаманцю потрібно отримати метадані: назву, символ, кількість знаків після коми та логотип контракту. За стандартами TZIP-12 і TZIP-16, творець токена повинен додати цю інформацію в сховище смарт-контракту в поле metadata: у вигляді окремої структури даних (map) або посилання на файл з метаданими.

Метадані взаємозамінних токенів стандартизовані, тож гаманцю простіше їх прочитати та опрацювати. З іншого боку, в метаданих NFT є додаткові поля, в тому числі ipfs-посилання на зображення, музику, відео та файли інших форматів:

  1. У кожного токена з унікальним id повинні бути власні метадані у вигляді map або посилання на файл.
  2. Крім стандартних даних на зразок імені та логотипу, метадані окремого NFT містять посилання на токенізований актив — artifactUri, обкладинку — displayUri, і іконку — thumbnailUri.

Через те, що попередні версії гаманців фокусувались на взаємозамінних токенах, NFT показувалися у вигляді назви та логотипу контракту-мінтера. Різні NFT з одного маркетплейса виглядали як взаємозамінні токени. Але зараз гаманці типу Kukai 2.0 запровадили біль дружелюбний інтерфейс: вони виносять звичайні токени та NFT в різні вкладки, а також підтримують попередній перегляд токенізованих активів.

Як розробники покращили користувацький досвід в Kukai Wallet

У січні розробники додали в Kukai підтримку метаданих NFT. В вересневому оновленні вони покращили інтерфейс, роботу з зображеннями різного розміру та анімованими файлами *.gif. Гаманець спочатку перевіряє адреси контрактів, які взаємодіяли з користувачем. Потім він відправляє API-запити оглядачеві Better Call Dev і отримує у відповідь посилання на метадані токенів цих контрактів. Kukai зчитує з метаданих посилання на токенізовані зображення, завантажує їх і кешує на виділених серверах.

Завдяки індексації метаданих в Better Call Dev і кешуванню Kukai завантажує прев’ю NFT за кілька секунд. У разі, якщо Better Call Dev не повертає результат, гаманець може зчитати деякі метадані безпосередньо з блокчейну за допомогою Taquito.

На момент публікації Kukai Wallet відображає формати .jpg, .png, .svg і .gif, а незабаром в ньому з’явиться підтримка відео та аудіо-NFT.

Підписуйтесь на соцмережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

наступний

Як заробляти на DeFi і не боятися криптозими: стейкаємо стейблкоїни на Wrap Protocol

Читайте схожі пости

NFT не тільки для художників: огляд DNS.xyz

NFT не тільки для художників: огляд DNS.xyz

5 проєктів на Tezos, які рекомендують Kukai та Naan

5 проєктів на Tezos, які рекомендують Kukai та Naan

Історія Teia.art: маркептлейс врятований спільнотою

Історія Teia.art: маркептлейс врятований спільнотою

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота