Стейкінг та ще два способи отримувати пасивний дохід на Tezos

Стейкінг та ще два способи отримувати пасивний дохід на Tezos

Стейкінг криптовалюти – це як дивіденди за акції: утримуєте актив, а вам за це платять. І у Tezos теж так можна. Розповідаємо, де та як заробляти на стейкінгу tez.

Спойлер: найпростіше делегувати tez з гаманця та отримувати 6% річних. Але є й інші засоби пасивного заробітку, іноді навіть вигідні!

Що таке стейкінг на Tezos

Tezos працює на алгоритмі консенсусу Liquid Proof-of-Stake. Нагороди за підписання блоків та транзакційні комісії отримують бейкери — користувачі, які запустили свої вузли та внесли на них 8000 або більше tez.

Tezos підтримує делегування — коли користувач «передає» свої tez бейкеру. «Передає» в лапках, тому що делеговані токени залишаються у користувача-делегата, але мережа враховує їх при розрахунку балансу бейкера. У результаті баланс бейкера зростає, він заробляє більше токенів і ділиться прибутком зі своїми делегатами.

Під стейкінгом у Tezos зазвичай мається на увазі делегування. Прибутковість бейкінгу становить 6,18% річних, а делегування — приблизно 5,9% річних. Від цих чисел і відштовхуватимемося.

Навіщо стейкати Tezos?

По-перше, це найпростіший спосіб пасивного заробітку на криптовалюті. Потрібно тільки купити токени, внести їх у стейкінг і все.

По-друге, делегування токенів бейкерам підвищує безпеку мережі. Чим більше tez знаходиться у чесних бейкерів, тим більше коштів знадобиться для реалізації атаки 51% або іншого способу зашкодити блокчейну.

По-третє, це безпечний спосіб заробітку. Механізм стейкінгу закладено в алгоритм консенсусу — найнадійнішу частину коду, яка є у блокчейні. Нагорода нараховується в нативних токенах — знову ж таки, найстабільніших із тих, що є на блокчейні.

Найвигідніший стейкінг tez: делегування в гаманці

Найпростіший спосіб делегувати токени — зробити це в гаманці Temple Wallet. Для цього потрібно натиснути на баланс tez, потім на кнопку Delegate, а тоді вибрати зі списку бейкера для делегування токенів.

При делегуванні tez залишаються на вашому гаманці та не блокуються. Бейкер почне нараховувати вам нагороди не раніше ніж через 20 днів: до цього моменту протокол Tezos не враховуватиме ваші кошти при розрахунку балансу бейкера.

Мультивалютні гаманці також підтримують делегування tez. З ними краще бути обережним: вони округляють або завищують прибутковість стейкінгу, хоча насправді передають токени тим самим бейкерам під той же процент, що і скрізь.

Не найвигідніший стейкінг tez: делегування на біржі

На відміну від інших криптовалют на PoS, делеговані tez не блокуються і не заморожуються. Але біржа Binance пропонує саме заморозити tez на термін до 90 днів, щоб заробити 5,8% річних — менше, ніж при прямому делегуванні tez бейкеру.

Швидше за все, Binance одночасно використовує tez користувачів для делегування, і для видачі позик під маржинальну торгівлю.

Потенційно вигідний пасивний заробіток: маржинальні позики

Більшість бірж підтримують видачу позик для маржинальної торгівлі. Позики працюють приблизно так само, як торгівля на CEX: кредитори публікують свої пропозиції до спеціальної книги ордерів, а позичальники беруть із неї криптовалюту.

Найвигідніша пропозиція для Tezos — давати позики під 3,65% річних на біржі Gate.io. Але якщо користувачі заберуть з книги ордерів 2000 tez, то ставка зросте до 7,3% річних — більше, ніж приносить делегування чи бейкінг.

А якщо 7,3% річних у tez здаються вам нереально високою прибутковістю, то за нестачі ліквідності користувачам доведеться брати позики під 100% річних і більше.

Висновки

Стейкінг або делегування — спосіб пасивного заробітку з нагородою у нативному токені. Альтернатива стейкінгу — видача позик для торгівлі.

Пряме делегування tez — найпростіший спосіб пасивного заробітку. Прибутковість становить 6% річних, токени залишаються на гаманці та не блокуються.

Пасивний заробіток на біржах в теорії більш прибутковий, а насправді — ні. Наприклад, на Binance користувачі заморожують токени терміном від 30 днів, і при цьому отримують менше, ніж при прямому делегуванні tez бейкерам.

Користувач може спробувати видати позику хоч під 365% річних, але реальна прибутковість позик — близько 4%.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб бути в курсі всіх подій світу Tezos:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Що таке метавсесвіти та хто на них зароблятиме?

Читайте схожі пости

Чому APR Kolibri Savings Rate та youves Saving Pool відрізняються на 5%

Чому APR Kolibri Savings Rate та youves Saving Pool відрізняються на 5%

Що таке стандарти токенів: розбираємось на прикладі WiFi, USB та Tezos

Що таке стандарти токенів: розбираємось на прикладі WiFi, USB та Tezos

Формальна верифікація: фіча Tezos, про яку ніхто не говорить

Формальна верифікація: фіча Tezos, про яку ніхто не говорить

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота