Від теорії до практики: учасники інкубатора Tezos Ukraine почали працювати над браузером блокчейну

Від теорії до практики: учасники інкубатора Tezos Ukraine почали працювати над браузером блокчейну

Пет-проєкт — це невеликий, простий, але робочий продукт. З їх допомогою розробники закріплюють навички, експериментують із технологіями та навчаються працювати в команді.

Учасники інкубатора Tezos Ukraine вже вивчили теорію та виконали практичні завдання. Тепер вони разом працюють над пет-проєктом — блокчейн-оглядачем Tezos. Також вони поділилися з нами враженнями від навчання в інкубаторі та розповіли, що хочуть зробити в оглядачі.

«Менторство — ключовий фактор успішного навчання»

Скільки часу у вас пішло на теорію та практику? Чи можете порівняти ефективність інкубатора Tezos Ukraine з курсами з розробки або іншими навчальними програмами?

Андрій Ковальчук, фронтенд: Навчання у групі зайняло близько 700 годин, самостійна робота — ще 170 годин.

Раніше я навчався у школі програмування з дуже інтенсивною програмою, розрахованою на вивчення «з нуля». Не завжди була можливість засвоїти теми та практикуватися, тому що не вистачало часу.

В інкубаторі я можу вчитися повний робочий день та виділяти більше часу на важливі чи складні теми. Я отримую знання, які потім зможу застосувати у реальних завданнях, а не абстрактну теорію. У порівнянні зі школою програмування ефективність інкубатора набагато більша.

Олександр Петренко, фронтенд: Я постійно вивчав щось нове чотири місяці. У минулому я проходив різноманітні курси. Навчання в інкубатор Tezos Ukraine не поступається їм інтенсивністю, але й не виходить за рамки розумного.

Окрім вивчення технологій, ми вчилися працювати в команді та спілкувалися з ментором. Менторство — ключовий фактор успішного навчання: в освоєнні будь-яких знань важливо мати людину, яка пояснить складні моменти на пальцях.

Роман Саєнко, бекенд: У сумі я навчався 10 тижнів або понад 200 годин. Я раніше не проходив таких курсів. У інкубатора достатня інтенсивність, і вона зростає в міру освоєння нових матеріалів.

Сильно допоміг ментор: він пояснював помилки, підказував правильні практики та давав корисні поради. Перед початком роботи над пет-проєктом — оглядачем — він висунув низку вимог, за якими ми склали приблизну картину готового продукту. Загалом отримані знання — непогана база для старту в блокчейн-розробці.

Олексій Алтинцев, фронтенд: Інкубатор — відмінний курс. Він за короткий час допоміг позбутися поганих звичок та помилок junior-розробника. Крім того, я одержав відповіді на багато питань і тепер розумію, як працюють різні блокчейн-продукти.

Раніше я самостійно вивчав розробку за допомогою документацій. Хоча там є вся необхідна інформація, але без менторства важко зрозуміти «best practices». Ще ментор виступає у ролі вчителя та допомагає оцінити рівень володіння матеріалом.

Блокчейн-оглядач з погляду фронтенду та бекенда

Що ви плануєте у пет-проєкті?

Андрій Ковальчук, фронтенд: Оглядач чи блокчейн-експлорер — це інструмент для відстеження транзакцій та оцінки стану мережі. Наш продукт показуватиме деталі блоків: id, час створення, ім’я бейкера, кількість операцій, їх обсяг, комісії. Користувачі зможуть сортувати дані, а потім ми додамо інструменти для аналітики.

Роман Саєнко, бекенд: Завдання оглядача — брати дані з блокчейну, переносити їх в нашу базу даних, а потім відображати її на сайті в UI.

Оглядач буде працювати так: ми надсилаємо запит до RPC-вузла Tezos, він повертає потрібну інформацію. Ми її обробляємо та записуємо до бази даних. Сайт за допомогою нашого API надсилає запити до БД та відображає її вміст.

Як СУБД ми використовуємо Clickhouse, в якій зручно зберігати та аналізувати дані. Для взаємодії з блокчейном Tezos застосовуємо бібліотеку TzGO: вона має свою RPC-бібліотеку для ефективного декодування даних.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Що спільного у Tezos та Стоунхенджа: розповідає СОО TriliTech Робін Макс

Читайте схожі пости

Розробка після акселератора: як податись на грант для запуску проєкту

Розробка після акселератора: як податись на грант для запуску проєкту

Розробка та запуск власного проєкту: підсумки акселератора Tezos

Розробка та запуск власного проєкту: підсумки акселератора Tezos

Google, Vimeo та Міністерство цифрової трансформації України: знайомимося з менторами Tezos DeFi Hackathon 2022

Google, Vimeo та Міністерство цифрової трансформації України: знайомимося з менторами Tezos DeFi Hackathon 2022

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота