Як почати колекціонувати NFT: від найдешевших до дорогих

Як почати колекціонувати NFT: від найдешевших до дорогих

Минулого тижня ми запитували у читачів, скільки NFT є на їхніх гаманцях. Результати здивували — 51% відповіли, що вони не мають жодного токена.

Можливо, вони сприймають NFT як «віддав $10, отримав jpeg, і навіть не jpeg, а запис у реєстрі». Насправді колекціонування NFT глибше та цікавіше, про що ми й розповімо.

Навіщо колекціонувати NFT

При слові «мистецтво» ми уявляємо або Мону Лізу, або абстрактні мазки на полотні. І вони обов’язково коштують дорого. Але чому їх купують? У колекціонерів традиційного мистецтва свої причини:

  • бажання підтримати художника (якщо він живий);
  • особисте задоволення від факту володіння оригіналом, адже копією картини важко пишатися;
  • права на комерційне використання робіт — докладніше про це у нашому матеріалі про ліцензування;
  • інвестиції — це ризиковано, але знамените полотно або jpeg можуть сильно зрости в ціні.

NFT-колекціонери, швидше за все, збирають токени з тих самих причин. При цьому NFT коштують набагато дешевше, а зібрати вражаючу цифрову колекцію набагато простіше.

Починаємо колекцію: отримуємо NFT безкоштовно

Взагалі, небагато NFT коштують мільйони доларів. Художники часто роздають роботи безкоштовно, щоб зібрати аудиторію або від любові до того, що вони роблять.

Перший спосіб отримати NFT безкоштовно — взяти участь в еірдропі, тобто обмеженої за часом роздачі токенів. Про них найпростіше дізнатися у Twitter. Для цього потрібно в пошуку ввести теги #tezos, #drop і #mint, а там шукати повідомлення про дропи. Також є окремий проєкт для відстеження дропів NFTDrops.

Другий спосіб — збирати утиліті-NFT проєктів. Наприклад, у Blockxer можна отримати NFT-картридж і пограти в гру, а в Mooncakes — забрати NFT-тортик.

Третій спосіб — просто взяти безкоштовні NFT на одному з маркетплейсів. Зайдіть на будь-який і виберіть сортування від найдешевшого до найдорожчого. Ось що є на objkt.com:

Розширюємо колекцію: купуємо NFT

Переходимо до звичайних NFT від 0,1 tez. Їхня якість — вища, художня цінність — глибша, стилі — різноманітніші.

Перший спосіб знайти хороші NFT — у розділі explore будь-якого маркетплейсу. Просто відфільтруйте пропозиції за ціною, тегами та mimetype — видом токенізованого контенту. На відміну від безкоштовних, серед платних токенів багато анімацій та відео.

Другий спосіб — знову шукати в Twitter, цього разу за тегами #cleanNFT і #tezos. Не забувайте відкривати коментарі на постах на кшталт «У мене 100 tez, кидайте сюди свої NFT!» — там художники шилять свої роботи.

До речі, якщо ви хочете отримати щось окрім цифрового об’єкта, у Twitter можна знайти і такі пропозиції. Наприклад, при покупці “FØKK U MUG” за 75 tez автор відправить вам чашку.

Завершуємо колекцію діамантом: роботи найпопулярніших художників

Деякі NFT коштують 23 тисячі tez і більше — в огляді найдорожчих колекцій є п’ять таких прикладів. Проте митці рідко зупиняються на одній серії токенів і працюють далі, іноді — за менші гроші. Купите, і зможете говорити «У мене є оригінал Zancan-a», або чекати поки цей NFT подорожчають. Ось приклади:

  • ciphrd зробив колекцію RGB-автоматів, яка посіла перше місце за обсягом торгівлі — 400 000 tez. Однак нові і не такі популярні токени за його авторством коштують від 3 до 200 tez.
  • Zancan, автор тих самих Gardens, Monolits за 23 тисячі tez. Його прості роботи можна купити до 100 tez.
  • Williamapan, автор колекції з 512 драконьких лусочок по 4 тисячі tez. Абстрактні роботи продаються за 700 tez;
  • Iskra Velitchkova — співавтор horizon(te)s. Вони коштують від 1,1 тисячі tez, але токени самої Іскри можна купити за 1,5 tez;
  • Markknol став знаменитим завдяки колекції SMOLSKULL із 2000 NFT-черепів. Вони порівняно недорогі: 300 tez на вторинному ринку. Але якщо черепа вас не цікавлять, можете взяти інші токени за 2-3 tez.

І насамкінець

Якщо ви хочете розпочати колекцію — не купуйте відразу найдороджчі роботи. Збирайте токени для душі: спочатку беріть безкоштовні, потім купуйте те, що більше подобається. Сприймайте покупку як підтримку художника, щоб він мав мотивацію працювати далі і радувати вас контентом.

наступний

Fruit Ninja сучасності: огляд Sliced.art

Читайте схожі пости

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота